Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#558426
g8777 έγραψε:Έβαλες γυναίκα με τσεμπερι στην αφίσα;---------> ΠΉΡΕΣ ΤΑ ΛΕΦΤΆ ΤΟΥ ΑΣΊΜΩ :s_roses


Ναι, είναι marketing :shifty:

Όχι ότι ξέρω γω είναι Ιρανές στο Ιράν :s_biggrin

Για sex and the city είσαι. ΜΟΝΟ
Πάρε και το ντρίφτη μαζί :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By g8777
#558429 Ουαου

ΙΡΑΝΕΣ ΣΤΟ ΙΡΑΝ


Εικόνα

Ας ξεκινησωμεν από τα βασικά παιδί μου και σε αυτό το σημείο ΚΑΜΠΆΛΑ ΣΥΓΧΏΡΕΣΕ ΤΟΝ:

Εικόνα

https://m.imdb.com/title/tt1291547/

Ασίμω στο έχω υποσχεθεί,θα ξεριζώσω την ΣΑΠΙΛΑ από μέσα σου

Ένα πιάνο για το άγγιγμα, ένα σαξόφωνο για την ανάσα και μια φωνή με διάθεση να πετάξει τα περιττά και να επικοινωνήσει τα ουσιαστικά…
:s_shout


ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΚΆΝΩ ΜΈΛΟΣ ΤΉΣ ΚΟΙΝΌΤΗΤΑΣ ΑΣΊΜΩ

:adminpower:
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#558435 Ας εκτεθώ ... ( btw Καλή χρονια )

The Guilty ( Den skyldige ).

Εικόνα

Θα αρκουσε να πώ "Δανέζικο θρίλερ" και να λήξει εκεί η κουβέντα . Ωστόσο αξίζει γράψει λίγα παραπάνω για μια άκρως ενδιαφέρουσα αλλά άκρως "επικίνδυνη" για σχολιασμό ταινία. Η ταινία - ΙΜΟ - τα έχει όλα ... σωστό σενάριο , σωστή διάρκεια , σωστό τέλος . Οι ανατροπές είναι καταπληκτικές μιας που ανα 20 λεπτά αλλάζει το story που έχεις στο μυαλό σου. Αν διακρίνετε μια διστακτικότητα στα γραφόμενα μου είναι γιατί δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κάποιος να δεχθεί να δεί ένα θρίλερ που εξελίσσετε σε 1,5 κινηματογραφικό δωμάτιο. ( ΝΑΙ καλά διαβάσατε ).

Η ένταση είναι απίστευτη , οι ανατροπές δραματικές , αλλά ... σε 1,5 δωμάτιο. Θα έλεγα ότι έχουμε ένα "εγκεφαλικό θρίλερ" μιας δεν υπάρχει κινηματογραφική δράση με τον συνηθισμένο τρόπο. Για άλλους αυτό μπορεί να είναι το καταλυτικό γνώρισμα της ταινίες που θα σας κάνει να μην σας αρέσει. Εμένα μου άρεσε πολύ .

Σε κάθε περίπτωση είναι μια πολύ διαφορετική προσέγγιση του όρου "θρίλερ" ( όχι τυχαίο ότι προέρχεται από την Σκανδιναβία )

Θα σας αρέσει ; Δεν παίρνω όρκο ...
Αξίζει να το δούμε ; Ναι ... αν θες να δεις κάτι διαφορετικό
Μόνο για αυτό ; Οχι ... όταν θα βγει το remake με τον Jake Gyllenhaal θα έχεις να πείς κάτι παραπάνω.

ΥΓ. Για να μην μπλέξετε με ρώσικη μεταγλώτιση --> Den skyldige (2018)English - 720p - BDRip - x264 - 800MB - ESub - MovCr
Υπότιτλοι --> the-guilty-2018-1080p-720p-bluray-x264-yts-am
Άβαταρ μέλους
By g8777
#558436
St.Devote έγραψε: όταν θα βγει το remake με τον Jake Gyllenhaal θα έχεις να πείς κάτι παραπάνω.


Δεβοτιε εβγα εξω απο το μυαλο μου :lol:

Διαβαζα χτες για την συγκεκριμενη, ασυναισθητα θυμηθηκα το Rope , θελω να το δω για να ξεπλυνω τα χτεσινα αισχη.

:thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#558519 Tαινίες που εξελίσσονται σε περιορισμένο χώρο θυμάμαι πρόχειρα θρίλερ με Κόλιν Φάρελ και Σάδερλαντ
(Τηλεφονικός Θάλαμος εβαπτίσθη εις την ελληνικήν ) , Reservoir Dogs κ το ανεκδιήγητο Oldboy στο remake που πρωταγωνιστούσε ο Μπρόλιν.

Αν εξαιρέσεις το τελευταίο, τα 2 πρώτα ήταν τουλάχιστον ενδιαφέροντα.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#558524 12 angry men

Edit, DOGVILLE, ταινιαρες και οι δυο
Τελευταία επεξεργασία από rx8_drifter και 03 Ιαν 2019, 13:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#558563 Έκλεισα το ROMA στο μισάωρο. Υπήρχε τίποτα συνταρακτικό να μου άλλαζε γνώμη;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#558564 ΟΚ γούστα είναι αυτά αλλά τι θα ήταν συνταρακτικό που θα σε εκανε να το ξαναρχίσεις;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#558565
georgetz έγραψε:Tαινίες που εξελίσσονται σε περιορισμένο χώρο θυμάμαι πρόχειρα θρίλερ με Κόλιν Φάρελ και Σάδερλαντ
(Τηλεφονικός Θάλαμος εβαπτίσθη εις την ελληνικήν ) , Reservoir Dogs κ το ανεκδιήγητο Oldboy στο remake που πρωταγωνιστούσε ο Μπρόλιν.

Αν εξαιρέσεις το τελευταίο, τα 2 πρώτα ήταν τουλάχιστον ενδιαφέροντα.


Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#558613 Χ3 η Χ5;

:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#558642
mirage έγραψε:ΟΚ γούστα είναι αυτά αλλά τι θα ήταν συνταρακτικό που θα σε εκανε να το ξαναρχίσεις;

Ένας υπερβολικά μακρύς πρόλογος υποθέτω. Στο πρώτο μισάωρο δεν είδα τίποτα εκτός από καλλιτεχνικές μεξικάνικες μπουγάδες και επίδειξη κινηματογραφικής φωτογραφίας.