Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rafi
#529937
cmarin έγραψε:
rafi έγραψε:https://m.imdb.com/title/tt0073802/

Το ειδα χτες σε θερινο, φοβερη ταινια, πολυ μου αρεσε και δεν το περιμενα..

.

πήγες κήπο;
Ναι, κηπο σαββατο βραδυ..

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#530541 Εικόνα

Το θρίλερ (;) της χρονιάς. Ο Εξορκιστής της γενιάς των 00s; Μπορει.

9/10.

ΜΠΡΟΣ. ΞΑΜΟΛΥΘΕΙΤΕ ΣΤΑ ΤΟΡΡΕΝΤΑΔΙΚΑ. :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#530547 Μεγαλυτερη |λογοκρισία| δεν εχω ξαναδει. Πιο ενδιαφερον ειναι να βλεπεις τη μπογια να στεγνωνει.
Εκνευριστικη ασχημοφατσα η Ανι. Μου ερχοταν να βαρεσω σφαλιαρα την τηλεοραση. :x

Βαθμολογια 4/10 και αυτο γιατι ειχε ωραιες ληψεις και πολυ καλο ηχητικο πακετο.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#530569 Χθες το βράδυ το είδαμε.
Πολύ ωραία ατμόσφαιρα κ σκηνοθεσία, ο τύπος προφανώς έβλεπε πολύ Κιούμπρικ..
Θύμιζε έντονα shining ακόμα και οι πρωταγωνίστριες έμοιαζαν.
Αλλά κάτι δεν μου κόλλησε να το πω αριστούργημα.
Ενα 7,5 του εβαζα.

< >
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#530613 Το είδα και εγώ εχθές. Στην αρχή μου έκανε εντύπωση τόσο το θέμα όσο και η ατμόσφαιρα της ταινίας. Οι ερμηνείες είναι πολύ καλές ( εκτός από τον ρόλο του πατέρα που είναι σεναριακά αδύναμος ). Μετά τα 3/4 της ταινίας ( που είδα που το πάει ) απογοητεύτηκα. Και επειδή είχε πάει 1,5 το βράδυ ψιλο-χαλάστηκα γιατί θεώρησα ( και θεωρώ ) το κλείσιμο της ταινίας αδύναμο , φτηνό και εντελώς ανούσιο. ( έχω γράψει πολλές φορές ότι τα αδιέξοδα των σεναριογράφων έχουν βουλιάξει το 90% των συγχρονων ταινιών ).

ΥΓ. Η ταινία βασίζεται στην ιστορία απώλειας ( και ενός )
μικρού παιδιού
. Το γράφω γιατί κάποιοι ενδεχομένως να ενοχληθούν από το θέμα.

ΥΓ. Ευτυχώς μετά ξεκίνησε το The game στο Σταρ και ήρθα στα ίσα μου ( έστω για μια μια ωρίτσα που ξανά- έκατσα να το δώ )
Τελευταία επεξεργασία από St.Devote και 24 Αύγ 2018, 13:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#530614 Επρεπε να βαλεις σποιλερ! :rtfm:

EDIT
Εβαλες.

Τωρα θα πρεπει να ξεχασω τι διαβασα...! :s_drinks
Τελευταία επεξεργασία από Geo f1 και 24 Αύγ 2018, 13:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#530618 Εγω θεωρω το κλεισιμο της ταινιας πιστο στο ειδος που θελει να υπηρετησει (θριλερ). Θα ηταν ασυνεπες αν ολα αυτα κατεληγαν σε τελος ταινιας οικογενειακου δραματος.

ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΜΠΕΡΓΜΑΝ ΓΚΩΣΑΜΕ. :adminpower:


Η μαγκια της συγκεκριμενης ηταν οτι απεφυγε τα κλισε "το περιμενω απο αριστερα ερχεται out of the blue απο δεξια" , χτιζει χτιζει χτιζει ενταση (με πρωτομαστορα τα πλανα και μπετονιερα την μουσικη υποκρουση) και σε αφηνει με το στομα στεγνο στην αποτομη αλλαγη σκηνης.

Μου θυμησε αυτο
--------------------->


Εικόνα


---------------------->

https://www.youtube.com/watch?v=lnzB_vx9PgU#t=01m34s

(εξαιρετικο Ντοκιμαντερ, δεν βαζει γλωσσα μεσα ο Μαρτινος)
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#530619 Πεταλούδα ρημέικ μπαίνουμε;
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#530621 Νταξ ... το έκανα .

( δες την σκηνή και τα ξαναλέμε ... έλεος είμαστε και μπαμπάδες. Δεν είναι ανάγκη να δείξει .... )
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#530633 20 χρονια πριν..
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#533808
otso έγραψε:Hevi reissu (2018) - IMDb

ΔΕΙΤΕ ΤΟ
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΚΗ ΚΩΜΩΔΙΑ

https://magico.info/?p=torrents&pid=10& ... &tid=77798
Το είδα, πολύ γέλιο, ειδικά όποιος έχει υπάρξει ο ίδιος ή είχε κολλητούς φανατικούς της μέταλ θα το διασκεδάσει πολύ.

< >
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#533828 Βλεπω οτι εχει το χαζοκουτι στο ξενοδοχειο και χτες πετυχα το Machine Gun Preacher... και καπου στη μεση πηρα χαμπαρι οτι ειναι βιογραφια. Ουτε καν ηξερα περι τινος προκειται.

Ο τυπος εχει ΑΡΧΙΔΙΑ που κανουν σκια αρκετη για γαμηλιο γλεντι. :rtfm: