Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#452573
red_monster έγραψε:
Ξανά...

Έγραψα για ορθό λόγο. Και είτε μας αρέσει είτε όχι (προσωπικά τους απεχθάνομαι και τους 2) αυτή τη στιγμή ο Μπένι έχει από τους πιο ωραίους λόγους στη Βουλή


Ξανά...

Στα @@ μου ο λόγος, οι πράξεις μετράνε και ο Μπένι ιδίως είναι τομάρι από τα λίγα και έχει κατ' εξακολούθηση παρενοχλήσει σεξουαλικά (και πιθανώς βιάσει) άπειρες φοιτήτριές του, εκμεταλλευόμενος τη θέση ισχύος του. Οπότε στα @@ μου το τι λέει, για εμένα μετράνε οι πράξεις και όχι τα λόγια. Οπότε, επαναλαμβάνω πως ο μόνος λόγος που θα έπρεπε να τον απασχολεί είναι η απολογία του.

Επίσης, μιλάμε για τον συγγραφέα του νόμου περί ευθύνης υπουργών έτσι;;; Που άφησε σε όλα τα άλλα τομάρια το ελεύθερο να γαμάνε το δημόσιο κατ' εξακολούθηση και παρα φύση και να περπατάνε σαν κύριοι ανάμεσά μας... :roll:



Νίκος Παππάς έγραψε:Καποτε ψηφιζαν πολιτικους γιατι ηταν ομορφοι, κοτσονατοι, καλοντυμενοι.
Σημερα γιατι μιλουν ομορφα με καλα Ελληνικα

Καποια στιγμη μπορει να τους ψηφιζουμε για αυτα που κανουν η που δεν κανουν.

θα ειναι μια προοδος.


Αυτό.

Ας τους ψηφίσει όποιος θέλει για τα ωραία τους τα λόγια. Για εμένα όλοι αυτοί με τα ωραία λόγια και τις άσχημες πράξεις αξίζουν λιγότερο από χρησιμοποιημένο χαρτί τουαλέτας.

Βρείτε μου άνθρωπο να κάνει κάτι σωστό και θα τον ψηφίζω μέχρι να σταματήσει να το κάνει κι ας μιλάει σαν γιδοβοσκός...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#452575
Giuseppe Busso έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Σημερα γιατι μιλουν ομορφα με καλα Ελληνικα


Διόρθωση Νίκο. Σήμερα γιατί άλλα λένε και άλλα κάνουν.


Μαζι σου, αν και παλια το εκαναν.
Οταν λοιπον θα αποκτησουμε μνημη και θα "τιμωρουμε" αυτους που μας υποσχεθηκαν και δεν το εκαναν πραξη, με το να μην τους ξανα ψηφιζουμε, οταν θα κανουμε το ιδιο σε αυτους που εκαναν πραγματα που δεν μας ειπαν, τοτε θα ειναι μια προοδος! :)
Άβαταρ μέλους
By markvag
#452583
Νίκος Παππάς έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Σημερα γιατι μιλουν ομορφα με καλα Ελληνικα


Διόρθωση Νίκο. Σήμερα γιατί άλλα λένε και άλλα κάνουν.


Μαζι σου, αν και παλια το εκαναν.
Οταν λοιπον θα αποκτησουμε μνημη και θα "τιμωρουμε" αυτους που μας υποσχεθηκαν και δεν το εκαναν πραξη, με το να μην τους ξανα ψηφιζουμε, οταν θα κανουμε το ιδιο σε αυτους που εκαναν πραγματα που δεν μας ειπαν, τοτε θα ειναι μια προοδος! :)


Α γεια σου! :s_yes :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By DAP
#452601 Δυσκολο αν οχι ακατορθωτο......Η μνημη του λαου ειναι κοντη,πολυ κοντη...Μολις οι λαοπλανοι υποσχεθουν αυξησεις μισθων και αξιοκρατια η μνημη μας αποχαιρετα μεχρι την αλλη μερα των εκλογων.....
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#452611 2017 και μας ενδιαφέρουν ακόμα τα ωραία ελληνικά (και ας λένε μπούρδες, όπως ο Βενιζέλος που μπορεί να μιλάει για μια ώρα χωρίς να λέει τίποτα επί της ουσίας) και όχι η ιδεολογία ή η κατεύθυνση που προτείνει ένας πολιτικός... Όπως τότε που ψήφιζαν οι κορασίδες τον γέρο Καραμανλή επειδή ήταν ωραίος. Θλίψη όντως!!!
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#452629 Θλίψη Δία μου είναι να πιστεύεις ότι είσαι ιδεολόγος αριστερός και να ζεις δεξιό βίο.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#452630
Giuseppe Busso έγραψε:Θλίψη Δία μου είναι να πιστεύεις ότι είσαι ιδεολόγος αριστερός και να ζεις δεξιό βίο.


Ενστασις κυριε προεδρα......Ποιος ειναι ο δεξιος και ποιος ο αριστερος τροπος διαβιωσης;

Δηλαδη ο αριστερος ΠΡΕΠΕΙ να ζει σε παραγκα,να φορα αποφορια αλλωνων και να τρωει στα συσσιτια....Αν εχει αυτοκινητο οι ιδεες του ειναι για τον αποπατο.....
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#452636
DAP έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Θλίψη Δία μου είναι να πιστεύεις ότι είσαι ιδεολόγος αριστερός και να ζεις δεξιό βίο.


Ενστασις κυριε προεδρα......Ποιος ειναι ο δεξιος και ποιος ο αριστερος τροπος διαβιωσης;

Δηλαδη ο αριστερος ΠΡΕΠΕΙ να ζει σε παραγκα,να φορα αποφορια αλλωνων και να τρωει στα συσσιτια....Αν εχει αυτοκινητο οι ιδεες του ειναι για τον αποπατο.....


Τσάμπα χάνεις την ώρα σου πατέρα... :iconcool:

Όταν καταλάβουμε ότι η Αριστερά ή η Δεξιά δεν είναι φιλοσοφία ζωής αλλά τρόπος διάρθρωσης της κοινωνίας και της οικονομίας θα έχουμε κάνει ένα βηματάκι.

ΥΓ: Ένγκελς: Αριστερός με δεξιά τσέπη... :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#452638
DAP έγραψε:Δυσκολο αν οχι ακατορθωτο......Η μνημη του λαου ειναι κοντη,πολυ κοντη...Μολις οι λαοπλανοι υποσχεθουν αυξησεις μισθων και αξιοκρατια η μνημη μας αποχαιρετα μεχρι την αλλη μερα των εκλογων.....


Όταν μεγάλο μέρος των ψηφοφόρων είναι διορισμένοι από το παράθυρο, όταν σε άλλους τόσους τάζουν τις παραμονές των εκλογών διορισμό, όταν μεγάλο μέρος δουλεύει με το δημόσιο, όταν σημαντικό μέρος είναι συγγενείς αυτών που εκλέγονται είναι επόμενο να υπάρχει η κοντή μνήμη που λές, εγώ την λέω συμφέρον χωρίς μνήμη και αδιαφορία για τους υπόλοιπους, οπότε αυτοί που έχουν την μνήμη τους ισχυρή είναι η μεγάλη μειοψηφία, με αυτά και με αυτά ας μην περιμένουμε αλλαγή στην πορεία της χώρας, απλά θα αλλάξουν αν αλλάξουν τα αρπακτικά του κόπου μας.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#452640 Μάρκο ο βαγγέλας δεν είναι μόνο ο συγγραφέας του νόμου περί ευθύνης υπουργών, είναι και του ΕΝΦΙΑ, είναι και ο υπουργός των οικονομικών που δεν μπόρεσε να διαχειριστεί το υπουργείο του, είναι και αυτός που έκλεισε στο συρτάρι του τη λίστα Λαγκάρντ, είναι και αυτός που ταλαιπώρησε πάρα πολλά κορίτσια που δεν κάθησαν όταν ήταν καθηγητής στο ΑΠΘ, να τα λέμε όλα, οπότε να χέσω τη ρητορική του και τις όποιες ( καμμία ) καλοσύνες του, ένα ακόμα ψυχρό πολιτικό τομάρι είναι.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#452642
markvag έγραψε:
red_monster έγραψε:
Ξανά...

Έγραψα για ορθό λόγο. Και είτε μας αρέσει είτε όχι (προσωπικά τους απεχθάνομαι και τους 2) αυτή τη στιγμή ο Μπένι έχει από τους πιο ωραίους λόγους στη Βουλή


Ξανά...

Στα @@ μου ο λόγος, οι πράξεις μετράνε και ο Μπένι ιδίως είναι τομάρι από τα λίγα και έχει κατ' εξακολούθηση παρενοχλήσει σεξουαλικά (και πιθανώς βιάσει) άπειρες φοιτήτριές του, εκμεταλλευόμενος τη θέση ισχύος του. Οπότε στα @@ μου το τι λέει, για εμένα μετράνε οι πράξεις και όχι τα λόγια. Οπότε, επαναλαμβάνω πως ο μόνος λόγος που θα έπρεπε να τον απασχολεί είναι η απολογία του.

Επίσης, μιλάμε για τον συγγραφέα του νόμου περί ευθύνης υπουργών έτσι;;; Που άφησε σε όλα τα άλλα τομάρια το ελεύθερο να γαμάνε το δημόσιο κατ' εξακολούθηση και παρα φύση και να περπατάνε σαν κύριοι ανάμεσά μας... :roll:



Νίκος Παππάς έγραψε:Καποτε ψηφιζαν πολιτικους γιατι ηταν ομορφοι, κοτσονατοι, καλοντυμενοι.
Σημερα γιατι μιλουν ομορφα με καλα Ελληνικα

Καποια στιγμη μπορει να τους ψηφιζουμε για αυτα που κανουν η που δεν κανουν.

θα ειναι μια προοδος.


Αυτό.

Ας τους ψηφίσει όποιος θέλει για τα ωραία τους τα λόγια. Για εμένα όλοι αυτοί με τα ωραία λόγια και τις άσχημες πράξεις αξίζουν λιγότερο από χρησιμοποιημένο χαρτί τουαλέτας.

Βρείτε μου άνθρωπο να κάνει κάτι σωστό και θα τον ψηφίζω μέχρι να σταματήσει να το κάνει κι ας μιλάει σαν γιδοβοσκός...


Η αρχική μου τοποθέτηση επισήμανε την ρητορική δεινότητα του Μπένι.

Διαφωνησες στα προτερήματα του καλού πολιτικού και σου επισημανα ξανά οτι η πρόθεση μου ήταν να εκφράσω τη θλίψη μου που μονο 2 άτομα έχουν αντίστοιχο λόγο (αυτή ήταν άλλωστε η αρχική μου τοποθέτηση)

Και μου απαντάς...
"Στα @@ μου..."

:vava:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#452643
REALZEUS έγραψε:2017 και μας ενδιαφέρουν ακόμα τα ωραία ελληνικά (και ας λένε μπούρδες, όπως ο Βενιζέλος που μπορεί να μιλάει για μια ώρα χωρίς να λέει τίποτα επί της ουσίας) και όχι η ιδεολογία ή η κατεύθυνση που προτείνει ένας πολιτικός... Όπως τότε που ψήφιζαν οι κορασίδες τον γέρο Καραμανλή επειδή ήταν ωραίος. Θλίψη όντως!!!


Οι ωραίοι έχουμε χρέη Αλέξη μου... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#452646 Ο Βενιζέλος είναι ένα από τα μεγαλύτερα καθάρματα της σύγχρονης Ελλάδας. Ειδικά εμείς οι Βόρειοι ξέρουμε καλά τον βίο και την πολιτεία του!!!

ΥΓ: Η ρητορική δυνότητα είναι καλή μόνο για να πείσει τον λαό. Σε τίποτα άλλο δεν βοηθάει και μπορεί να είναι και ανάθεμα αν χρησιμοποιείται για κακό σκοπό (βλ. Μουσολίνι, Χίτλερ κλπ). Με άλλα λόγια είναι ένα εργαλείο, δεν είναι κριτήριο αξιοσύνης.

@ red: Δεν ξέρω εγώ από αυτά, δεν είμαι ωραίος!
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#452666
REALZEUS έγραψε:Ο Βενιζέλος είναι ένα από τα μεγαλύτερα καθάρματα της σύγχρονης Ελλάδας. Ειδικά εμείς οι Βόρειοι ξέρουμε καλά τον βίο και την πολιτεία του!!!

ΥΓ: Η ρητορική δυνότητα είναι καλή μόνο για να πείσει τον λαό. Σε τίποτα άλλο δεν βοηθάει και μπορεί να είναι και ανάθεμα αν χρησιμοποιείται για κακό σκοπό (βλ. Μουσολίνι, Χίτλερ κλπ). Με άλλα λόγια είναι ένα εργαλείο, δεν είναι κριτήριο αξιοσύνης.

@ red: Δεν ξέρω εγώ από αυτά, δεν είμαι ωραίος!


Ο Αλέξης μας όμως -λένε- πως είναι :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#452717
DAP έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Θλίψη Δία μου είναι να πιστεύεις ότι είσαι ιδεολόγος αριστερός και να ζεις δεξιό βίο.


Ενστασις κυριε προεδρα......Ποιος ειναι ο δεξιος και ποιος ο αριστερος τροπος διαβιωσης;

Δηλαδη ο αριστερος ΠΡΕΠΕΙ να ζει σε παραγκα,να φορα αποφορια αλλωνων και να τρωει στα συσσιτια....Αν εχει αυτοκινητο οι ιδεες του ειναι για τον αποπατο.....


Αντικειμενικά να απαντήσω: Για μένα δεν υπάρχουν αριστεροί. Απλά υπάρχουν άνθρωποι που προσπαθούν να με πείσουν για το αντίθετο.