Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#512427 edit mod. Δεν επιτρέπεται το quote σε μηνύματα συντονισμού.[mod]

Δηλαδή αγαπητέ για να καταλάβω, λες ότι κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει αν δεν το θέλει, κατά την άποψη σου - έχει όμως το δικαίωμα να ειρωνεύεται την άποψη κάποιου - και δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό.

Ευχαριστώ πάντως για την - διευκρίνηση - όπως και να μου ζητάς να δημοσιοποιήσω την πηγή μου στο συγκεκριμένο θέμα, το λες σοβαρά αυτό τώρα ? Γιατί δείχνει να μην υπάρχει αντίληψη της σοβαρότητας, ίσως υπάρχει ενόχληση γιατί αφορά άτομα της σημερινής κυβέρνησης και άτομα που έχουν αποχωρίσει από αυτήν, τέλος πάντων άκρη δεν θα βρεθεί, ζήτησα μια ευθεία απάντηση την οποία δεν πρόκειται να λάβω όπως καταλαβαίνω και επενέβεις εν είδει συνηγόρου όσων με ειρωνεύτηκαν, σου λέω ότι μια ματιά σε όλον τον τύπο της εποχής που έλαβαν μέρος τα γεγονότα της Αθήνας και τις τρείς φορές και υπάρχουν ονόματα και λεπτομέρειες οπότε δεν χρειάζεται να εκθέσω εγώ τι περισσότερο γνωρίζω, αλλά ας είναι, τέλος από εμένα το θέμα γιατί έβγαλα για μια ακόμα φορά τα συμπεράσματα μου.

Όσον αφορά που λες ότι διαδίδω άκριτα fake news είσαι και εδώ λάθος, έβαλα το site που το ανέβασε, αν ήταν fake δεν ευθύνομαι εγώ, δεν δημιούργησα εγώ την fake είδηση, επίσης αν επιμένεις να αγνοείς την συνεχιζόμενη μουσουλμανοποίηση της χώρας είναι η προσωπική σου άποψη την οποία θεωρώ λανθασμένη, αυτό είναι ένα θέμα που τα αποτελέσματα του δεν φαίνεται σε ένα μήνα ή σε ένα χρόνο, θα φανεί σε 20 και περισσότερα οπότε ας μην είσαι απόλυτος, αυτό θα κριθεί από την ιστορία όχι από εμένα και ούτε από εσένα, εγώ βλέπω την τάση και την κινητικότητα και την αναφέρω, αν διαφωνείς είναι η άποψη σου.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#512430 Tο μήνυμα ήταν σαφέστατο:
-Είτε δημοσιοποιείς την πηγή, είτε η είδηση επί της ουσίας ΔΕΝ είναι είδηση.
-Αν δεν θέλεις να δημοσιοποιήσεις την πηγή, δεν υπάρχει λόγος να δημοσιοποιήσεις την είδηση.
-Αν παρόλα αυτά δημοσιοποιήσεις την είδηση, μην παραπονιέσαι για τις αντιδράσεις των άλλων.

Είσαι ελεύθερος να κάνεις Ο,ΤΙ θέλεις. Μην ζητάς όμως τα ρέστα από τους υπόλοιπους ή τους συντονιστές.
Αν εσύ ΑΠΑΙΤΕΙΣ να γράφεις Ό,ΤΙ θέλεις και ΟΠΟΥ θέλεις, να είσαι έτοιμος για την ειρωνεία των άλλων.
Το να απαιτείς σοβαρότητα, όταν δημοσιοποιείς fake news και ειδήσεις χωρίς πηγές, είναι απλά ανήκουστο.

Η σοβαρότητα κερδίζεται και δεν επιβάλλεται. Και κανένας συντονιστής δεν θα καθίσει να κάνει αυτή την δουλειά. Κάνουμε συστάσεις, δίνουμε κάποιες παρατηρήσεις, αλλά ως εκεί. Προφανώς και αν μου ζητηθεί να δώσω παρατήρηση για την ειρωνεία σε fake news, θα πρέπει να τιμωρήσω και αυτόν που το δημοσίευσε.

Τα περί μουσουλμανοποίησης και κυβερνητικής στήριξης, είναι απολύτως αστεία και όσο και να επιμένεις, δεν πρόκειται να σχολιαστούν.

Τόσο απλό είναι και μην το κουράζουμε άλλο. Μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι.[Admin]

Άβαταρ μέλους
By bibendum
#514159 Δεν ξερω τι παιζει με την υποθεση. Και ο αρθρογραφος θαρρω οτι δεν βοηθάει

https://www.protothema.gr/economy/artic ... olioutsoi/

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#514202 Καλά, δεν βγάζεις άκρη για τέτοιες υποθέσεις με "ρεπορτάζ" από Πρώτο Θέμα... :ninja:
Μια ενδιαφέρουσα σχετική ειδησούλα:
http://www.capital.gr/epixeiriseis/3296 ... lli-follie
Ορισμένοι άνθρωποι έχουν ίσως αυτό που λέμε... έκτη αίσθηση. Λειτουργούν σε άψογο timing. Πάρτε για παράδειγμα τον CFO του Folli Follie Group κ. Φραγκίσκο Γρατσώνη, που αναζήτησε διέξοδο κυριολεκτικά λίγο πριν ξεσπάσει η θύελλα, καθώς επελέγη για τη θέση συμβούλου στο διοικητικό συμβούλιο του Υπερταμείου.

:lol:
Αλλά όπως είπαμε, το Υπερταμείο είναι καλό πράγμα, ήρθε για να μάθει το Δημόσιο πώς να αξιοποιεί τα ακίνητά του, όχι να ξεπουλήσει! :svivhaha:
Έτσι δεν μας έλεγε ένας... σπουδαίος αναλυτής εδώ μέσα προ ημερών;

Εκ των πραγμάτων, φαίνεται πως έχουν πάει εκεί και οι κατάλληλοι άνθρωποι... :s_crazy :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#514519
224v έγραψε:
Asimov έγραψε:Πολύ πιοτό...

< Note >

Και όχι μονο,.... τα παντα δοκιμαζε… εδώ και χρονια….


Όσοι χρησιμοποιούν το κορμί τους σαν αποχέτευση έχουν συντομότερη ημερομηνία λήξης
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#514646 Με αφορμή το θάνατο της Μάνιας Τεγοπούλου, ένα άρθρο του Γ. Βότση (πολλά χρόνια συντάκτης της Ελευθεροτυπίας) :
https://www.huffingtonpost.gr/entry/ets ... r-homepage

Αρκετά ενδιαφέρον. :s_yes


Κι εδώ μια κριτική στην ίδια την εφημερίδα και τους λόγους που κατέρρευσε:
https://www.huffingtonpost.gr/entry/tel ... r-homepage

:s_dunno
Άβαταρ μέλους
By dimik
#515572 Αρχίζουν και μου αρέσουν τα Ελληνικά Hoaxes, είναι αστεία...

γνήσια αριστερίστικη ειρωνία, με φανφάρες τύπου

α λάθη είναι για να γίνονται φυσικά και όλοι μας κάνουμε. Και όσο πιο ιδεολογικά τυφλωμένος είναι κάποιος τόσο πιο εύκολα μπορεί να υποπέσει σε σφάλματα.


:svivhaha: :svivhaha: :svivhaha: ο συντάκτης ξέρει, έχει βρει το φώς το ιδεολογικό το αληθινο :s_crazy

ή

Περιμένουμε τώρα να καταρρίψουν και τη διαμάχη Ισραήλ και Παλαιστίνης. Ηδη ο ΟΗΕ έχει καλέσει τους διαχειριστές της ιστοσελίδας. Μου κάνει πάντως εντύπωση πως και δεν έχουν καταρρίψει και τον Μαδούρο στη Βενεζουέλα. Τι, μόνο ο Ιάσονας Πιππίνης θα παραμείνει ο ειδικός επί του θέματος;


οι πίπες έχουν φτάσεις σε διαγαλαξιακά επίπεδα :sorry:

κάτι πρέπει να του έθιξαν, δεν εξηγείται αλλιώς :hmmm:

ή μήπως είναι καμια περίπτωση Αρκά και αυτή; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#515587 Η περίπτωση να τα έχουν κάνει σαλάτα τα Hoaxes εξετάζεται;
Γιατί μάλλον πιάστηκαν αδιάβαστοι οι συντάκτες, προσπαθώντας να περάσουν την γραμμή που τους ζητήθηκε.
Το έχω ξαναγράψει, τα Ελληνικά Hoaxes εδώ και καιρό έχουν πολιτικό χρώμα εντελώς συγκεκριμένο και αυτό εκτός από το ότι βλάπτει την αξιοπιστία τους, οδηγεί και σε τέτοια λάθη.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#515594 Θεωρείται δεδομένο ότι τα έκαναν σαλάτα στα hoaxes. Να δεχτούμε και ότι ζήτησαν συγνώμη όταν τους έπιασαν με την κότα στην μασχάλη, αν και άλλοι κάνουν απλά τις κότες σε τέτοιες περιπτώσεις.

Όμως ακόμα και να έχουν πολιτική χροιά πλέον στα hoaxes η δημοσιογραφια της εφσυν στο συγκεκριμένο άρθρο είναι του κώλου.

Απο την άλλη παίζει και να είναι απλά περίπτωση Αρκα και απλά να μην "εξυπηρετεί" πλέον. Γιατί τέτοιο μένος δεν δικαιολογειται.

< >