Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#553840 Κρίμα το κορίτσι εγώ λέω. :( Ο πατέρας της ήταν δάσκαλος σε φίλη μου από το Διδυμότειχο.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#555126
gianik έγραψε:Να σαπισει ο δραστης/δραστες στην φυλακα...

Στην Αυλωνα που τον πηγαν τον σαπισαν στο ξυλο και πηγε νοσοκομειο. ειπαν δε στην διευθυνση της φυλακης να μην τον ξαναπανε εκει γιατι θα τον παρουν τέσσερις μετα... :yahoo: :yahoo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#555140 Προφανώς τέτοια περιστατικά πρέπει να ελέγχονται κ να μην ξαναγίνονται αμα θες να μη λεγεσαι μπανανια.

Μέχρι κ ο Κουγιας, συνήγορος της οικογένειας της κοπέλας, καταδίκασε το περιστατικο...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#555147
georgetz έγραψε:Προφανώς τέτοια περιστατικά πρέπει να ελέγχονται κ να μην ξαναγίνονται αμα θες να μη λεγεσαι μπανανια.

Μέχρι κ ο Κουγιας, συνήγορος της οικογένειας της κοπέλας, καταδίκασε το περιστατικο...


Τυπικα ειναι αυτα του Κουγια, politically correct που λενε ομως οπως και τον Δουρη τον εφαγαν μεσα ετσι πρεπει μερικοι να σκεφτονται πριν σηκωσουν χερι τι τους περιμενει οχι στο δικαστηριο αλλα μετα.... Εαν δεν το διαβασατε αυτος ειχε χειροδικησει και σε αλλες κοπελλες που δεν του "καθησαν" ηταν τετοιος τυπος. οποτε να φανατστω οτι η φυλακη θα τον αλλαζε... μετα απο 25 χρονια....και θα ειναι χρησιμος στη κοινωνια...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#555149
224v έγραψε:
gianik έγραψε:Να σαπισει ο δραστης/δραστες στην φυλακα...

Στην Αυλωνα που τον πηγαν τον σαπισαν στο ξυλο και πηγε νοσοκομειο. ειπαν δε στην διευθυνση της φυλακης να μην τον ξαναπανε εκει γιατι θα τον παρουν τέσσερις μετα... :yahoo: :yahoo: :metalo:

Διαβάζω ότι δεν αρκέστηκαν μόνο στο ξύλο...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#555152
224v έγραψε:
georgetz έγραψε:Προφανώς τέτοια περιστατικά πρέπει να ελέγχονται κ να μην ξαναγίνονται αμα θες να μη λεγεσαι μπανανια.

Μέχρι κ ο Κουγιας, συνήγορος της οικογένειας της κοπέλας, καταδίκασε το περιστατικο...


Τυπικα ειναι αυτα του Κουγια, politically correct που λενε ομως οπως και τον Δουρη τον εφαγαν μεσα ετσι πρεπει μερικοι να σκεφτονται πριν σηκωσουν χερι τι τους περιμενει οχι στο δικαστηριο αλλα μετα.... Εαν δεν το διαβασατε αυτος ειχε χειροδικησει και σε αλλες κοπελλες που δεν του "καθησαν" ηταν τετοιος τυπος. οποτε να φανατστω οτι η φυλακη θα τον αλλαζε... μετα απο 25 χρονια....και θα ειναι χρησιμος στη κοινωνια...


Politically correct ο Κουγιας? :lol:
Οχι, υπερασπιζεται την υπόθεση κ δεν εχει ανάγκη κάτι τέτοιο, ποσο δε μαλλον οταν περιπλέκεται με συναισθήματα κ θυμο.

Αν απαντάς στη βια και στο φόνο με βια και φόνο, δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα, επανέφερε και τη θανατική ποινή, επέτρεψε κ την οπλοκατοχή.

Στη Νορβηγία τουλάχιστον το σωφρονιστικό λειτουργεί διαφορετικά και μαλλον πιο χρήσιμα για το γενικότερο καλό.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#555157 μα όταν εχουμε καταληξει ο,τι και να κανει καποιος να μενει 25 χρονια ενώ τυπικα εχει φαει ισοβια τοτε τι λεγεται αυτό?? δικαιοσυνη?? Τι να φοβηθει καποιος για να μην κανει ένα εγκλημα?? φυσικα και τα 26 είναι πολλα όμως μερικοι σου λενε είμαι 60 θα φαω 25 αρα 85 θα βγω με ανηκεστο βλαβη όλα καλα … δεν παει ετσι… Ας ψαξουν τα χαρτια του Ακη μας αν είναι σωστα και τον εβγαλαν εξω για να τον φροντιζει η δικια του....
Άβαταρ μέλους
By 224v
#555158
saxon_747 έγραψε:
224v έγραψε:
gianik έγραψε:Να σαπισει ο δραστης/δραστες στην φυλακα...

Στην Αυλωνα που τον πηγαν τον σαπισαν στο ξυλο και πηγε νοσοκομειο. ειπαν δε στην διευθυνση της φυλακης να μην τον ξαναπανε εκει γιατι θα τον παρουν τέσσερις μετα... :yahoo: :yahoo: :metalo:

Διαβάζω ότι δεν αρκέστηκαν μόνο στο ξύλο...

Το φανταζόμουνα αυτό γιατι δεν διαβασα το αρθρο μου το ειπαν… μεταξυ μας το ηλπιζα αυτό ώστε να δει μηπως και του αρεσει και το γυρισει και αυτος στο ομοφυλο, που είναι της μοδας...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#555410 Είναι που δεν έχεις πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους, γραφτό σωστα το ρημαδι μορφωμένος άνθρωπος στα παλιά καλά σχολεία, και εχεις μάλιστα και φίλους.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#555415
224v έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
224v έγραψε:
gianik έγραψε:Να σαπισει ο δραστης/δραστες στην φυλακα...

Στην Αυλωνα που τον πηγαν τον σαπισαν στο ξυλο και πηγε νοσοκομειο. ειπαν δε στην διευθυνση της φυλακης να μην τον ξαναπανε εκει γιατι θα τον παρουν τέσσερις μετα... :yahoo: :yahoo: :metalo:

Διαβάζω ότι δεν αρκέστηκαν μόνο στο ξύλο...

Το φανταζόμουνα αυτό γιατι δεν διαβασα το αρθρο μου το ειπαν… μεταξυ μας το ηλπιζα αυτό ώστε να δει μηπως και του αρεσει και το γυρισει και αυτος στο ομοφυλο, που είναι της μοδας...


Ήλπιζες να βιάσουν κάποιον, έστω και εγκληματία; Τι ομορφιές γράφονται.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#555419
drdino έγραψε:Ήλπιζες να βιάσουν κάποιον, έστω και εγκληματία; Τι ομορφιές γράφονται.



τελικα δεν τον..... ειπε ο ιατροδικαστης…. ενώ αυτος ελεγε ότι τον κακοποιησαν, Το παλευει μεχρι τελους… λεω να προτεινουν να παει σε αγροτικες φυλακες να περναει καλύτερα μπας και το αδικησουν το καλοπαιδο… Μια Ρουμανια θελει να τον εχουν 20 μετρα κατω στα σκοταδια να μην βλεπει αν τυχει και τον αφησουν καποτε...


Ευχομαι να μην σας τυχει ποτε να νοιωσετε οικογενειακα τέτοιες συμπεριφορες ώστε να μετρήσετε τις αντοχες σας συμφωνα με αυτά που γραφετε...
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#555431 Βρε συ 224ν τι ειναι αυτα που λες;

Κι εμενα μια φορα με τη μοτοσυκλετα με πεταξε ενας (αλλαζοντας αποτομα λωριδα με εσπρωξε στο πισω φλας) και ενω μου ειπε οτι θα κανει δηλωση μετα αρνηθηκε.
Τρεις μηνες δεν μπορουσα να κοιμηθω απο την τσαντιλα μου για την κοροιδια. Φανταζομουν να του ανατιναζω το κωλαμαξο του!
Τι θα πει αυτο; Ετσι επρεπε να κανω;
Μιλαμε μονο για υλικες ζημιες σπασμενο πινακα οργανων, μανετα φρενου και στραβο μαρσπιε!
Γι αυτο υπαρχουν οι ποινες και οι νομοι.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#555432 Άσχετο. Εγώ προσωπικά δεν ευχήθηκα ουτε ήλπιζα κατι άσχημο για κανέναν. Τελικά η αυτοδικία ειναι ΟΚ;
Τι ομορφιές διαβάζουμε καθε μερα....