Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#638171
rx8_drifter έγραψε:Ειδικά εσύ 224v προσοχή με το σκοντεμα, γιατί ξέρεις τι λένε για το πέσιμο και το χ3σιμο :lipsealed:
Ναι ξέρω, και λοιπόν?? Λες να μπει στη Βουλή,?? Έχεις και εσύ αυταπάτες μάλλον.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#638173
224v έγραψε:
g8777 έγραψε:Μόνο που η αναζήτηση έγινε ενώ ήξερες για την δράση του Ρουβίκωνα. Η κουβέντα και point του ΚΑΛΎΤΕΡΟΥ ΑΝΤΜΙΝ ΤΟΥ ΣΎΜΠΑΝΤΟΣ :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: εστιάζει στο κατά πόσο πιθανό είναι να σκονταψεις πάνω στην είδηση ενώ απλά ενημερώνεσαι για τις εξελίξεις. ( 3.6%)
Θα έπρεπε να σκονταψουμε το 100%?? Για να δούμε τι αντιπροσωπεύει η γνώμη τους στον πληθυσμό,??. Ας βάλουν κόμμα στις επόμενες να δούμε...

< Note >


Ναι, θα επρεπε να σκονταψεις. Οπως "σκονταφτες" στους Καρανικες. :iconcool:

Εννοια σας και τα ZWAN ειναι ακονισμενα πλεον, θα ειμαστε ανθρωπισται. :s_empathy


ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :twisted:
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#638176 Η αμήχανη στιγμή που λέει την είδηση μέχρι και ο Ραπτόπουλος στο ραδιόφωνο και ο fuckin Βελόπουλος στο Twitter και το petrolheads βρίσκει απλά έναν ακόμα λόγο να διαφωνεί για μία αξιέπαινη όπως και να χει κίνηση :hmmm: :vava:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#638177 Και να γερασω δεν τρεχει τιποτα. Ειμαστε αμετρητοι, Λεγεων, θα ερχομαστε στα ονειρα σας

One, Two, EAM Is Coming For You

Three, Four Better Lock Your Door

Five, Six Grab A Crucifix

Seven, eight, better stay awake.

Nine, Ten Never Vote Again


ΜΠΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#638178
Nikos! έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Στέλνει προμήθειες η Περιφέρεια Αττικής του Πατούλη στο Γηροκομείο Αθηνών, και γίνεται θέμα:
Τρόφιμα και υγειονομικό υλικό στο Γηροκομείο Αθηνών, από την Περιφέρεια Αττικής
https://www.capital.gr/epikairotita/344 ... ia-attikis

Φυσικά, όταν έστειλε πρώτος ο Ρουβίκωνας, έπρεπε να ψάξεις να βρεις την είδηση, αλλού, καθώς το capital.gr ή τα άλλα "καθεστωτικά" μέσα, κάτι τέτοιες ειδήσεις δεν τις παίζουν (εκτός αν πρόκειται για καμιά Χρυσή Αυγή που βοηθάει γιαγιάδες...):
Τρόφιμα στο Γηροκομείο Αθηνών παρέδωσε ο «Ρουβίκωνας»
https://www.sofokleousin.gr/trofima-sto ... rouvikonas

ΨΟΦΟΣ, μόνον. :s_yes


Με μια απλή αναζήτηση αν κάποιος ενδιαφέρεται θα βρει την είδηση από δεκάδες διαφορετικά sites στις 6 πρώτες σελίδες αναζήτησης του google:

https://www.google.com/search?q=%CE%93% ... 40&bih=714

Μάλιστα στα πρώτα 5 αποτελέσματα της πρώτης σελίδας είναι το in.gr.

Σχετικά με την είδηση του Πατούλη, μια απλή αναζήτηση στο google εμφανίζει λιγότερα αποτελέσματα και τα site που γράφουν την είδηση τελειώνουν στη 3η μόλις σελίδα:

https://www.google.com/search?q=%CE%A0% ... 40&bih=714

Οπότε νομίζω ότι η είδηση που αναφέρεις γράφτηκε από περισσότερα sites, γιατί προφανώς η ομάδα δημοσίων σχέσεων του Ρουβίκωνα κανόνισε να το μοιραστεί με περισσότερους δημοσιογράφους ώστε να το ανεβάσουν.

-Το θέμα δεν είναι αν ψάξεις την είδηση, αλλά αν στην σερβίρει το (καθεστωτικό) μέσο. Οπότε, δεν κατάλαβα τι θέλεις ν'αποδείξεις (μάλλον κατάλαβα, αλλά θα σε αφήσω λίγο να χαρείς την "νίκη" σου).
-Αν πάλι ψάξεις την συγκεκριμένη είδηση, καλό είναι να ξέρεις να ψάχνεις, γιατί αν την ψάχνεις σαν μπόζος, θα σου βγάλει ό,τι να 'ναι αποτελέσματα.
Αν πχ κάποιος πάει και ψάξει για την είδηση με τα keywords ("Γηροκομείο Αθηνών «Ρουβίκωνας» :s_laughat ) που έβαλες, στα αποτελέσματα αναζήτησης , θα του βγάλει ό,τι να 'ναι:
Πχ:
Εικόνα
Το iefimerida.gr σου βγάζει για εισβολή του Ρουβίκωνα πχ και όχι για την είδηση που ψάχνεις. Εσύ βέβαια όλα αυτά τα μετράς κανονικά, και γιατί όχι άλλωστε, ούτως ή άλλως άλλος δεν ήταν ο σκοπός σου; ( :s_laughat ).

Σαν γενική ιδέα στα παραπάνω, για να το παίξει κάποιος έξυπνος (γενικά μιλώντας, αλίμονο) , απαιτούνται κάποια στοιχειώδη προσόντα. Κάτι βέβαια που για να το καταλάβεις, πρέπει να τα διαθέτεις. Αλλά αν δεν τα διαθέτεις; Να την η ανάδραση και ο φαύλος κύκλος. Και πάμε πάλι. Και πού καταλήγει αυτό; Σε μια κατασπατάληση πόρων και φάπας.
Λέω εγώ τώρα... :s_coffee
Το λέω μπας και γλιτώσουμε κόπο και χρόνο, αλλά φευ... :s_shout

@socratesn
Κάτι θέλεις να πεις κι εσύ τώρα, αλλά δεν ακούω, πάρε λίγο το μηδέν. :s_coffee
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#638180 Εξαιρετικό ύφος, συγχαρητήρια!
Τι να θέλω να πω πιο βαθύ?
Το απλούστατο είπα, πως μέχρι και δύο από τους πιο γραφικούς ανθρώπους της χώρας το ανέφεραν το γεγονός, μέχρι και αυτοί δηλαδή τίμησαν την κίνηση κ εδώ αντί να σταθούμε στο ευχάριστο της είδησης, τρωγόμαστε με τα ρούχα μας για το search engine optimization που έκανε ή δεν έκανε η κάθε κωλοσελίδα :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#638185
g8777 έγραψε:Και να γερασω δεν τρεχει τιποτα. Ειμαστε αμετρητοι, Λεγεων, θα ερχομαστε στα ονειρα σας

One, Two, EAM Is Coming For You

Three, Four Better Lock Your Door

Five, Six Grab A Crucifix

Seven, eight, better stay awake.

Nine, Ten Never Vote Again


ΜΠΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Δλδ το 5% είναι αμέτρητοι?.. εγώ πάλι θυμάμαι τον "ΑΘΑΝΑΤΟ" πατέρα μου όπως φώναξαν στην κηδεία του, να μου λέει παραξενεμένος επιστρέφοντας από εκλογές που ήταν σε εκλογικό κέντρο εκπρόσωπος, μα ποιοι άλλοι μας ψήφισαν φέτος!!!!. Γιατί ένα οργανωμένο κόμμα g8777, ξέρει τους οπαδούς του σε κάθε εκλογικό τμήμα!!!!. Άρα αμέτρητοι δύσκολο... Ειδικά αυτά τα χρόνια που ζούμε. Έχουν περάσει και 70 χρόνια από τον Γράμμο.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#638187
Anonymous Founder έγραψε:
Nikos! έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Στέλνει προμήθειες η Περιφέρεια Αττικής του Πατούλη στο Γηροκομείο Αθηνών, και γίνεται θέμα:
Τρόφιμα και υγειονομικό υλικό στο Γηροκομείο Αθηνών, από την Περιφέρεια Αττικής
https://www.capital.gr/epikairotita/344 ... ia-attikis

Φυσικά, όταν έστειλε πρώτος ο Ρουβίκωνας, έπρεπε να ψάξεις να βρεις την είδηση, αλλού, καθώς το capital.gr ή τα άλλα "καθεστωτικά" μέσα, κάτι τέτοιες ειδήσεις δεν τις παίζουν (εκτός αν πρόκειται για καμιά Χρυσή Αυγή που βοηθάει γιαγιάδες...):
Τρόφιμα στο Γηροκομείο Αθηνών παρέδωσε ο «Ρουβίκωνας»
https://www.sofokleousin.gr/trofima-sto ... rouvikonas

ΨΟΦΟΣ, μόνον. :s_yes


Με μια απλή αναζήτηση αν κάποιος ενδιαφέρεται θα βρει την είδηση από δεκάδες διαφορετικά sites στις 6 πρώτες σελίδες αναζήτησης του google:

https://www.google.com/search?q=%CE%93% ... 40&bih=714

Μάλιστα στα πρώτα 5 αποτελέσματα της πρώτης σελίδας είναι το in.gr.

Σχετικά με την είδηση του Πατούλη, μια απλή αναζήτηση στο google εμφανίζει λιγότερα αποτελέσματα και τα site που γράφουν την είδηση τελειώνουν στη 3η μόλις σελίδα:

https://www.google.com/search?q=%CE%A0% ... 40&bih=714

Οπότε νομίζω ότι η είδηση που αναφέρεις γράφτηκε από περισσότερα sites, γιατί προφανώς η ομάδα δημοσίων σχέσεων του Ρουβίκωνα κανόνισε να το μοιραστεί με περισσότερους δημοσιογράφους ώστε να το ανεβάσουν.

-Το θέμα δεν είναι αν ψάξεις την είδηση, αλλά αν στην σερβίρει το (καθεστωτικό) μέσο. Οπότε, δεν κατάλαβα τι θέλεις ν'αποδείξεις (μάλλον κατάλαβα, αλλά θα σε αφήσω λίγο να χαρείς την "νίκη" σου).
-Αν πάλι ψάξεις την συγκεκριμένη είδηση, καλό είναι να ξέρεις να ψάχνεις, γιατί αν την ψάχνεις σαν μπόζος, θα σου βγάλει ό,τι να 'ναι αποτελέσματα.
Αν πχ κάποιος πάει και ψάξει για την είδηση με τα keywords ("Γηροκομείο Αθηνών «Ρουβίκωνας» :s_laughat ) που έβαλες, στα αποτελέσματα αναζήτησης , θα του βγάλει ό,τι να 'ναι:
Πχ:
Εικόνα
Το iefimerida.gr σου βγάζει για εισβολή του Ρουβίκωνα πχ και όχι για την είδηση που ψάχνεις. Εσύ βέβαια όλα αυτά τα μετράς κανονικά, και γιατί όχι άλλωστε, ούτως ή άλλως άλλος δεν ήταν ο σκοπός σου; ( :s_laughat ).

Σαν γενική ιδέα στα παραπάνω, για να το παίξει κάποιος έξυπνος (γενικά μιλώντας, αλίμονο) , απαιτούνται κάποια στοιχειώδη προσόντα. Κάτι βέβαια που για να το καταλάβεις, πρέπει να τα διαθέτεις. Αλλά αν δεν τα διαθέτεις; Να την η ανάδραση και ο φαύλος κύκλος. Και πάμε πάλι. Και πού καταλήγει αυτό; Σε μια κατασπατάληση πόρων και φάπας.
Λέω εγώ τώρα... :s_coffee
Το λέω μπας και γλιτώσουμε κόπο και χρόνο, αλλά φευ... :s_shout

@socratesn
Κάτι θέλεις να πεις κι εσύ τώρα, αλλά δεν ακούω, πάρε λίγο το μηδέν. :s_coffee


Αν κατάλαβα καλά πέταξες κάτι προσωπικά εκεί στην απάντηση παραπάνω, τα προσπερνάω. Δε θα δώσω σημασία.

Εξ'αρχής έγραψες αν την είδηση την "παίζουν" τα άλλα μέσα. Αυτή τη λέξη χρησιμοποίησες (είναι στη παράθεση παραπάνω).

Η αναζήτηση εκεί εξυπηρετεί. Σου απέδειξα λοιπόν με μια απλή αναζήτηση ότι τη παίζουν.

Μάλιστα την είδηση του Ρουβίκωνα, την έχουν ανεβάσει (=παίζουν) όλα τα γνωστά μέσα, περισσότερα μάλιστα από την είδηση του Πατούλη.

Τώρα το αλλάζεις και λες ότι δε "στη σερβίρουν". Το ίδιο έγραψε και ο τζι παραπάνω.

Για να στη σερβίρουν, πχ στα σόσιαλ, θα πρέπει ο Ρουβίκωνας να πληρώσει σπόνσορντ ποστ. Το έκανε?

Πάντως, την είδηση στο in.gr από το οποίο ενημερώνομαι την είδα. Δεν έδωσα σημασία. Συνέχισα την ημέρα μου. Πατούλη είδηση δε πρόσεξα καν.

Το ίδιο και το πρώτο θέμα.

Δηλαδή να το εξηγήσω καλύτερα. Δε χρειάζεται καμία αναζήτηση στο γουγκλ. Όλοι έχουν κάποια σάιτ που μπαίνουν και ενημερώνονται. Αν δηλαδή κάποιος μπει πχ στο Πρώτο Θέμα, In.gr, Zougla (ή τα άλλα που αναφέρω) θα είχε δει την είδηση του Ρουβίκωνα και όχι του Πατούλη (η οποία δεν υπάρχει). Αυτό λέω.

Συνεπώς αυτό που αναφέρεις (bold) δεν ισχύει:

Anonymous Founder έγραψε:Φυσικά, όταν έστειλε πρώτος ο Ρουβίκωνας, έπρεπε να ψάξεις να βρεις την είδηση, αλλού, καθώς το capital.gr ή τα άλλα "καθεστωτικά" μέσα, κάτι τέτοιες ειδήσεις δεν τις παίζουν


Τη καλησπέρα μου. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#638189 Ρε παίδες, θυμάστε τί γίνοταν όταν πετάγανε τρικάκια :lol: εξω απ τα συμβολαιογραφεία?

Εκτακτο δελτίο ειδήσεων βγάζανε με τσόντα αναφορες για το άβατο των εξαρχείων :s_gamer

Όπως κάνανε και ολόκληρα στημένα ρεπορτάζ για τις γριούλες στα ΑΤΜ σε prime time.

Αυτό σχολιάστηκε, προφανω΄ς και ευτυχώς που υπάρχει το petrolheads και μαθαίνουμε όλες τις ειδήσεις :s_cool
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#638198
Nikos! έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
Nikos! έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Στέλνει προμήθειες η Περιφέρεια Αττικής του Πατούλη στο Γηροκομείο Αθηνών, και γίνεται θέμα:
Τρόφιμα και υγειονομικό υλικό στο Γηροκομείο Αθηνών, από την Περιφέρεια Αττικής
https://www.capital.gr/epikairotita/344 ... ia-attikis

Φυσικά, όταν έστειλε πρώτος ο Ρουβίκωνας, έπρεπε να ψάξεις να βρεις την είδηση, αλλού, καθώς το capital.gr ή τα άλλα "καθεστωτικά" μέσα, κάτι τέτοιες ειδήσεις δεν τις παίζουν (εκτός αν πρόκειται για καμιά Χρυσή Αυγή που βοηθάει γιαγιάδες...):
Τρόφιμα στο Γηροκομείο Αθηνών παρέδωσε ο «Ρουβίκωνας»
https://www.sofokleousin.gr/trofima-sto ... rouvikonas

ΨΟΦΟΣ, μόνον. :s_yes


Με μια απλή αναζήτηση αν κάποιος ενδιαφέρεται θα βρει την είδηση από δεκάδες διαφορετικά sites στις 6 πρώτες σελίδες αναζήτησης του google:

https://www.google.com/search?q=%CE%93% ... 40&bih=714

Μάλιστα στα πρώτα 5 αποτελέσματα της πρώτης σελίδας είναι το in.gr.

Σχετικά με την είδηση του Πατούλη, μια απλή αναζήτηση στο google εμφανίζει λιγότερα αποτελέσματα και τα site που γράφουν την είδηση τελειώνουν στη 3η μόλις σελίδα:

https://www.google.com/search?q=%CE%A0% ... 40&bih=714

Οπότε νομίζω ότι η είδηση που αναφέρεις γράφτηκε από περισσότερα sites, γιατί προφανώς η ομάδα δημοσίων σχέσεων του Ρουβίκωνα κανόνισε να το μοιραστεί με περισσότερους δημοσιογράφους ώστε να το ανεβάσουν.

-Το θέμα δεν είναι αν ψάξεις την είδηση, αλλά αν στην σερβίρει το (καθεστωτικό) μέσο. Οπότε, δεν κατάλαβα τι θέλεις ν'αποδείξεις (μάλλον κατάλαβα, αλλά θα σε αφήσω λίγο να χαρείς την "νίκη" σου).
-Αν πάλι ψάξεις την συγκεκριμένη είδηση, καλό είναι να ξέρεις να ψάχνεις, γιατί αν την ψάχνεις σαν μπόζος, θα σου βγάλει ό,τι να 'ναι αποτελέσματα.
Αν πχ κάποιος πάει και ψάξει για την είδηση με τα keywords ("Γηροκομείο Αθηνών «Ρουβίκωνας» :s_laughat ) που έβαλες, στα αποτελέσματα αναζήτησης , θα του βγάλει ό,τι να 'ναι:
Πχ:
Εικόνα
Το iefimerida.gr σου βγάζει για εισβολή του Ρουβίκωνα πχ και όχι για την είδηση που ψάχνεις. Εσύ βέβαια όλα αυτά τα μετράς κανονικά, και γιατί όχι άλλωστε, ούτως ή άλλως άλλος δεν ήταν ο σκοπός σου; ( :s_laughat ).

Σαν γενική ιδέα στα παραπάνω, για να το παίξει κάποιος έξυπνος (γενικά μιλώντας, αλίμονο) , απαιτούνται κάποια στοιχειώδη προσόντα. Κάτι βέβαια που για να το καταλάβεις, πρέπει να τα διαθέτεις. Αλλά αν δεν τα διαθέτεις; Να την η ανάδραση και ο φαύλος κύκλος. Και πάμε πάλι. Και πού καταλήγει αυτό; Σε μια κατασπατάληση πόρων και φάπας.
Λέω εγώ τώρα... :s_coffee
Το λέω μπας και γλιτώσουμε κόπο και χρόνο, αλλά φευ... :s_shout

@socratesn
Κάτι θέλεις να πεις κι εσύ τώρα, αλλά δεν ακούω, πάρε λίγο το μηδέν. :s_coffee


Αν κατάλαβα καλά πέταξες κάτι προσωπικά εκεί στην απάντηση παραπάνω, τα προσπερνάω. Δε θα δώσω σημασία.

Εξ'αρχής έγραψες αν την είδηση την "παίζουν" τα άλλα μέσα. Αυτή τη λέξη χρησιμοποίησες (είναι στη παράθεση παραπάνω).

Η αναζήτηση εκεί εξυπηρετεί. Σου απέδειξα λοιπόν με μια απλή αναζήτηση ότι τη παίζουν.

Μάλιστα την είδηση του Ρουβίκωνα, την έχουν ανεβάσει (=παίζουν) όλα τα γνωστά μέσα, περισσότερα μάλιστα από την είδηση του Πατούλη.

Τώρα το αλλάζεις και λες ότι δε "στη σερβίρουν". Το ίδιο έγραψε και ο τζι παραπάνω.

Για να στη σερβίρουν, πχ στα σόσιαλ, θα πρέπει ο Ρουβίκωνας να πληρώσει σπόνσορντ ποστ. Το έκανε?

Πάντως, την είδηση στο in.gr από το οποίο ενημερώνομαι την είδα. Δεν έδωσα σημασία. Συνέχισα την ημέρα μου. Πατούλη είδηση δε πρόσεξα καν.

Το ίδιο και το πρώτο θέμα.

Δηλαδή να το εξηγήσω καλύτερα. Δε χρειάζεται καμία αναζήτηση στο γουγκλ. Όλοι έχουν κάποια σάιτ που μπαίνουν και ενημερώνονται. Αν δηλαδή κάποιος μπει πχ στο Πρώτο Θέμα, In.gr, Zougla (ή τα άλλα που αναφέρω) θα είχε δει την είδηση του Ρουβίκωνα και όχι του Πατούλη (η οποία δεν υπάρχει). Αυτό λέω.

Συνεπώς αυτό που αναφέρεις (bold) δεν ισχύει:

Anonymous Founder έγραψε:Φυσικά, όταν έστειλε πρώτος ο Ρουβίκωνας, έπρεπε να ψάξεις να βρεις την είδηση, αλλού, καθώς το capital.gr ή τα άλλα "καθεστωτικά" μέσα, κάτι τέτοιες ειδήσεις δεν τις παίζουν


Τη καλησπέρα μου. :s_howdy

Συνέχισε εσύ να ενημερώνεσαι από Πρώτο Θέμα και in.gr και όλα θα πάνε καλά.
Την καλησπέρα μου και να προσέχεις. Μακριά από κακοτοπιές πάντα.
:s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By g8777
#638199 Και που σαι ακόμα Τρίφτη. Γράμμος Βίτσι αντιλαλουν "petrolheads.gr" :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Σχεδόν τους λυπάμαι Ντριφτη, σχεδόν. :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By 224v
#638202 Κατουρα και λίγο g8777 μην πάθεις και κατάθλιψη κρίμα είναι να μην συμμετέχεις στον θρίαμβο!!! Τόσα χρόνια αναμονή!!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#638225
Anonymous Founder έγραψε:Συνέχισε εσύ να ενημερώνεσαι από Πρώτο Θέμα και in.gr και όλα θα πάνε καλά.
Την καλησπέρα μου και να προσέχεις. Μακριά από κακοτοπιές πάντα.
:s_biggrin


Νομίζω ότι αν θα πάνε καλά τα πράγματα ή όχι δεν έχει να κάνει με το από που επιθυμεί να ενημερώνεται ο καθένας. Άλλωστε δημοκρατία έχουμε. Ενημερωνόμαστε από όπου θέλουμε.

Είμαι θετικός άνθρωπος και πιστεύω ότι γενικά θα πάνε όλα καλά.

Οπότε θα συνεχίσω να ενημερώνομαι από όπου επιθυμώ. Ευχαριστώ για τις ευχές πάντως. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#638244 Δεν κατάλαβα το point σου, αγαπητέ, σου απαγόρευσε κάποιος να διαβάζεις τα αγαπημένα σου site; :lol:
Εννοείται πως αυτά τα site είναι τα κατάλληλα για σένα και κάνεις πολύ καλά που τα επιλέγεις για την ενημέρωσή σου.