Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#623380
italakias έγραψε:Αυτος εκφραζει το μεγαλυτερο ποσοστο ελληνων πολιτων.


Σοβαρά; Οι περισσότεροι Έλλ είναι πατημένα σκατά που μισούν άλλους ανθρώπους; Πάτα το Κιμ τότε!!! Προσωπικά ντρέπομαι που έχω την ίδια υπηκοότητα και μιλάω την ίδια γλώσσα με το σίχαμα που λέγεται Πορτοσάλτε...


mikeerfol έγραψε:Μπερδευτήκατε, ο Μπάμπης-σοβαρη ΧΑ- Παπαδημητρίου είναι που βγήκε βουλευτής


Same shit, different smell...



kubiak έγραψε:Τη βασιλική οικογένεια όχι, πετάγεται η μπάλα στη στρατόσφαιρα ρε φίλε...


Έχεις ένα δίκιο, αλλά αν δεν έχεις ζήσει το Νησί δεν θα καταλάβεις πως το βλέπουν οι ντόπιοι. Οι περισσότεροι δεν κόπτονται, όμως υπάρχει ένα 20% royalists και ένα 10% republicans που σφάζονται. Για όλους όμως έχει ένα κοινωνικό ενδιαφέρον. Το 2003, όταν πέθανε η Queen Mother, έτυχε να είμαι στο Λονδίνο. ΧΑΜΟΣ για την κηδεία, έκανα 2 ώρες να διασχίσω μια απόσταση 30 λεπτών, για να πάω στο αυτοκίνητο μου και μετά στο Bournemouth!!! Εκεί, στην επαρχία, τα πράγματα ήταν πολύ πιο χαλαρά, αλλά εννοείται BBC 1, BBC 2, ITV και Channel 4, ζωντανή σύνδεση με Buckingham, Westminster Abbey και Windsor.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#623403
REALZEUS έγραψε:
Σχετικά με το παραπάνω πάντως, το είχε εκφράσει πολύ εύγλωττα ο κ. Κων. Λογοθέτης (εξαιρετικός νομικός, πρώην Εισαγγελέας - εκπομπή κάθε Δευτέρα στις 21:00 στο 4Ε). Ποιος Έλληνας Στρατιωτικός, ορκισμένος να υπηρετεί το Σύνταγμα και τους Νόμους του Κράτους, θα δεχθεί να βυθίσει και να σκοτώσει αμάχους; :s_howdy


Πόσοι στρατιωτικοί ψήφισαν χρυσαύγουλα (και λοιπά απορρίμματα);; Ψάξε και θα πάρεις την απάντησή σου. :(


kubiak έγραψε:Τα σχετικά άρθρα ανανεώνονται αρκετά συχνά αν σκεφτείς ότι μιλάμε για τη μετακόμιση του εγγονού της βασιλικής οικογένειας μιας άλλης χώρας...

Ειλικρινά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να την παλέψω στη θέση σου με αυτό το θέμα...

Το brexit το καταλαβαίνω, απασχολεί τις ζωές όλων, την οικονομία άλλων χωρών, είναι σημαντικό πράγμα...

Τη βασιλική οικογένεια όχι, πετάγεται η μπάλα στη στρατόσφαιρα ρε φίλε...


Όλοι θα ήθελαν να είναι πρίγκιπες και όλες πριγκίπισσες! :s_airkiss

Η καλύτερη δουλειά του κόσμου, ο δεύτερος γιος του βασιλιά, ποτέ στη ζωή σου δεν θα αποκτήσεις την παραμικρή ευθύνη και μια ζωή θα σε προσκυνάνε και θα ζεις στα λούσα! :s_airkiss :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#623406
markvag έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
Σχετικά με το παραπάνω πάντως, το είχε εκφράσει πολύ εύγλωττα ο κ. Κων. Λογοθέτης (εξαιρετικός νομικός, πρώην Εισαγγελέας - εκπομπή κάθε Δευτέρα στις 21:00 στο 4Ε). Ποιος Έλληνας Στρατιωτικός, ορκισμένος να υπηρετεί το Σύνταγμα και τους Νόμους του Κράτους, θα δεχθεί να βυθίσει και να σκοτώσει αμάχους; :s_howdy


Πόσοι στρατιωτικοί ψήφισαν χρυσαύγουλα (και λοιπά απορρίμματα);; Ψάξε και θα πάρεις την απάντησή σου. :(




Στην μονάδα που ήμουν εγώ υπήρχαν πολλοί ΕΠΟΠ που έλεγαν μόνοι τους ότι η λύση στο μεταναστευτικό είναι να αφήσουν τον ΕΣ να βυθίζει τις βάρκες και να γαζώνει στα σύνορα.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#623420
drdino έγραψε:
markvag έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
Σχετικά με το παραπάνω πάντως, το είχε εκφράσει πολύ εύγλωττα ο κ. Κων. Λογοθέτης (εξαιρετικός νομικός, πρώην Εισαγγελέας - εκπομπή κάθε Δευτέρα στις 21:00 στο 4Ε). Ποιος Έλληνας Στρατιωτικός, ορκισμένος να υπηρετεί το Σύνταγμα και τους Νόμους του Κράτους, θα δεχθεί να βυθίσει και να σκοτώσει αμάχους; :s_howdy


Πόσοι στρατιωτικοί ψήφισαν χρυσαύγουλα (και λοιπά απορρίμματα);; Ψάξε και θα πάρεις την απάντησή σου. :(




Στην μονάδα που ήμουν εγώ υπήρχαν πολλοί ΕΠΟΠ που έλεγαν μόνοι τους ότι η λύση στο μεταναστευτικό είναι να αφήσουν τον ΕΣ να βυθίζει τις βάρκες και να γαζώνει στα σύνορα.

το οτι υπαρχουν καμμενα μυαλα δεν παει να πει οτι η πλειοψηφια ειναι ετσι
Άβαταρ μέλους
By italakias
#623448
REALZEUS έγραψε:
italakias έγραψε:Αυτος εκφραζει το μεγαλυτερο ποσοστο ελληνων πολιτων.


Σοβαρά; Οι περισσότεροι Έλλ είναι πατημένα σκατά που μισούν άλλους ανθρώπους; Πάτα το Κιμ τότε!!! Προσωπικά ντρέπομαι που έχω την ίδια υπηκοότητα και μιλάω την ίδια γλώσσα με το σίχαμα που λέγεται Πορτοσάλτε...


mikeerfol έγραψε:Μπερδευτήκατε, ο Μπάμπης-σοβαρη ΧΑ- Παπαδημητρίου είναι που βγήκε βουλευτής


Same shit, different smell...



kubiak έγραψε:Τη βασιλική οικογένεια όχι, πετάγεται η μπάλα στη στρατόσφαιρα ρε φίλε...


Έχεις ένα δίκιο, αλλά αν δεν έχεις ζήσει το Νησί δεν θα καταλάβεις πως το βλέπουν οι ντόπιοι. Οι περισσότεροι δεν κόπτονται, όμως υπάρχει ένα 20% royalists και ένα 10% republicans που σφάζονται. Για όλους όμως έχει ένα κοινωνικό ενδιαφέρον. Το 2003, όταν πέθανε η Queen Mother, έτυχε να είμαι στο Λονδίνο. ΧΑΜΟΣ για την κηδεία, έκανα 2 ώρες να διασχίσω μια απόσταση 30 λεπτών, για να πάω στο αυτοκίνητο μου και μετά στο Bournemouth!!! Εκεί, στην επαρχία, τα πράγματα ήταν πολύ πιο χαλαρά, αλλά εννοείται BBC 1, BBC 2, ITV και Channel 4, ζωντανή σύνδεση με Buckingham, Westminster Abbey και Windsor.

Οι ελληνες αποδεδειγμενα δεν μισουν απλα εχει φθασει στο απροχωρητο η κατασταση.Στην ιταλια που τους πνιγουν κανονικα και παλιοτερα τους αλβανους δεν ακουγεται τιποτα σαν να ειναι κοινο μυστικο.Στις σκανδιναβικες και βορειες χωρες μολις πατησαν καποιοι προσφυγες η ακροδεξια εκτιναχθηκε.
Τα ενστικτα τους Δια.
Ο πορτοσαλτε ειναι αγνος μπροστα στους βαρβαρους ευρωπαιους πολιτες.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#623452
cabala10 έγραψε:
drdino έγραψε:
markvag έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
Σχετικά με το παραπάνω πάντως, το είχε εκφράσει πολύ εύγλωττα ο κ. Κων. Λογοθέτης (εξαιρετικός νομικός, πρώην Εισαγγελέας - εκπομπή κάθε Δευτέρα στις 21:00 στο 4Ε). Ποιος Έλληνας Στρατιωτικός, ορκισμένος να υπηρετεί το Σύνταγμα και τους Νόμους του Κράτους, θα δεχθεί να βυθίσει και να σκοτώσει αμάχους; :s_howdy


Πόσοι στρατιωτικοί ψήφισαν χρυσαύγουλα (και λοιπά απορρίμματα);; Ψάξε και θα πάρεις την απάντησή σου. :(




Στην μονάδα που ήμουν εγώ υπήρχαν πολλοί ΕΠΟΠ που έλεγαν μόνοι τους ότι η λύση στο μεταναστευτικό είναι να αφήσουν τον ΕΣ να βυθίζει τις βάρκες και να γαζώνει στα σύνορα.

το οτι υπαρχουν καμμενα μυαλα δεν παει να πει οτι η πλειοψηφια ειναι ετσι


Όχι, αλλά ειπώθηκε πως δεν υπάρχει Έλληνας αξιωματικός που θα δεχτεί να σκοτώσει αμάχους. Πράγμα που καταφανώς δεν ισχύει. Δεν ξέρω αν είναι η πλειοψηφία (θέλω να πιστεύω πως όχι) ή μία μικρή σχετικά μειοψηφία (νομίζω και ελπίζω), αλλά υπάρχει ένας ικανός αριθμός θεωρώ.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#623467 Άλλο αξκος, άλλο ΕΜΘ άλλο ΕΠΟΠ.
Ζώα και ψυχοπαθείς υπάρχουν σε όλες τις κατηγορίες αλλά συνήθως λιγότερα στην πρώτη.

Τα ίδια κάνω κάτω ισχύουν και στην αστυνομία με αξκους, αστυφυλακες, ειδικούς φρουρούς και συνοριακους.

Η μεγάλη διαφορά είναι ότι στις τελευταίες κατηγορίες υπάρχει μεγάλος αριθμών αμορφωτων που είδαν φως και μπήκαν στο "δημόσιο" απλά επειδή υπηρέτησαν στις ειδικές δυνάμεις ή σαν δοκίμοι, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχουν παιδιά υψηλής μόρφωσης και παιδείας, απλά είναι μάλλον μειοψηφία.

< >
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#625855 Εκεί στο ΣΚΑΕΙ έχουν βαρέσει μπιέλα τελικά... :dizzy:

«Ξέφυγε» ρεπόρτερ του ΣΚΑΪ - Ρωτούσε Κινέζους τουρίστες αν έχουν κορονοϊό (Video)
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#625879 πραγματικά όμως...
πόσα κιλά |λογοκρισία| να τη δέρνει στο κούφιο κεφάλι της? :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#627231 Ένας τοπικός ραδιοσταθμός κάνει για κάποιοες ώρες αναμετάδοση του προγράμματος του skai - live .
Στις ειδήσεις των 14:00 σήμερα αλλά και την προηγούμενη εβδομάδα όποτε ξεκινάνε ρεπορτάζ με τουρκικές παραβιάσεις σε αέρα και θάλασσα , ανταποκρίσεις από Λέσβο με παράπονα κατοίκων και φασαρίες σε κέντρα φιλοξενίας , μέσα σε ένα sec κάποιος κατεβάζει εντελώς τον ήχο και βάζει τραγούδια. Μετά από 2-3 λεπτά και χωρίς να έχει τελειώσει το τραγούδι επανέρχεται το κανονικό πρόγραμμα του skai έχοντας περάσει σε άλλο θέμα. What the ??!! :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#632317

:vava: :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By dimik
#632332 Μεσημεριανή τελειωμένη εκπομπή με παρουσιαστρια μοντέλα σύζυγο γνωστού ποδοσφαιριστη και αμφιβάλλω αν έχει και κανέναν δημοσιογράφο εκεί. Δεν περίμενα κάτι καλύτερο.

< >