Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#482100 https://luben.tv/politix/142491

Το οποίο φυσικά δεν έβγαζε το luben πριν 6-7 χρόνια ποτέ των potwn.
:lol:

luben --> απόπατος
:vava:

Σοβαρά το λέω πολύ κρίμα ένα από τα τελευταία εύστοχα τρολ να εξελίσσεται σε ντοκουμέντο.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#482106 O Μίκης είχε ξαναφάει ξέχεσμα απο πολλούς αριστερούς (εκτός του υπουργιλικίου επι Μητσοτάκουλα) με κάτι ανεκδιήγητες δηλώσεις για τους εβραίους.
Είσαι με μνήμη τριδεντ κι εσυ και δε τα θυμάσαι :lol:

Δυστυχώς, τα στερνά τιμούν τα πρώτα και ειναι κριμα αυτή η κατάντια :s_hang
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#482109 Το mickey όπως πολύ σωστά κουόταρε ο τζης τον θεωρούσα ξεμωραμένο γέρο πολλά χρόνια πριν (για την ακρίβεια πολλά χρόνια πριν από οποιαδήποτε κρίση-μνημόνjo-γουατέβερ) για συγκεκριμένους λόγους.

Προφανώς και δεν ήμουν ο μόνος που έβλεπα το προφανές (ότι η οικογένεια του θέλει πρωκτοπαλούκωμα γιατί ο άνθρωπος στην ηλικία του δεν θεωρώ ότι φταίει) αλλά ακόμα πιο προφανώς θεώρησα αδύνατο το luben να έβγαζε τέτοιο φιρμάνι όταν ο mickey έκανε uber ντουέτο με Φέρθρυ στα αγανακτισμένα events.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#482112 Ναι , ενταξει, για καποιον που δεν γνωριζει Ελληνικα/αναγνωση μπορει και να ισχυει αυτο που γραφεις. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#482116 11 χρόνια πριν :s_thumbsup

http://www.4troxoi.gr/phpBB3/viewtopic. ... Y#p1072572

Βασικά μπράβο σου Τζη για το ψαχούλεμα.
Εξαιρετική ευκαιρία να διαβάσετε κάποια ποστάκια κάτω από το δικό μου για να λυθούν τυχόν παρεξηγήσεις.

Μερσί.
:)
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#482125 Ποια προφητεία ματάκια μου; :lol:
Το 2007 έλεγα ότι ο Mickey ήταν ξεμωραμένος ήδη όχι ότι θα ξεμωραθεί.

Κάνε ένα reset γιατί βλέπω κολλάει.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#482179
EDDIE_147 έγραψε:Ποια προφητεία ματάκια μου; :lol:
Το 2007 έλεγα ότι ο Mickey ήταν ξεμωραμένος ήδη όχι ότι θα ξεμωραθεί.

Κάνε ένα reset γιατί βλέπω κολλάει.

Θες να πεις δηλαδη οτι οταν εφυγε απο το ΚΚΕ και πηγε στο ΠΑΣΟΚ, μετα εφυγε και πηγε στην ΝΔ να παρει υπουργειο, μετα ξαναγυρισε στο ΚΚΕ, μετα στηριξε ΣΥΡΙΖΑ, για να αφησω το προχθεσινο απ' εξω, ηταν επειδη ξεμωραθηκε; :lol:

Γιατι αυτα δεν εγιναν τα τελευταια 10 χρονια αλλα αρκετα πιο πριν
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#482186 Πριν το 2007 ήταν λίγο ξεμωραμένος, μετά ήταν πολύ (γιατί έχει κάνει και διάγνωση επί του θέματος ο συμφορουμίτης...).
Το προφανές, πως καλύτερα ν' ασχολούμαστε με την μουσική του Μίκη Θεοδωράκη και όχι τα πολιτικά του φρονήματα, δεν το λέει κανένας... Και ναι, συμπεριλαμβάνω και τις αρχικές του επιλογές. Γιατί από την στιγμή που η πολιτική του διαδρομή, ήταν τόσο ανακόλουθη, δεν έχει καμία αξία ούτε η πρώτη επιλογή.
Ο άνθρωπος στην μουσική του, ήταν ασύλληπτος (όχι πάντα, αλλά συχνά). Έχει γράψει πράγματα που κανείς άλλος δεν έχει κάνει. Από soundtrack μέχρι όπερα και απίστευτη λαϊκή μουσική που θα τραγουδάμε για πάντα. Ε, στην πολιτική του θεώρηση, ήταν ό,τι να 'ναι.
Ας πάμε παρακάτω λοιπόν, η προσφορά του στην μουσική δεν μπορεί να αμαυρωθεί από τίποτε από τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#482191
Νίκος Παππάς έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Ποια προφητεία ματάκια μου; :lol:
Το 2007 έλεγα ότι ο Mickey ήταν ξεμωραμένος ήδη όχι ότι θα ξεμωραθεί.

Κάνε ένα reset γιατί βλέπω κολλάει.

Θες να πεις δηλαδη οτι οταν εφυγε απο το ΚΚΕ και πηγε στο ΠΑΣΟΚ, μετα εφυγε και πηγε στην ΝΔ να παρει υπουργειο, μετα ξαναγυρισε στο ΚΚΕ, μετα στηριξε ΣΥΡΙΖΑ, για να αφησω το προχθεσινο απ' εξω, ηταν επειδη ξεμωραθηκε; :lol:

Γιατι αυτα δεν εγιναν τα τελευταια 10 χρονια αλλα αρκετα πιο πριν


Αν διάβασες το ποστ που ξέθαψε ο Τζης, το αρχικό μου σχόλιο δεν είχε σχέση με πολιτική.
Σαν πολιτικός ήτο κωλοτούμπας (ducks δεν ήταν ο πρώτος ή ο τελευταίος στην Ελλάδα).

Εγώ πάντως για άσχετο λόγο με πολιτικά έκανα εκείνο το σχόλιο και επιβεβαιώθηκα τα επόμενα χρόνια αρκετές φορές.
Τώρα κάποιοι πιτσιρίκοι κατά το δοκούν τον βλέπουν ως σοβαρή περσόνα ή ως ramoli.

Κρίμα πάντως για τον άνθρωπο.
Αν και δεν τον συμπαθώ ομολογώ ότι στεναχωρέθηκα με το τρολάρισμα που τρώει από τα χρυσαύγουλα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#482193
EDDIE_147 έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Ποια προφητεία ματάκια μου; :lol:
Το 2007 έλεγα ότι ο Mickey ήταν ξεμωραμένος ήδη όχι ότι θα ξεμωραθεί.

Κάνε ένα reset γιατί βλέπω κολλάει.

Θες να πεις δηλαδη οτι οταν εφυγε απο το ΚΚΕ και πηγε στο ΠΑΣΟΚ, μετα εφυγε και πηγε στην ΝΔ να παρει υπουργειο, μετα ξαναγυρισε στο ΚΚΕ, μετα στηριξε ΣΥΡΙΖΑ, για να αφησω το προχθεσινο απ' εξω, ηταν επειδη ξεμωραθηκε; :lol:

Γιατι αυτα δεν εγιναν τα τελευταια 10 χρονια αλλα αρκετα πιο πριν


Αν διάβασες το ποστ που ξέθαψε ο Τζης, το αρχικό μου σχόλιο δεν είχε σχέση με πολιτική.
Σαν πολιτικός ήτο κωλοτούμπας (ducks δεν ήταν ο πρώτος ή ο τελευταίος στην Ελλάδα).

Εγώ πάντως για άσχετο λόγο με πολιτικά έκανα εκείνο το σχόλιο και επιβεβαιώθηκα τα επόμενα χρόνια αρκετές φορές.
Τώρα κάποιοι πιτσιρίκοι κατά το δοκούν τον βλέπουν ως σοβαρή περσόνα ή ως ramoli.

Κρίμα πάντως για τον άνθρωπο.
Αν και δεν τον συμπαθώ ομολογώ ότι στεναχωρέθηκα με το τρολάρισμα που τρώει από τα χρυσαύγουλα.

Με μια διαφορα. Ο Μικυς δεν ηταν πολιτικος, ηταν μουσικοσυνθετης, καλλιτεχνης.
Αυτοι εχουν αλλο τροπο σκεψης, εχουν αισθηση μεγαλειου, ανωτεροτητας, ναρκισσισμου.

Δεν μπορουν να δημιουργησουν αλλιως.

Πολυ πιθανο να επιζητουν τον ντορο γυρω απο το ονομα τους κλπ.

Για εμενα μονο η μουσικη του μετραει, για αυτην τον θυμαμαι
Άβαταρ μέλους
By 224v
#482270 Η μελοποιηση ποιηματων που ετσι μαθευτικαν απο ολους μας σε καθε ακρη της Ελλαδας αλλα και εκτος Ελλαδος, ειναι μια προσφορα στον Ελληνικο Λαο... Απο εκει και περα ο καθενας τον κρινει αναλογα με τη φανατηλα που εχει με κομματα... Εδω ο Τσιπρας την επομενη των εκλογων του 15 εκανε πανηγυρι σπιτι του, και τωρα τον βριζει..... γιατι τον ειπε αριστεροφασιστα!!!!
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#482946 http://www.star.gr/ellada/406927/aytops ... -gewrgiadh

Αυτοψία STAR στο σπίτι του Άδωνη Γεωργιάδη
Προστατευόμενος μάρτυρας υποστηρίζει ότι ο αντιπρόεδρος της ΝΔ πήρε χρήματα από τη Novartis για ανακαίνιση


:s_cry :s_cry :s_cry :s_cry
Άβαταρ μέλους
By foniko_sou_vla_ki
#482950 Πολύ πιθανόν να έχει ξεμωραθεί ο Μίκης, δεν ξέρω, πάντως συμφωνώ στο 'αριστεροφασίστες' για τον Σύριζα (δεν είναι δα και κάνα μυστικό ή καμιά σπουδαία ανακάλυψη) και σε όσα άκουσα να λέει στο συλλαλητήριο.
Τελευταία επεξεργασία από foniko_sou_vla_ki και 08 Φεβ 2018, 15:25, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά