Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#46856
red_monster έγραψε:
dimik έγραψε:και το έψαχνα το τόπικ....

να αναφέρω τελικά σε συνέχεια της κουβέντας στο παλιο φορουμ για ιδρώτες πουκάμισα και υφάσματα ότι το http://www.ctshirts.co.uk τα λεφτά του.
Πήρα παπούτσια και μια 4δα πουκάμισα και τα χαίρομαι ιδιαιτέρως.


μάστορα, μην βαριέσαι, θέλουμε αναλυτικό review :rtfm:



Λοιπόν παπουτσάκι μαύρο δερμάτινο προσφορά από 200 λίρες στις 100, το φοράω καθημερινά στην δουλειά, κάπως σκληρό στην αρχή, έχει μαλακώσει πλέον χωρίς να έχει χάσει την γυαλάδα του. Ποιοτικά πολύ καλό και περιμένω να δω πόσο θα κρατήσει μιας και τα φοράω 7:30 με 18:00 καθημερινά.

http://www.ctshirts.co.uk/mens-shoes/me ... ||||||||||

Τα πουκαμισάκια είναι non iron βαμβακερά, η υφή του υφάσματος μου αρέσει πολύ, τσαλακώνουν σχετικά δύσκολα και σιδερώνονται εύκολα, για 90 λιρες τα 4 είναι αρκετά καλή ευκαιρία. Μου φαίνονται λίγο πιο ζεστά από τα υπόλοιπα αλλά το μεγάλο τεστ θα έρθει το καλοκαίρι με τα 40ρια.

http://www.ctshirts.co.uk/mens-shirts/m ... 6,||||||||

Συνολικά το κατάστημα με ικανοποίησε πλήρως και σίγουρα θα το προτιμήσω αρκετές φορές ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#46862 Ιδια τα πηρες ολα τα πουκαμισα βρε καημενε και συ?

το παπουσάκι, οπως ολα του ειδους του, μου φαινεται επικινδυνο για τρελλη γλιστρα το χειμωνα. Αν ναι, μπορεις να πας να σου βαλουν μια "φλουδα" απο μπεζ ελαστικη σολα που δε θα φαινεται και θα κραταει κιολας
Άβαταρ μέλους
By dimik
#46872
trident1971 έγραψε:Ιδια τα πηρες ολα τα πουκαμισα βρε καημενε και συ?

το παπουσάκι, οπως ολα του ειδους του, μου φαινεται επικινδυνο για τρελλη γλιστρα το χειμωνα. Αν ναι, μπορεις να πας να σου βαλουν μια "φλουδα" απο μπεζ ελαστικη σολα που δε θα φαινεται και θα κραταει κιολας



όχι ρε συ, 4 διαφορετικά χρώματα, το έβαλα σαν δείγμα.


Cyprus+χειμώνας=το πολύ πολύ καμιά βροχούλα, συν του ότι κυκλοφορώ μόνο από και προς το πάρκινγκ του κτιρίου με αυτά, δεν υπάρχει πρόβλημα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#46877
dimik έγραψε:
trident1971 έγραψε:Ιδια τα πηρες ολα τα πουκαμισα βρε καημενε και συ?

το παπουσάκι, οπως ολα του ειδους του, μου φαινεται επικινδυνο για τρελλη γλιστρα το χειμωνα. Αν ναι, μπορεις να πας να σου βαλουν μια "φλουδα" απο μπεζ ελαστικη σολα που δε θα φαινεται και θα κραταει κιολας



όχι ρε συ, 4 διαφορετικά χρώματα, το έβαλα σαν δείγμα.


Cyprus+χειμώνας=το πολύ πολύ καμιά βροχούλα, συν του ότι κυκλοφορώ μόνο από και προς το πάρκινγκ του κτιρίου με αυτά, δεν υπάρχει πρόβλημα. :lol:


Σωστα λαλεις, εξεχασαν οτι βρισκεσαι στην μαρτυρικην Τζύπρον. :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#47216 Εγώ την έχω καταβρεί με τη Hollister και την Abercrombie πάντως σε ότι αφορά casual ντύσιμο. Ειδικά hoodies, με φερμουάρ ή με μάρσιπο, κάτι σκέτα v-neck t-shirt και μποξεράκια τα χω λιώσει. Κάθε μήνα στάνταρ τους κάνω μια παραγγελία.

Βάζουν και πολύ καλές εκπτώσεις όλο το χρόνο και αρκετές μέρες το μήνα έχουν και free shipping. Δεν έχω πληρώσει ποτέ μεταφορικά σ' αυτές τις δύο και τα πράγματα έρχονται σε 2-3 εργάσιμες από Ολλανδία.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#47252
Deleted User 1 έγραψε:Εγώ την έχω καταβρεί με τη Hollister και την Abercrombie πάντως σε ότι αφορά casual ντύσιμο. Ειδικά hoodies, με φερμουάρ ή με μάρσιπο, κάτι σκέτα v-neck t-shirt και μποξεράκια τα χω λιώσει. Κάθε μήνα στάνταρ τους κάνω μια παραγγελία.

Βάζουν και πολύ καλές εκπτώσεις όλο το χρόνο και αρκετές μέρες το μήνα έχουν και free shipping. Δεν έχω πληρώσει ποτέ μεταφορικά σ' αυτές τις δύο και τα πράγματα έρχονται σε 2-3 εργάσιμες από Ολλανδία.

Ισχύει ότι πρέπει να παραγγείλεις ένα νούμερο μεγαλύτερο από το κανονικό;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#47255 Στα hollister ναι γιατι ειναι κοντα και στενα. Τα abercrombie ειναι αισθητα πιο χαλαρα, ειδικα τα regular fit.

< G3
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#47256 Ενδιαφερον :)
Σε κάτι μαγαζιά που έχει στη Γλυφάδα είναι σημαντικά ψηλότερες οι τιμές;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#47277 Δεν έχω ιδέα. Δεν έχω ψωνίσει καμία από τις δύο μάρκες στην Ελλάδα. Ενδεικτικά βρίσκεις στο site τους hoodies από 40-50 για Hollister και 60-70 για Abercrombie που στην ουσία είναι ακριβώς το ίδιο ρούχο με άλλο σήμα και άλλη κοψιά. Ελλάδα πιστεύω δύσκολο να βρεις αυτές τις τιμές γιατί δεν υπάρχει εισαγωγέας απ' όσο ξέρω και όσοι φέρνουν φέρνουν με το κομμάτι.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#47288
Asimov έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Εγώ την έχω καταβρεί με τη Hollister και την Abercrombie πάντως σε ότι αφορά casual ντύσιμο. Ειδικά hoodies, με φερμουάρ ή με μάρσιπο, κάτι σκέτα v-neck t-shirt και μποξεράκια τα χω λιώσει. Κάθε μήνα στάνταρ τους κάνω μια παραγγελία.

Βάζουν και πολύ καλές εκπτώσεις όλο το χρόνο και αρκετές μέρες το μήνα έχουν και free shipping. Δεν έχω πληρώσει ποτέ μεταφορικά σ' αυτές τις δύο και τα πράγματα έρχονται σε 2-3 εργάσιμες από Ολλανδία.

Ισχύει ότι πρέπει να παραγγείλεις ένα νούμερο μεγαλύτερο από το κανονικό;


ένα νούμερο μεγαλύτερο από zara? από ralph?
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#47290 Το επίσημο site τους είναι

http://eu.abercrombie.com/shop/eu?DM_PersistentCookieCreated=true

κάτω κάτω έχει και το λινκ για Hollister. Χθες μου ήρθε mail που έλεγε τελευταία μέρα free shipping και χτύπησα ένα chino και όντως σήμερα βλέπω μεταφορικά για παραγγελίες κάτω από 75€.

Στα νούμερα πάει ως εξής:

Abercrombie για κανονικό σωματότυπο, ας πούμε 1.80-80κ, παίρνει L ακόμα και σε Muscle fit ρουχα
Hollister για τσίχλες, θες XL και πάλι οριακό, πχ πουκάμισο L Hollister εμένα που τα χω τα κιλάκια μου δεν κουμπώνει με την καμία και με ζορίζει πολύ και στις πλάτες, το φοράω μόνο ανοιχτό με tshirt