Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Xaris
#377816
Giuseppe Busso έγραψε:Pitt σκέφτομαι να κάνω πέρασμα από eliquid France.
Έχεις δοκιμάσει;
Σκέφτομαι το ξηροκαρπάδικο και αυτό με την καρύδα-μπισκότο.

Τι λένε γενικά;

Famous μακράν το καλυτερο για όλη την ημέρα
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#382133
Giuseppe Busso έγραψε:Pitt θέλω να αγοράσω τον Aspire Nautilus 2.
Τι έχει πάρει το αυτί σου γι'αυτόν;

Εδώ εμένα ρώτα..
Τέλεια γεύση ,ειδικά με την 0.7
Μικρή χωρητικότητα 2μλ οπότε ένα κάνεις πολύ θες γεμισματα
Δεν μου έχει παρουσιάσει κάνε πρόβλημα , τον δουλεύω χαμηλά στα 16watt
ΕικόναΕικόνα

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#382136 Είσαι ωραίος και γρήγορος.
Άκου το στόρι τώρα.
Την τελευταία φορα που πήγα να πάρω υγρά, τον είδα πάνω στο ραφάκι και μου λέει "θες να κάνεις δοκιμή;".
Επειδή εγώ κάνω πνευμονικό και αυτός είναι ας πούμε τσιγαρίσιος.
Δοκίμασα όμως με την 0.7 installed και η γεύση που πήρα ήταν ΕΠΟΣ...

Οπότε σκέφτομαι να τον χτυπήσω. Με προβλημάτισαν τα 2ml χωρητικότητας βέβαια. Κάνω 2.5-3ml τη μέρα.
Εσύ Buji μεταξύ της 0.7 και 1.8Ω αντίστασης, προτιμάς την 0.7;
Κάθε πότε αλλάζεις αντιστάσεις;
Τι λέει από αντοχή το anodized αλουμίνιο; Γιατί σκέφτομαι το μαύρο χρώμα αλλά έχω δει ότι υπάρχει και σε SS.

Και τέλος, υπάρχει εναλλακτική πρόταση;
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#382146 Εγώ αυτή τη στιγμή είναι μεταξύ στριφτό και ηλεκτρονικό προσπαθώντας να κόψω το τσιγάρο . Κάνω περίπου 1μλ την ημέρα με 3άρα νικοτίνη ...σφιχτή τζούρα τσιγαρισια όπως λες

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#382147 Ακόμα δεν.Έχω αλλάξει αντίσταση για να σου πω ...σημάδια φθοράς να φεύγει το χρώμα δεν έχω δει ακομα αλλά είναι και καινούργιος 5 μέρες τον εχω

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#382152 Σήμερα άλλαξα την kanthal 1,2 ohm επειδή έβγαλε "καμμένη" γεύση.
Η πρώτη 1,8 κράτησε σχεδόν μήνα, αυτή ούτε 20 μέρες.

Γιάννη αν είναι να αλλάξεις ατμοποιητη δεν δοκιμάζεις τα τέρατα της Smok?

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#382175
Νίκος Παππάς έγραψε:Γιάννη αν είναι να αλλάξεις ατμοποιητη δεν δοκιμάζεις τα τέρατα της Smok?

Από το Redmi Note 4


Ήταν να κάνω κίνηση για Smok TFV8 αλλά είπα εφόσον έχω πνευμονικό, γιατί να πάρω κι άλλον τώρα;
Ας πάρω τώρα τον Ναυτίλο 2 και αφήνω παρακάτω τον Σμοκ.


Αχιλλέα ευχαριστώ. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#383971 http://www.medicalonline1.com/2017/04/0 ... tte-story/

ψέμματα λέει, ας πιστέψουμε το αστέρι από το ΩΝΑΣΕΙΟ, δικό μας παιδί άλλωστε :s_bye
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#384197
JBT έγραψε:http://www.medicalonline1.com/2017/04/08/where-theres-no-smoke-theres-fire-and-danger-the-e-cigarette-story/

ψέμματα λέει, ας πιστέψουμε το αστέρι από το ΩΝΑΣΕΙΟ, δικό μας παιδί άλλωστε :s_bye


Ο Κώστας είναι φίλος και ψυχάκιας με ότι καταπιάνεται και δεν λέει ψέματα για τίποτα και για κανένα λόγο, στα αρχικά πειράματα όπως έχω ξαναγράψει μαζευτήκαμε από το Renaultclub και μας πέρασε από διάφορα μηχανήματα καπνιστές και μη, πρίν το τσιγάρο και μετά κλπ, είμαστε αρκετές ώρες στα μηχανήματα, αυτό αρχικά, μετά το παλικάρι ξέφυγε, πήγε 2 χρόνια στο Βέλγιο, μετά άρχισε να δίνει διαλέψεις σε ολόκληρο τον κόσμο, γύρισε στο Πανεπιστήμιο Πάτρας στη σχολή φαρμακολογίας για ένα διάστημα και συνεχίζει, είναι ενεργό μέλος του καρδιολογικού του Ωνάσειου.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#384251 Το ότι ξέφυγε, ξέφυγε.

Σε περίπτωση δηλαδή που λέει κάτι αντίθετο με αυτά που λένε όλοι οι υπόλοιποι χαζοί.

ΟΚ αυτό από μόνο του δεν είναι επιχείρημα (ανέκαθεν υπήρχαν εκείνοι που πετούσαν μια "άκυρη" ιδέα και εναντιώνονταν σε ολόκληρο τον επιστημονικό κύκλο), ωστόσο αυτή δεν είναι μια τέτοια περίπτωση.

:s_bye
Άβαταρ μέλους
By otso
#384351 JBT τι σε πειραζει αν ατμιζουν η καπνιζουν ο κοσμακης ; και η επομενη σταυροφορια τι θα ειναι ; το ποτο;

δηλαδη τι να γινουμε ρομποτακια για τα καλα αφεντικα; μονο δουλεια καμμια καταχρηση ωστε να αποδιδουμε στην δουλεια 100% και να μπορουμε να δουλευουμε μεχρι τα βαθεια γεραματα και μετα τον 1 μηνα συνταξη κατευθειαν νεκροταφειο ωστε να μην κοστιζουμε σε συνταξεις;
αληθεια με την κριση πως ειναι καλυτερα να το αντιμετωπισεις ; με τσιγαρο και κανα ποτο; η ψυχιατρος και φαρμακα;
Άβαταρ μέλους
By JBT
#384374 Ναι.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#386981 Τελικα οπως προεβλεψα πριν καμια 10ρια σελιδες, με πεισατε :lol:

Παμε για σεντονι. Πιττ, πιαστα μια μια προταση και ανοιξε μου τα ματια :lol: :lol:

Το προβλημα ειναι πως ηθελα να ψωνισω απο ελλαδα για να συννενοηθω με τους πωλητες, και ηταν λιγο δυσκολο να κατσω να διαβασω απο το κινητο ολο το thread, πετυχα και ενα καταστημα της nobacco μπροστα μου, οποτε μπηκα και ψωνισα. Κυρια απαιτηση να ειναι μικρο και διακριτικο, πηρα ενα apyron s, ατμοποιητη L200 και αντιστασεις 1.8, μου προτειναν να μην παω σε 1.2 ακομα. Την κυρια απαιτηση την πιασαμε, ειναι το διακριτικοτερο που εχω δει γυρω μου, αλλα φυσικα δε με βγαζει η μπαταρια μια μερα. Υγρα δοκιμασα καμια δεκαρια, ξετρελαθηκα με ενα που λεγεται cuore. Ξετρελαθηκα ομως.

Εκανα περιστασιακα μερικες τζουρες τη μεγαλη βδομαδα, οταν περνουσα διπλα απο το τραπεζακι που το ειχα ακουμπησμενο, με σκοπο να ξεκινησω μετα το πασχα. Εντυπωσιαστηκα, καθως τις 5 μερες που ημουν στο εξοχικο και δεν το ειχα μαζι μου, κανοντας μονο καπνο, το ζητουσα! Απο την περασμενη τριτη μονο αυτο, μια δυο φορες θα ηθελα να στριψω ενα, αλλα μονο για το στριψιμο, μηδεν διαθεση να καπνισω. Ισως στριψω ενα αυριο και το πεταξω, ετσι, για να εντυπωσιαστω με τον ευατο μου.

Τρεχει στα 15w, το ντουμανι ισως να το ηθελα λιιιιγο μεγαλυτερο σε διαρκεια, αλλα οχι σε ογκο, ψαχνομαι ακομα με το ανοιγμα του αερα, μολις καταληξω με αυτο ισως να αρχισω να ανεβαζω w (παει μεχρι 22 η αντισταση), αλλα μαλλον οχι για να μην πεθαινει ακομα νωριτερα η μπαταρια.

Με πνιγει ωρες ωρες, θα το συνηθισω ή κατι κανω λαθος; Επισης, μετα απο αρκετες συνεχομενες τζουρες μου αφηνει λιγο καψιμο για 5-10 λεπτα, λογικο;

Σημερα αφου προσθεσα υγρο γ@μηθηκε ο διας, εκαιγε και με επνιγε πολυ, αλλαξα αντισταση και συνηλθε, αλλα μου φανηκε νωρις, δεν ξερω. Μηπως αφηνοντας την αντισταση στεγνη για τα 5 λεπτα που προσθετα υγρο-καθαριζα γυρω γυρω καηκε στην πρωτη τζουρα; Θυμαμαι πως την καινουρια αντισταση πρεπει να την αφηνω καποια ωρα να ποτιζει, ισχυει το ιδιο και για την αναπληρωση υγρου;;

Επομενο βημα, να δοκιμασω το συγκεκριμενο υγρο σε καποιο τουμπανο μηχανημα να δω αν υπαρχει διαφορα αρκετη ωστε να να αρχισω να ψαχνομαι, και ισως να αρχισω να ψαχνομαι ετσι κι αλλιως για καλυτερη μπαταρια, αλλα δε θελω να χασω τη διακριτικοτητα. Κουμπωνει στην παλαμη σαν τον μεγαλο μπικ, αψογα, ειναι και στρογγυλεμενο, πραγματικα δεν μπορω να με φανταστω να χρησιμοποιω καποιο αλλο.

Ο ατμοποιητης αυτος που πηρα αξιζει τιποτα;

Αυτα για σημερα, θα μου ρθουν κι αλλα να ρωτησω σιγα σιγα...

Εικόνα




< >