Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#400702 Θέλω ένα μίνι σύστημα για το δωμάτιό μου.

Από τα παρακάτω τί λέτε?

http://www.nakas.gr/prd/YAMAHA-MCR-332- ... PHONE-IPAD

http://www.nakas.gr/prd/YAMAHA-MCR-N470 ... STIMA-HIFI

http://www.audioshow.gr/index.php?optio ... 34&lang=el
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#400901 Πας για το denon με κλειστα μάτια. Αν δεν το έβλεπα στο τριτο λινκ που εβαλες αυτο θα σου πρότεινα!

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#428341 Έτσι προστατεύει η γυναίκα την περιουσία μου από τα χέρια του μικρού μπόμπιρα!!

Εικόνα

Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#428411 Εξαιρετικό! Απλά ας αποφύγει να έχει την κορδέλα ακριβώς μπροστά από το τουίτερ, λίγο πάνω ή λίγο κάτω.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#428417
rx8_drifter έγραψε:Πιο πανω βρε σκνιπερ, αλλιως πως θα φαινεται το ερμες?! :lol:
Έτσι κι αλλιώς τη ηχεία είναι ήδη σε επιπλάκι οπότε δεν χάνεται. Αλλά νομίζω ότι στους βασικούς κανόνες καλαισθησίας, γνωστός από την αρχαιότητα ήταν ο χρυσός κανόνας. Αν ο Ερμής πάει πάνω φοβάμαι ότι θα χαλάσει τις προβλεπόμενες αναλογίες. :hmmm:
Να ένα project για τη σύζυγο! :innocent:
Τι νόμισε ότι έτσι εύκολα κολλάμε 2 κορδέλλες και τέρμα; Όταν βάζεις χέρι στα ηχεία τα Dali θα πρέπει να αποδείξεις ότι ξέρεις τι κάνεις! :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#428440 Εδώ αξιοποιούνται όλα...!

Η άλλη επιλογή ήταν Παπαπαρασκευάς αλλά κάθε μέρα να το βλέπω θα έπρεπε να βρω εισιτήριο για Ξάνθη επειγόντως ...


< >
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#429190 Υπάρχει πρόταση για ιντερνετοράδιο-συσκευή, είτε με ενσωματωμένα ηχεία, είτε χωρίς, σαν ας πούμε mini hi-fi?
Κατέληξα ότι αυτό είναι που χρειάζομαι, μιας και εβδομαδιαία "καταναλώνω" σημαντικές ώρες σε pc/κινητό σε radio mode.
Δεν ενδιαφέρομαι για κάτι τύπου dock station για κινητό.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#429258 Ή απλά παίρνεις ένα bluetooth ηχείο και παίζεις από το κινητό. Δεν είναι dock :roll: και έχει και πολλές άλλες χρήσεις.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#429921 Σήμερα ανακάλυψα το παρακάτω!
Εικόνα

Κ ανέλαβα δράση

Εικόνα

7 τουβλάκια... :lol:
< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#429928 Βάλτε μια περίφραξη βρε Πέτρο μου. Ορίστε έναν χώρο για να παίζει. Μπουσουλάει φαντάζομαι για να φτάνει και να τα κάνει αυτά
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#429937
Dimitris_P έγραψε:Βάλτε μια περίφραξη βρε Πέτρο μου. Ορίστε έναν χώρο για να παίζει. Μπουσουλάει φαντάζομαι για να φτάνει και να τα κάνει αυτά

Δημήτρη τα έχω δοκιμάσει όλα! Πηγαίνει στην περίφραξη κ την ταρακουνά φωνάζοντας. Μέχρι κ 2 ορόφους κάτω τον ακούν αν δεν πας να τον ελευθερώσεις! Έχω βάλει παντού γωνίες σιλικόνης, τις βγάζει! Ο εκτυπωτής έχει μέσα τουβλάκια :lol: . Τέλος πάντων, αναμενόμενο είναι μέχρι να γίνει το παιδί 3 ετών κ να καταλάβει μερικά πράγματα... υγεία να έχουμε! πιο πολύ γελώ με αυτά! κ αν κάτι χαλάσει, δεν πειράζει, υγεία :)
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#429950 Όταν μια μέρα μου έφερε υαλοβάμβακα την παρακολούθησα και είδα ότι έβαζε το χέρι της στην τρύπα στο πίσω μέρος του ηχείου (bass reflex port).... είναι αρκετά μεγάλη για να μπει μικρό χεράκι, πάλι καλά που δεν σφήνωσε. Αφού συνήλθα και ησύχασα ... έγινε εκτεταμένη εξήγηση ότι δεν πειράζουμε τα ηχεία του μπαμπά. Ευαισθητοποιήθηκε και η μαμά και δεν είχαμε άλλα επεισόδια.
Βέβαια τώρα μου έβαλες ιδέες, γιατίο να μεν την έπιασα να βγάζει υλικό αλλά ποιος μου λέει ότι δεν έχει κρύψει πράματα εκεί; Εφόσον ακούγεται σωστά δεν το ανοίγω αλλά αν κάποτε πάρω κανένα μικρό ενδοσκόπιο έχω έτοιμο project. Εκτός αν πάω να ζητήσω από τον γαστρεντερολόγο που έχει ιατρείο από κάτω να έρθει να κάνει μια ενδοσκόπηση! :lol: