Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#457723 Νταξ όχι hi fi αλλά αξιζει αναφοράς.

Βάλαμε black friday προμόσιο AKG Y50 στα 50 ευρά. Τσάκωσα.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#461487 Εναλλακτική βάσεις ηχείων από αφρό για απομόνωση του ήχου?

Εικόνα

Yoga blocks! :metalo: :iconcool:

Από αμαζον κατά προτίμηση που έχει σε μαύρο και διάφορα μεγέθη. Αυτά είναι από jumbo για δοκιμή...
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#461499 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#461534
MIXOStsi έγραψε:Εναλλακτική βάσεις ηχείων από αφρό για απομόνωση του ήχου?
Yoga blocks! :metalo: :iconcool:
Από αμαζον κατά προτίμηση που έχει σε μαύρο και διάφορα μεγέθη. Αυτά είναι από jumbo για δοκιμή...
Και; Μοιάζεις ικανοποιημένος. Τόσο καλό; Δηλαδή κάνει τίποτα; Για κάθε χρήση (σε ράφι, ντουλάπι, πάτωμα, περβάζι) ή δοκιμάζεις κι αν πετύχει πέτυχε; Πολύ παχύ δεν είναι; Βγαίνει σε πιο πλακέ, 2-3 πόντους πχ.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#461549 Είμαι ικανοποιημένος...
Για το κόστος, έχουν καλύτερα αποτελέσματα από κάποια εξειδικευμένα προϊόντα... Για όποια χρήση θα χρησιμοποιούσες και τα άλλα προιοντα. 2€ το ένα έχει στα jumbo σε αυτό το ηλίθιο χρώμα και μόνο σε αυτό το μέγεθος. Στο άμαζον έχει σε μαύρο και έχει και πιο πλακέ (~5cm)

credits
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#461694
MIXOStsi έγραψε:your point? :hmmm:


My point....
εχμμμ.... ελα μου ντε....
καπου εγινε |λογοκρισία|....

Ειχα γραψει πως ειχα δοκμασει διαφορες πατεντολυσεις με αφρολεξ συσκευασιας, λαστιχενιες βασεις και λοιπες μαλακιες, μεχρι που εβαλα "νεοπρεν-χαλακι-γυμναστικης" (παρομοιο υλικο με τα yoga-blocks) και ειχα το ιδιο αποτελεσμα με τα γαμιδια της iso-acoustics. Αλλα μαλλον εκανα καποια |λογοκρισία| και το εξαφανησα πριν πατησω "submint"

:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#461695 Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι μας κάνει καλό η yoga... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#461697
MIXOStsi έγραψε:Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι μας κάνει καλό η yoga... :lol:



αμεεεεε!!!
:lol: :lol: :lol:

Απλα εκοψα τεσσερα κομματια στο σχημα των ηχειων και τα κολλησα ανα δυο
Οποτε απο περιπου 2,5cm παχος πηγαν στα ~5cm
Και το υλικο που περισσεψε, το κολλησα στα καπακια κουτιου Η/Υ και σταματησαν να συντονιζονται

Οποτε με περιπου 30€ (χαλακι και αρκετη κολλα) ελυσα 2 ΠΟΛΥ ενοχλητικα προβληματα
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#462203 Ωραιο πραγμα η yoga τελικα :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#462241 Την άκουσα stereo, για να είμαστε και εντός θέματος... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#470233 Βάλτε μια φωτογραφία από το παλιό hi-fi σας... :inlove:Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#470272 Μια πρόχειρη φωτό, αυτές τις ημέρες τους είχα βγάλει για ξεσκόνισμα σκεπτόμενος ίσως να τους πουλήσω γιατί μου τους ζητάει επίμονα συλλέκτης γνωστός γνωστού, είναι λαμπάτοι μονοφωνικοί 60w έκαστος Dynaco Dynakit MK3, τους έχω φέρει πρίν πολλά χρόνια από Αμερική μαζί με τον μετασχηματιστή 220/110V της G.E, δυστυχώς έχει χαθεί προενισχυτής της Dynaco αλλά παίζουν με οποιονδήποτε προενισχυτή ( o προενισχυτής τους έχει κλαπεί μαζί με έναν Pioneer τετρακάναλο εποχής που είχα φέρει από Ιαπωνία )

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#470567
pierce21 έγραψε:Κάποια low budget (<100) πρόταση για noise canceling ακουστικά;

Έχω δεί πολλά reviews για διάφορα ακουστικά αλλά έχω χάσει τη μπάλα. Επειδή ό,τι πληρωνεις παίρνεις, καταλαβαίνω ότι είτε θα πρέπει να ανέβω σε χρήματα (αν και έχοντας σκάσει για τα AKG Κ551 και τα K451 ένα σεβαστό νούμερο, τα λεφτά για Bose δεν θα ήθελα να τα δώσω) είτε να μην πάρω τίποτα.


εντιτ: Τώρα που το σκέφτομαι έχω και τα ακουστικά του s8 που είναι AKG, βγήκα φανμποι από το πουθενά :lol:


Επανέρχομαι στο θέμα noise canceling headphones.

https://www.sony.com/electronics/headba ... dr-zx770bn

Yπάρχει άποψη για αυτό το ζευγάρι (ZX770BN); Έχω να αλλάξω κάτι από το πλαίσιο, θα διώξω και τα Κ451 οπότε μπορούν να μου βγούν σε πιο νορμάλ τιμή.