Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By t_m
#4493 Πες μας πρώτα, τι δεν σε βολεύει με το airplay και ψάχνεσαι να το αλλάξεις;
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#4500 Δεν τα είχα δει :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#4537
t_m έγραψε:Πες μας πρώτα, τι δεν σε βολεύει με το airplay και ψάχνεσαι να το αλλάξεις;


Η μουσικη ειναι αποθηκευμενη σε ενα σκληρο.
Πως θα φτασει στο airplay? Flac πως θα αναπαραχθουν?
Άβαταρ μέλους
By t_m
#4552 Κάνε premium λογαριασμό στο Spotify.
(κάποιο laptop να παίζει ή κάποιος media player)
Άβαταρ μέλους
By t_m
#4566 Απάντησα, στην παρένθεση. Εφ όσον είναι σε δίσκο, θα πρέπει να γίνει αποκωδικοποίηση. Η τον κοτσάρεις σε κάποιον υπολογιστή ή σε κάποιον media player. Δεν είμαι σίγουρος ότι υπάρχει κάτι άλλο σε επιλογή.
Άβαταρ μέλους
By g47
#4572 Eκλεισα ενα μηνα με το νεο dac μου με το οποιο εμεινα απολυτα ικανοποιημενος.
Οποιος σκεφτεται για εξωτερικη καρτα, προτεινεται ανεπιφυλακτα.
Οδηγει τα 2.1 ηχεια μου (τιποτα φοβερο), τα sennheiser hd435, σπανια τα νεα επισης Parrot Zik (τα εχω για το αεροπλανο) :inlove: και ενα ζευγος Sennheiser Momentum.
Καμια σχεση ο ηχος πριν και μετα.

http://www.expertreviews.co.uk/gadgets/ ... o-explorer
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#4668
rx8_drifter έγραψε:
sknipper έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Μετά απο ευγενική παραχώρηση του Ernani είμαι ευτυχής κάτοχος ενος λαμπάτου του Τσακιρίδη :inlove: :yahoo: :yahoo:

Το θέμα μας είναι ότι θέλω να συμπληρώσω το σεταπ με ένα σύστημα το οποιό θα αναπαράγει τα mp3, flac etc μου που είναι αποθηκευμένα σε σκληρό, με κάποιο ευχρηστο τρόπο (να μπορεί να κοντρολάρεται πχ απο το ipad). Έχω ένα airplay το οποιο το χρησιμποιώ τώρα για streaming, το οποιο έχει και optical out
Παλιότερα είχα τον ΝΑS και στριμάριζα απο κει.

any ideas?
Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς ζητάς. Μήπως βολεύεσαι προσθέτοντας κάποιο DAC (υπάρχουν και λαμπάτα νομίζω) στα υπάρχοντα;


Για πες μου τι δεν ειναι σαφες απ αυτο που ρωταω για να εξηγησω, γιατι νομιζω καλα τομςγραψα :s_biggrin
Σκέφτηκα ότι βολεύει να βάλεις ένα DAC από την οπτική έξοδο που λες ότι έχεις το οποίο θα οδηγήσει τον ενισχυτή.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#19378 Tα πολυαγαπημένα μου bose headphones , πνέουν τα λοίσθια (έχουν σπάσει και σε 2-3 σημεία, δεν έσκουζε τσάμπα ο olympios για την πχιότητα κατασκευής τους) μετά από 10 χρόνια περίπου αρκετής χρήσης.

Χάζευα εγκυκλοπαιδικά για αντικαταστάτη, και έπεσα πάνω σε αυτά τα Harman Kardon τα οποία τα έχουν σε μεγάλη έκπτωση στο Αμερικάνικο amazon (με φόρους, μεταφορικά κλπ βγαίνουν ένα 100αρι)

Έχει κανείς άποψη; Κάτι αντίστοιχο; θα με βόλευαν και wireless, αλλά ξεφεύγουμε μάλλον.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#19562 Thanks! Τα Audio Technica που κίνησαν την περιέργια, θα τα ψάξω .
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#20068 Πρόταση για pickup; Αυθεντικό old class, όχι usb και @@. Θα συνδεθεί πάνω σ'ένα hiFi. Έχει phono έξοδο, απλώς το δικό του έχει διαλυθεί. Έχω δει κάποια εκεί στο mediamarkt
Άβαταρ μέλους
By Goldmund
#21743 BRAVO! αυτή είναι η αφορμή όντας κάτοχος τέτοιου συστήματος ήχου για χρόνια! αλλά η αιτία είναι βαθύτερη, όπως και το Βελλερεφόντις αντιπροσώπευε μια στάση στο Forum έτσι και το Χρυσόστομος, από τον Χρυσόστομο και τον Νάρκισσο του γνωστού, ο οπόιος αποτυπώθηκε και σε πίνακα από άλλον γνωστό...