Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#621371
dimik έγραψε:Logitech Z623, τα πήρα για μουσική στο PC και είναι τούμπανα.

< >


Z 5500 :iconcool:

Παντως σημερα πηρα για το Pc τα creative τ40. Τα t20 δεν μου αρκουσαν.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#621374
JBT έγραψε::(

Μπερδέματα

Να πάω σε ποιο απλό όπως λέει ο ΗΦ; Ρε σεις εγώ θέλω κάτι να παίζει δυνατά και να το ακούω κι όταν είμαι αλλού εκτός σαλονιού (που είναι μικρό, φαντάσου ότι για να βλέπω μόνο τιβι με φτάνει ο ήχος που βγάζει)

Το θέμα είναι στην μουσική....
πάρε Sonos beam soundbar.

Το αγόρασα κ κάνει αυτό που λες. Έχω κ ένα Sonos one στον πάγκο της κουζίνας (σαλοκουζίνα έχω) κ γίνεται στέρεο όταν ακούω μουσική. Μπορείς να το αναβαθμίσεις εν καιρώ.

Και αν θέλεις βάζεις εν καιρώ ένα ακόμη στο δωμάτιο πχ


< >
Άβαταρ μέλους
By JBT
#621375 Ενδιαφέρον

Άρα να πάρω μόνο ένα soundbar και μετά βλέπουμε εάν θα θελήσω να κολλήσω κι άλλα;

Και γιατί αυτό το sonos κι όχι τα άλλα κλασικά που έχουν κάτι ίδια τιμή; :hmmm:

Τα υπόλοιπα κομμάτια συνδέονται με Bluetooth; Και αυτά θέλουν φόρτιση συχνά ή έχουν ρεύμα;

Ρε σεις τι μπέρδεμα είναι αυτό :dizzy: :(
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#621376
PeterPan έγραψε:]πάρε Sonos beam soundbar.......Έχω κ ένα Sonos one ....Μπορείς να το αναβαθμίσεις εν καιρώ......Και αν θέλεις βάζεις εν καιρώ ένα ακόμη στο δωμάτιο πχ

:s_rofl
Aπο τα 100-150€, φτάνουμε στα 700+ €, ενώ λίγο πιό πάνω, άλλοι προβληματισμοί:
JBT έγραψε:και στην προκειμένη....;

:hmmm:
Δε βρίσκεις που δε βρίσκεις το κατάλληλο μηχάνημα, η ιντερνετική αγορά επικίνδυνη, οι νέες προτάσεις εκτοξεύουν την τιμή στα ύψη....
τράβα για ψάρεμα καλύτερα!!! :lol:

Προσπαθώ να σε διασκεδάζω, γιατί βλέπω ότι για ένα 3ήμερο, είσαι σε αδιέξοδο.
:s_roses
Άβαταρ μέλους
By JBT
#621377 :lol: :lol:

Τουλάχιστον ξέρω τι αμάξι θα αγοράσω, απλά πρέπει να βρω χρόνο να πάω Γερμανία :vava:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#621379 JBT, αν θέλεις ν'ακούς μουσική , είναι λάθος να πάρεις ηχεία 5.1. Πιο λογική αγορά είναι μια ηχόμπαρα. Σου έβαλα πιο πριν τον Κινέζο Blitzwolf με περίπου 80€ και έχει τα πάντα. Και με 30 Watt RMS που είναι, θα ακούς μια χαρά. Δες τις κριτικές. Το παραγγέλνεις από το ευρωπαϊκό κατάστημα στο σου έρχεται με DHL χωρίς τελωνείο σε μια εβδομάδα σπίτι σου.
Εσύ δεν ήσουν που ήθελες να κάνεις οικονομία;
Πιο value for money λύση δεν θα βρεις.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#621381
JBT έγραψε:Ενδιαφέρον

Άρα να πάρω μόνο ένα soundbar και μετά βλέπουμε εάν θα θελήσω να κολλήσω κι άλλα;

Και γιατί αυτό το sonos κι όχι τα άλλα κλασικά που έχουν κάτι ίδια τιμή; :hmmm:

Τα υπόλοιπα κομμάτια συνδέονται με Bluetooth; Και αυτά θέλουν φόρτιση συχνά ή έχουν ρεύμα;

Ρε σεις τι μπέρδεμα είναι αυτό :dizzy: :(

Το Beam είναι soundbar κ έχει κ μπάσο μέσα όσο χρειάζεται.

Συνδέεται με hdmi με την τηλεόραση κ με WiFi με το σπίτι. Έχει κ Alexa να μιλάς κ να μην αισθάνεσαι μόνος. Τα υπόλοιπα δε συνδέονται με τηλεόραση. Έχουν μόνο υποδοχή για ethernet. Συνδέονται με WiFi κ αυτά. Τα ρυθμίζεις κ από κινητό.

Να προσέξεις να έχουν Alexa όλα, δλδ από μικρά παίρνεις τα Sonos one και όχι τα Sonos one SL.

Το soundbar είναι μεγάλο κ δυνατό, δλδ στη 40 άρα samsung δες το πως είναι.
Εικόνα

Σε σχέση με το Yamaha Receiver που έχω επίσης, έχει πολύ καλό ήχο. Για να ακούσεις καλό ήχο δεν πρέπει απαραίτητα να έχεις δυνατά τη μουσική. Το Stereo βοηθά πολύ. Επομένως αν θέλεις να ακούς μουσική σε πολλά δωμάτια, καλύτερα Sonos .


< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#621382 Τα ηχεία είναι δύσκολη αγορά, ειδικά από το internet. Καλό είναι να τα ακούσεις.

Έχω 2 Alexa Echo dot 3 Gen, ένα για την τουαλέτα κ ένα για το δωμάτιο των μικρών. συνδέονται με WiFi. Αλλά ο ήχος τους ακόμη κ στα χαμηλά δεν είναι τόσο καθαρός. Θα μου πεις 30-40€ το ένα ηχείο κ 200€ το άλλο. Αν είναι να ακούς μουσική «Τα ζουζούνια» για τα παιδιά, πάρε το κινέζικο. Όπως είπε κ ο HF, αν είναι να ακούς τη συμφωνική της Βιέννης από Spotify πάρε κάτι καλύτερο. Το καλύτερο είναι να τα ακούσεις πρώτα.


Αλλά από όσους αγόρασαν Sonos, δεν το μετάνιωσε κανείς από όσους ξέρω.


< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#621383 Jbt, όταν καταλήξεις στο τι ακριβώς θέλεις να κάνεις και με τι κόστος, μπορείς να ζητήσεις βοήθεια. Αλλιώς θα καταλήξει το θέμα όμως και αυτό για το αμάξι σου.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#621384 Και τι θα γίνει δηλαδή εάν ψαχνομαι γενικότερα δεν κατάλαβα :hmmm:

Θα πέσει το φόρουμ ή θα χαλάσει στην κριτική του; Άντε γιατί πολλά ακούω και λίγα λέω :offtopic:

Τελικά αυτό το sonos beam με αρέσει

Όσο πιο πολύ το ψάχνω τόσο με ψήνει :thumbsup:

Μάλλον έχουμε γουινερ :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#621385 Τίποτα δεν θα γίνει στο φόρουμ, εσύ πελαγώνεις κι αγχώνομαι. Αλλα τώρα μεγειά! Βάλε και καμία φωτογραφία να δούμε πώς ταιριαζει στον χώρο.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#621390 Αυτό το sonos beam μπορεί να είναι όμορφο και κολπατζίδικο αλλά κοίταζα τις οδηγίες του και είναι το πρώτο ηχείο που βλέπω που δεν αναφέρει απόκριση συχνοτήτων. Με ενισχυτές class-D και συνολικό κάτω από 3 κιλά βάρος για 5 κανάλια ήχου πάντως δεν είναι για πολλά από ηχητικής πλευράς. Μην ξεχνάμε το θέμα είναι Hi-Fi.
Αν θέλεις να κάνεις οικονομία πάρε μόνο ένα subwoofer, πιο πολύ θα το χαρείς.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#621391 Προσωπικά κάποια στιγμή στο μέλλον θα ήθελα να αγοράσω την ηχομπαρα της dali την dali katch
Με τις έως τώρα εμπειρίες μου με την dali δλδ το Bluetooth ηχείο katch και το ακουστικό io6 στάνταρ θα αξίζει αυτή η μπάρα... Απλά ειναι πανάκριβη