Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#406196
rx8_drifter έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:
dimik έγραψε:Πάντως και κανα 2 φίλους/ες ομοφυλόφιλους που έχω δεν είναι θετικοί σε τέτοιου είδους εκδηλώσεις και σίγουρα δεν νιώθουν πλέον όπως όταν είμασταν στο σχολείο 20 χρόνια πριν, από πλευράς αντιμετώπισης από τον περίγυρο τουλάχιστον.


Φίλε πάντα είχα περιέργεια αν συζητούν σεξουαλικά θέματα 2 φίλοι, εκ των οποίων ο ένας στρ8 και ο άλλος γκέι.


Εχω φίλη λεσβία, αριστεροκάβαλη, με την οποία κάνω τις καλύτερες γκομενοσυζητήσεις εβερ.
Η αδερφή μου εχει επίσης ενα φίλο γκευ (αρχιτεκτόνισσα ειναι, καταλαβαίνετε), με τον/την οποια συζητάνε τα πάντα :s_biggrin


Αυτές τις περιπτώσεις τις έχω ακούσει.
Εγώ μίλησα συγκεκριμένα για φιλία μεταξύ ατόμων ίδιου φύλου και διαφορετικών σεξουαλικών προτιμήσεων.
Πχ δεν φαντάζομαι τον κουπέα να έχει φίλο γκέι και να του λέει πόσο ωραίο τον ξέσκισε χθες ένας Αλβανός βοηθός βοσκού (|λογοκρισία| Μανουσάκη γράφε σενάριο).
Όπως και δεν φαντάζομαι η Ευγενία Μανωλίδου, ένα κατεξοχήν θηλυκό πλάσμα, να έχει κολλητή φίλη λεσβία και να της λέει για της περιπέτειες της
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#406197
rx8_drifter έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:
dimik έγραψε:Πάντως και κανα 2 φίλους/ες ομοφυλόφιλους που έχω δεν είναι θετικοί σε τέτοιου είδους εκδηλώσεις και σίγουρα δεν νιώθουν πλέον όπως όταν είμασταν στο σχολείο 20 χρόνια πριν, από πλευράς αντιμετώπισης από τον περίγυρο τουλάχιστον.


Φίλε πάντα είχα περιέργεια αν συζητούν σεξουαλικά θέματα 2 φίλοι, εκ των οποίων ο ένας στρ8 και ο άλλος γκέι.


Εχω φίλη λεσβία, αριστεροκάβαλη, με την οποία κάνω τις καλύτερες γκομενοσυζητήσεις εβερ.
Η αδερφή μου εχει επίσης ενα φίλο γκευ (αρχιτεκτόνισσα ειναι, καταλαβαίνετε), με τον/την οποια συζητάνε τα πάντα :s_biggrin


Αυτό με λεσβία κάνεις τις καλύτερες γκομενοσυζητήσεις, μεγάλο πράγμα να κατέχεις την ψυχολογία και τον τρόπο σκέψης και των 2 φύλων. :thumbsup:

Aν και με τον φίλο μου πάλι γαμώ τις γκομενοσυζητήσεις κάνουμε, μου λέει κι αυτός τα δικά του βέβαια, πάντως για κάποιον περίεργο λόγο οι άντρες ομοφυλόφιλοι έχουν πολύ υψηλότερα εμφανισιακά στάνταρντς από τους straight και τις γυναίκες. :hmmm:

edit: έχω σκάσει πριν 3 χρόνια εδώ σε "ερωτικό" πάρτυ σε gay μαγαζί με τον φίλο και την σύζυγο και έχει πάθει κοκομπλόκο η σύζυγος, gay πορνό στις τηλεοράσεις, 17χρονες λεσβίες να φασώνονται μπροστά της κοκ, μετά από μερικές μπύρες και φεύγοντας μας σκάει και ένα "τελικά πολύ καλά κορίτσια αυτές οι κοπελίτσες μπροστά, τα είπαμε όσο καπνίζατε έξω" :lol:
Τελευταία επεξεργασία από dimik και 13 Ιουν 2017, 21:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#406198 Τον/την γιατί? Είναι τρανς ή αυτοπροσδιοριζεται στο θηλυκό? Γιατί οι περισσότεροι gay αυτοπροσδιορίζονται σαν άνδρες πιστεύω. Και για να απαντήσω στον Ιταλακια , δεν θα είχα κανένα απολύτως πρόβλημα αν κάποιος άνθρωπος του στενού μου περιβάλλοντος ήταν ομοφυλόφιλος
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#406199 Έχω 2 λεσβίες φίλες (ζευγάρι). Από τα πιο ισορροπημένα άτομα που ξέρω. Μάλιστα η μία έχει μεγάλο παιδί από γάμο (όταν ήταν straight) και το μεγαλώνουν μαζί. Βέβαια και οι δύο είναι αλλοδαπές (Αγγλίδα και Γεωργιανή), αν αυτό παίζει κάποιον ρόλο στο attitude.

Μια πρώην μου (Αμερικανή) είχε και 2 φίλους gay (Έλληνες) και βγαίναμε συχνά τετράδα. Μια χαρά παιδιά, απλά πολύ υπέρ της μόδας (πετούσαν κάτι περίεργες λέξεις στυλ "καφτάνι") και εκεί μόνο τους καταλάβαινες κάπως. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#406201
Giuseppe Busso έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:
dimik έγραψε:Πάντως και κανα 2 φίλους/ες ομοφυλόφιλους που έχω δεν είναι θετικοί σε τέτοιου είδους εκδηλώσεις και σίγουρα δεν νιώθουν πλέον όπως όταν είμασταν στο σχολείο 20 χρόνια πριν, από πλευράς αντιμετώπισης από τον περίγυρο τουλάχιστον.


Φίλε πάντα είχα περιέργεια αν συζητούν σεξουαλικά θέματα 2 φίλοι, εκ των οποίων ο ένας στρ8 και ο άλλος γκέι.


Εχω φίλη λεσβία, αριστεροκάβαλη, με την οποία κάνω τις καλύτερες γκομενοσυζητήσεις εβερ.
Η αδερφή μου εχει επίσης ενα φίλο γκευ (αρχιτεκτόνισσα ειναι, καταλαβαίνετε), με τον/την οποια συζητάνε τα πάντα :s_biggrin


Αυτές τις περιπτώσεις τις έχω ακούσει.
Εγώ μίλησα συγκεκριμένα για φιλία μεταξύ ατόμων ίδιου φύλου και διαφορετικών σεξουαλικών προτιμήσεων.
Πχ δεν φαντάζομαι τον κουπέα να έχει φίλο γκέι και να του λέει πόσο ωραίο τον ξέσκισε χθες ένας Αλβανός βοηθός βοσκού (|λογοκρισία| Μανουσάκη γράφε σενάριο).
Όπως και δεν φαντάζομαι η Ευγενία Μανωλίδου, ένα κατεξοχήν θηλυκό πλάσμα, να έχει κολλητή φίλη λεσβία και να της λέει για της περιπέτειες της
Εικόνα


Ώπα ρε συ, γιατί με έναν φίλο σου μη ομοφυλόφιλο θα συζητούσες πως έσκισες την τάδε χθες με τόσο ανατριχιαστικές λεπτομέρειες;
Γιατί εμείς είμασταν σε φάση "ωραίο γκομενάκι, έκανε καλό κρεβάτι, απίστευτα βυζιά" αντίστοιχα "πολύ καλό παιδί ο Στέλιος, γυμνασμένος και σφιχτό κωλαράκι, μου άρεσε πολύ".
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#406209
italakias έγραψε:Ερωτηση.
Θα ενοχλουσε καποιον απο εσας εαν ο αδελφος σας ή αδελφη σας ή τα παιδια σας, ηταν gay; :ninja:

Γεια σου ρε ιταλακια με τις απορίες σου.
Εγω πάντως το έχω πει πολλές φορές για το γιο και θα το λέω και στον ίδιο όταν θα αρχίσει να καταλαβαίνει.
Δε με πειράζει καθόλου να γίνει ομοφυλόφιλος, αρκει να μη γινει ποτε βαζελος.

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#406210

:s_roses :s_roses :s_roses
Άβαταρ μέλους
By italakias
#406215 Θυμηθηκα στο κοινοβουλιο που ψηφιστηκε κατι για τους ομοφυλοφυλους και αυτοι χαμουρευονταν.
Τους λυπηθηκα,ανθρωπακια.
Και το λεω χωρις κακια.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#406220
belgarion έγραψε:Τον/την γιατί? Είναι τρανς ή αυτοπροσδιοριζεται στο θηλυκό? Γιατί οι περισσότεροι gay αυτοπροσδιορίζονται σαν άνδρες πιστεύω. Και για να απαντήσω στον Ιταλακια , δεν θα είχα κανένα απολύτως πρόβλημα αν κάποιος άνθρωπος του στενού μου περιβάλλοντος ήταν ομοφυλόφιλος


Δεν ξέρω πώς αυτοπροσδιορίζεται εξ ού και το διττό της υπο΄θεσης :lol: Στους γονείς του πάντως το κρύβει (ειναι και δυο μέτρα κρητικός, εγκεφαλικό στα Σφακια :lol: )
Άβαταρ μέλους
By g8777
#406221 Σκέψου τώρα Μπουσσε τι σκατα μπορεί να κουβαλάει κάποιος στο κεφάλι του για να κάτσει να γράψει τέτοιο βοθρο.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#406223
g8777 έγραψε:Σκέψου τώρα Μπουσσε τι σκατα μπορεί να κουβαλάει κάποιος στο κεφάλι του για να κάτσει να γράψει τέτοιο βοθρο.


Εδώ και πολλά χρόνια ζω και ζεις στην εποχή των σόσιαλ μίντια. Αυτό έχει και τα θετικά του, έχει όμως και τα αρνητικά του.
Απέκτησε βήμα ο κάθε φελός για παράδειγμα.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#406224 Τα'χουμε ξαναπεί στο ζήτημα των αυτοκτονιών, η εκμετάλλευση της ανθρώπινης τραγωδίας από διάφορα υπανθρωπίδια αποτελεί ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΗ προσβολή μνήμης τεθνεώτος.