Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#508111 Moυ άρεσε το παρτάκι σε εξοχικό φίλου απ' όπου γύρισα πριν μισαωρακίου (αφού μπανιαρίστηκα πρώτα, νόμος μετά από έξοδο).
Μου άρεσε που στη παρέα βρέθηκε ουρανοκατέβατος φαντάρος ο οποίος κατέθεσε μπζυχή και τσίμπησε και κομενάκι (σα να λέμε μας κατούρησε κι έφυγε).

Δεν μου άρεσε που έγραψα μπόλικα χλμ. + ΑΟ στο πήγαινε - έλα. Ειδικά το γύρνα, κατόπιν τρελής ορθοστασίας δίκασε στεγνά.
Δεν μου αρέσουν κάτι περίεργα που διαβάζω τώρα στο ζμπορ είκοσιτέσσερο, αλλά εις αύριον τα σπουδαία.

:sleep: :sleep: :sleep:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#508112
saxon_747 έγραψε:Δεν γνωρίζω αλλά υποθέτω ότι απλά τα έπαιξαν τα ηλεκτρονικά...



Κι αυτό πιθανό.

Αλλά γιατί:

α) Δεν άνοιξε και η ηλιοροφή;
β) Δεν άνοιξε το πορτ-μπαγάζ;

Το Q5 του ιδιοκτήτη του πάρκινγκ βρέθηκε με ανοικτή την 5η πόρτα.

Ψάχνω για Defender 90 Diesel (I know... :oops: ), χωρίς κανένα ηλεκτρικό σύστημα. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#508127 Ρε σεις μπας ηντουνε κανα κλεφτρονι που ηξερε απο καταδυσεις; :yahoo: :innocent: :tomato:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#508140 αποσυνεδεσε την μπαταρια αν γινεται γιατι αυτή θα οξειδωσει τις πλακετες... στα τηλεφωνα που πεφτουν στο νερο τα σωζεις βγαζοντας την μπαταρις αμεσως και στεγνωνοντας τα..
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#508229
REALZEUS έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Δεν γνωρίζω αλλά υποθέτω ότι απλά τα έπαιξαν τα ηλεκτρονικά...



Κι αυτό πιθανό.

Αλλά γιατί:

α) Δεν άνοιξε και η ηλιοροφή;
β) Δεν άνοιξε το πορτ-μπαγάζ;

Το Q5 του ιδιοκτήτη του πάρκινγκ βρέθηκε με ανοικτή την 5η πόρτα.

Ψάχνω για Defender 90 Diesel (I know... :oops: ), χωρίς κανένα ηλεκτρικό σύστημα. :metalo:


Έχει ο γείτονας στο γραφείο είναι από δαύτα με πινακίδες ΑΜ :metalo: :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#508299 Το πριν παραλείπεται ως αυτονόητο.

Ναι, μπάνιο και μετά την έξοδο, ώστε να φύγουν τσιγαρίλα, αίμα, δάκρυα κι ιδρώτας.
Κυρίως το πρώτο, ακόμη και πριν κόψω το τσιγάρο δεν μ'άρεσε να κοιμάμαι με εσάνς σταχτοδοχείου. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By rafi
#509098 Μαρεσε πολυ η πρωινη βολτα με το παρακατω. Πριν ηταν στο Δουναβη στη Βιεννη. Πολυ ρηχο σκαρι. Τελικη 42 κομβους. Πηγαιναμε με 65km ακατεβατα.ΕικόναΕικόναΕικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#509319 Δε μου αρέσει που ο ηλεκτρολόγος έκοψε κατά λάθος την οπτική ίνα.. Πάει το ίντερνετ για σήμερα...αύριο το πρωί η επισκευή...

Μ'αρέσει η ηλεκτρολογική εγκατάσταση που έκανε στο πάρκινγκ, πολύ τούμπανο η πρίζα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#509320
KiloMeater έγραψε:Δε μου αρέσει που ο ηλεκτρολόγος έκοψε κατά λάθος την οπτική ίνα.. Πάει το ίντερνετ για σήμερα...αύριο το πρωί η επισκευή...

Μ'αρέσει η ηλεκτρολογική εγκατάσταση που έκανε στο πάρκινγκ, πολύ τούμπανο η πρίζα




Υπό Κανονικές συνθήκες η οπτική ίνα δεν δέχεται μάτιση. Στην βιομηχανία τουλάχιστον, δεν είναι αποδεκτή
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#509327 Όχι ρε, κάνεις μούφα. Απλά θέλεις άπλα. Θέλεις κουτί. Τώρα αν ο τερματισμός είναι κοντά ίσως σε συμφέρει να την ξαναπεράσεις. Πάλι όμως θα μουφάρεις στο φρεάτιο εξω.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#509334
junior gt έγραψε:Όχι ρε, κάνεις μούφα. Απλά θέλεις άπλα. Θέλεις κουτί. Τώρα αν ο τερματισμός είναι κοντά ίσως σε συμφέρει να την ξαναπεράσεις. Πάλι όμως θα μουφάρεις στο φρεάτιο εξω.


Πολλές φορές δεν δούλευε σωστά και τραβάγαμε ξανά μέχρι το τερματικό. Για μικρές αποστάσεις μάλλον το ξανατραβάς
Σε γνωστό διυλιστήριο (που έχει το έλεγχο το Δημόσιο βέβαια :shifty: , άρα ποιος λογαριάζει το κόστος :shifty: ) τις τραβάνε ξανά
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#509352
red_monster έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Δε μου αρέσει που ο ηλεκτρολόγος έκοψε κατά λάθος την οπτική ίνα.. Πάει το ίντερνετ για σήμερα...αύριο το πρωί η επισκευή...

Μ'αρέσει η ηλεκτρολογική εγκατάσταση που έκανε στο πάρκινγκ, πολύ τούμπανο η πρίζα




Υπό Κανονικές συνθήκες η οπτική ίνα δεν δέχεται μάτιση. Στην βιομηχανία τουλάχιστον, δεν είναι αποδεκτή


Κάνεις τερματισμό σε patch box αν δεν μπορεις να τραβήξεις καινούργια λόγω απόστασης. Δεν ειναι ο,τι καλύτερο γιατί εχεις attenuation αλλά δεν χάθηκε κι ο κόσμος.