Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#589709
alexm έγραψε:Δεν μου αρέσει που κλείνει μετά από 35 χρόνια η οικογενειακη μας επιχείρηση μαζί με άλλες 7, και τουλάχιστον 100 εργαζόμενοι θα μείνουν στους δρόμους.

Το αστείο είναι ότι με την βοήθεια του κράτους και της ΕΤΒΑ θα μπορούσαμε πολύ εύκολα να βρούμε άκρη, αλλά εδώ είναι μπανανια (χωρίς να σημαίνει ότι δεν βγάλαμε και μεις τα ματάκια μας).

https://www.makthes.gr/loyketo-sta-okto ... doy-223004

.

κρίμα ρε συ, αυτό είναι οριστικό ή υπάρχει κάποιο φως στο τούνελ;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#589715
alexm έγραψε:Δεν μου αρέσει που κλείνει μετά από 35 χρόνια η οικογενειακη μας επιχείρηση μαζί με άλλες 7, και τουλάχιστον 100 εργαζόμενοι θα μείνουν στους δρόμους.

Το αστείο είναι ότι με την βοήθεια του κράτους και της ΕΤΒΑ θα μπορούσαμε πολύ εύκολα να βρούμε άκρη, αλλά εδώ είναι μπανανια (χωρίς να σημαίνει ότι δεν βγάλαμε και μεις τα ματάκια μας).

https://www.makthes.gr/loyketo-sta-okto ... doy-223004

.
Κρίμα,πολύ κρίμα..

< G (5S) >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#589720 Πολύ κρίμα! Οι καλοί μας τραπεζίτες και εδώ... Διαβάζω πως η ΕΤΒΑ ΒΙΠΕ είναι σε αντιπαράθεση και για άλλα θέματα:
https://www.makthes.gr/gonatisan-apo-ti ... sta-195691
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#589723 @alexm, κριμα, πολυ κριμα. :(
Το αρθρο που εβαλες ριχνει μεγαλυτερη ευθυνη στην ΕΤΒΑ ΒΙΠΕ αφου οπως λεει, "Συγκεκριμένα το κόστος ανά κ.μ κυμαίνεται από 10 έως 18 ευρώ, όταν την περίοδο της αυτοδιαχείρισης ήταν στο 1 ευρώ, ενώ καταγγέλλουν ότι δεν υπάρχει διαφάνεια στον τρόπο που γίνονται οι χρεώσεις."

Μακαρι να βρεθει λυση την υστατη ωρα.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#589724
Νίκος Παππάς έγραψε:@alexm, κριμα, πολυ κριμα. :(
Το αρθρο που εβαλες ριχνει μεγαλυτερη ευθυνη στην ΕΤΒΑ ΒΙΠΕ αφου οπως λεει, "Συγκεκριμένα το κόστος ανά κ.μ κυμαίνεται από 10 έως 18 ευρώ, όταν την περίοδο της αυτοδιαχείρισης ήταν στο 1 ευρώ, ενώ καταγγέλλουν ότι δεν υπάρχει διαφάνεια στον τρόπο που γίνονται οι χρεώσεις."

Μακαρι να βρεθει λυση την υστατη ωρα.
Υπάρχει συνάδελφος ο οποίος χρεώνεται 82e το κυβικο μέτρο, ενώ άλλος χρεώνεται 2e.

Γενικα η κατάσταση είναι μια τραγωδία και το μπέρδεμα συνεχίζεται.

Φυσικά εγώ δεν μπορώ να μαι φουλ αντικειμενικος διότι μιλάμε για το σπίτι μου

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#589798 :( Πολύ κρίμα...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#590719 Δεν μου άρεσε η κίνηση σήμερα το πρωί στο δρόμο για δουλειά!

Πριν βγω από την πόλη πέτυχα σκουπιδιάρα και ο δρόμος είχε μία λωρίδα... :rant: Πρώτη φορά πετυχαίνω τέτοια κίνηση στη Δράμα... :thumbsdown:


Και οι 10 που ήμασταν στην ουρά είχαμε σκάσει για το 1,5 λεπτό που χάσαμε από τη ζωή μας σε αυτό το απίστευτο μποτιλιάρισμα! :rant:



:svivhaha: :svivhaha:



Μου αρέσει που επιτέλους βολευτήκαμε στο καινούριο σπίτι, μπήκαν όλες οι ντουλάπες, τα έπιπλα και σχεδόν όλα τα πράγματα στις θέσεις τους. Μένουν τώρα κάτι λεπτομέρειες, αλλά κλάιν, θα γίνουν σγα σγα...


Δεν μου αρέσει που το να βρεις σπίτι στη Δράμα (που να μην είναι ερείπιο, να έχει θέρμανση, να μην έχει μουσαμάδες στα πατώματα, να έχει ασανσέρ η πολυκατοικία και κάτι τέτοιες υπερβολικές πολυτέλειες... :vava: ) είναι πιο δύσκολο από το να πετύχεις πολιτικό που δεν λέει ψέμματα... :ninja: :help:

Μου αρέσει όμως που ήμασταν απίστευτα τυχεροί... Η γυναίκα μου πήρε τηλέφωνο έναν μεσίτη (για εκατομμυριοστή φορά) ακριβώς 5 λεπτά μετά από τη στιγμή που του ανέθεσαν ένα καλό σπίτι (το οποίο και φυσικά κλείσαμε αμέσως :rtfm: ).
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#590721
markvag έγραψε:Δεν μου άρεσε η κίνηση σήμερα το πρωί στο δρόμο για δουλειά!

Πριν βγω από την πόλη πέτυχα σκουπιδιάρα και ο δρόμος είχε μία λωρίδα... :rant: Πρώτη φορά πετυχαίνω τέτοια κίνηση στη Δράμα... :thumbsdown:


Και οι 10 που ήμασταν στην ουρά είχαμε σκάσει για το 1,5 λεπτό που χάσαμε από τη ζωή μας σε αυτό το απίστευτο μποτιλιάρισμα! :rant:



:svivhaha: :svivhaha:



Μου αρέσει που επιτέλους βολευτήκαμε στο καινούριο σπίτι, μπήκαν όλες οι ντουλάπες, τα έπιπλα και σχεδόν όλα τα πράγματα στις θέσεις τους. Μένουν τώρα κάτι λεπτομέρειες, αλλά κλάιν, θα γίνουν σγα σγα...


Δεν μου αρέσει που το να βρεις σπίτι στη Δράμα (που να μην είναι ερείπιο, να έχει θέρμανση, να μην έχει μουσαμάδες στα πατώματα, να έχει ασανσέρ η πολυκατοικία και κάτι τέτοιες υπερβολικές πολυτέλειες... :vava: ) είναι πιο δύσκολο από το να πετύχεις πολιτικό που δεν λέει ψέμματα... :ninja: :help:

Μου αρέσει όμως που ήμασταν απίστευτα τυχεροί... Η γυναίκα μου πήρε τηλέφωνο έναν μεσίτη (για εκατομμυριοστή φορά) ακριβώς 5 λεπτά μετά από τη στιγμή που του ανέθεσαν ένα καλό σπίτι (το οποίο και φυσικά κλείσαμε αμέσως :rtfm: ).
Μπράβο Μάρκο, πολύ χαίρομαι για εσάς. Βέβαια σε λίγο καιρό θα συνειδητοποιήσεις ότι και αυτού του επιπέδου το μποτιλιάρισμα στην επαρχία είναι εξαιρετικά εκνευριστικο. Και τα 5 λεπτά του μεσίτη μου θύμισαν (από την αντίστροφη) ένα ανέκδοτο που είχαν πει κάποτε στο Κομφουζιο , στην πρώτη μάλλον εμφάνιση όλων του Σερβετά στην τηλεόραση

< Note >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#590723 Απίστευτο μου ακούγεται να μη μπορείς να βρείς καλό σπίτι στη Δράμα. Δεν έχτιζαν αυτοί τον καλό καιρό του 99-2009 ? Δεν έχασαν κόσμο στο εξωτερικό-εσωτερικό με την κρίση ;
Δεν έχουν ανάγκη από χρήματα;
Άβαταρ μέλους
By GTS
#590798
mousatos έγραψε:Απίστευτο μου ακούγεται να μη μπορείς να βρείς καλό σπίτι στη Δράμα. Δεν έχτιζαν αυτοί τον καλό καιρό του 99-2009 ? Δεν έχασαν κόσμο στο εξωτερικό-εσωτερικό με την κρίση ;
Δεν έχουν ανάγκη από χρήματα;


Θα ηθελε να γραψει να βρεις ένα καλο σπιτι σε τιμη ενοικιου χωμα...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#590802 Με βαση τα οσα έγραψε δε νομίζω πως έγραψε κατι τέτοιο και το λέω γιατί ήταν μαλλον αρκετα αναλυτικός στο τι έψαχνε.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#590814
belgarion έγραψε:Μπράβο Μάρκο, πολύ χαίρομαι για εσάς. Βέβαια σε λίγο καιρό θα συνειδητοποιήσεις ότι και αυτού του επιπέδου το μποτιλιάρισμα στην επαρχία είναι εξαιρετικά εκνευριστικο. Και τα 5 λεπτά του μεσίτη μου θύμισαν (από την αντίστροφη) ένα ανέκδοτο που είχαν πει κάποτε στο Κομφουζιο , στην πρώτη μάλλον εμφάνιση όλων του Σερβετά στην τηλεόραση

< Note >


Ευχαριστώ! :inlove:

mousatos έγραψε:Απίστευτο μου ακούγεται να μη μπορείς να βρείς καλό σπίτι στη Δράμα. Δεν έχτιζαν αυτοί τον καλό καιρό του 99-2009 ? Δεν έχασαν κόσμο στο εξωτερικό-εσωτερικό με την κρίση ;
Δεν έχουν ανάγκη από χρήματα;


Η πόλη έχει σοβαρό θέμα στέγασης. Το "αστείο" είναι πως υπάρχουν αρκετά σπίτια κλειστά και άδεια, αλλά οι ιδιοκτήτες δεν τα νοικιάζουν και γενικά πολλοί δεν ενδιαφέρονται να τα νοικιάσουν. Λεφτάδες σίγουρα δεν είναι (ΟΚ κάποιοι είναι προφανώς), δεν ξέρω τι να πω... :s_dunno

GTS έγραψε:
Θα ηθελε να γραψει να βρεις ένα καλο σπιτι σε τιμη ενοικιου χωμα...



:roll:

Όχι, ήθελα να γράψω αυτό ακριβώς που έγραψα, δεν υπάρχουν σπίτια. Δεν έφτασα καν στο θέμα του ύψους του ενοικίου που ήταν δευτερεύον...