Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#528514
dimviii έγραψε:
funkyreverend έγραψε:Μήπως έχει κολλήσει όπως σε όλες τις εταιρίες με τις αλλαγές στις μετρήσεις κατανάλωσης και όχι με τους σιδηροδρομικούς;
.


κατι τετοιο πρεπει να παιζει,γνωστη με auris hybrid παει απο αναβολη σε αναβολη ,αλλα της εχουν δωσει αυτοκινητο αντικαταστασης
Μπα, υπάρχει clear cut στο factory production, κλείνει τον Αύγουστο για να αλλάξουν specs. Το "δικό μου" έχει φτιαχτεί ήδη υποτίθεται...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#528516
KiloMeater έγραψε:
dimviii έγραψε:
funkyreverend έγραψε:Μήπως έχει κολλήσει όπως σε όλες τις εταιρίες με τις αλλαγές στις μετρήσεις κατανάλωσης και όχι με τους σιδηροδρομικούς;
.


κατι τετοιο πρεπει να παιζει,γνωστη με auris hybrid παει απο αναβολη σε αναβολη ,αλλα της εχουν δωσει αυτοκινητο αντικαταστασης
Μπα, υπάρχει clear cut στο factory production, κλείνει τον Αύγουστο για να αλλάξουν specs. Το "δικό μου" έχει φτιαχτεί ήδη υποτίθεται...


καλα αυτα δε τα ηξεραν οταν εκανες την παραγγελια?
οταν παραγγειλαμε καποια εβο rs,ξεραμε ΠΡΙΝ τα παραγγειλουμε ,ποια εβδομαδα θα παραχθουν 6 μηνες πριν.Ποτε θα φορτωθουν,ποσο καιρο θα κανει το καραβι να τα φερει Ελλαδα,ποτε θα εκτελωνισθουν,και ποτε θα παραδοθουν.
ολα εγιναν και παρελαβαν στην ωρα τους.
Προφανως ολα αυτα θα ισχυουν για ολους τους κατασκευαστες. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#528520 Ισχύουν όλα αυτά, όμως πριν να παραγγείλω μου είπε το δικό σου αμάξι δε Θα το βλέπουμε στο σύστημα. Όμως ο χρόνος παράδοσης ήταν ορισμένος.
Τα αλλά αμάξια τα βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
By g8777
#528521 Μην ξαναμπεις σε διαδικασια επιλογης αυτοκινητου. Ο,τι εγινε εγινε, αυτα συμβαινουν. Πιεσε για καποια πακετο "αποζημιωσης" (service , εξτρα, εκπτωση).
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#528523 Ακόμα καλύτερα δοκίμασε να μιλήσεις με κάποιον που έχει δυνατότητα να ψάξει τι συμβαίνει.
Αν αυτός ο αντιπρόσωπος δεν μπορεί, μπορούν τα κεντρικά;
Απευθείας στο εργοστάσιο;

Δεν γίνεται να είσαι δύο μήνες πίσω και να μην ξέρεις τι και πώς.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#528537 Άντε πήρα στα κεντρικά... Δείξαν ενδιαφέρον και φυσικά πήραν και τον πωλητή... Θα του βάλανε κάνα χέρι (not good γιατί δε θέλω να τα χαλάσουμε) και τον βλέπω να με ρωτάει γιατί πήρα εκεί κτλ

Αποτέλεσμα: με ενημέρωσαν ότι σήμερα φτάσανε τα χαρτιά, Δευτέρα περνάω.καιτα παραλαμβανω για να κάνω τις εκκαθαρίσεις υπηρεσιακά με φόρους κτλ, τρίτη η Πέμπτη (15γουστος γαρ) άφιξη και παραλαβή.

Αρκετά εδώ, το κλείνω με ένα Μαρεσει τα υπόλοιπα, θετικά και αρνητικά, στο κατάλληλο νήμα στην ωρα τους.
Δε μ'αρέσει που άρχισε αρνητικά τη ζωή του το νέο αμάξι, και που ψιλοπαλιωσε στο μυαλό μου πριν καν το πάρω :-(
Άβαταρ μέλους
By bill33
#528562
KiloMeater έγραψε:Άντε πήρα στα κεντρικά... Δείξαν ενδιαφέρον και φυσικά πήραν και τον πωλητή... Θα του βάλανε κάνα χέρι (not good γιατί δε θέλω να τα χαλάσουμε) και τον βλέπω να με ρωτάει γιατί πήρα εκεί κτλ

Αποτέλεσμα: με ενημέρωσαν ότι σήμερα φτάσανε τα χαρτιά, Δευτέρα περνάω.καιτα παραλαμβανω για να κάνω τις εκκαθαρίσεις υπηρεσιακά με φόρους κτλ, τρίτη η Πέμπτη (15γουστος γαρ) άφιξη και παραλαβή.

Αρκετά εδώ, το κλείνω με ένα Μαρεσει τα υπόλοιπα, θετικά και αρνητικά, στο κατάλληλο νήμα στην ωρα τους.
Δε μ'αρέσει που άρχισε αρνητικά τη ζωή του το νέο αμάξι, και που ψιλοπαλιωσε στο μυαλό μου πριν καν το πάρω :-(

Γιορτάζουν και στο εξωτερικό το 15αυγουστο; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#528622 Καταρχάς οι Αυστριακοί γιορτάζουν τα πάντα, άμα είναι ειδικά εργάσιμη...:-) έχουν πολλές αργίες θρησκευτικές μέσα στη χρόνια.
Γενικά η εκκλησία έχει αρκετα ισχυρή θέση ακόμα.


Εμείς στον ΟΗΕ δε γιορτάζουμε...political correctness κτλ