Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#541591
DAP έγραψε:Μου αρεσει που στα ΜΜΜ μου προσφερουν αμεσως θεση,μεγαλοι και μικροι,μιας και εχω το χερι μου στο γυψο.
Δεν μου αρεσει που σε λιγο καιρο θα τον βγαλω..... :innocent: :lol:

Περαστικά :)
Άβαταρ μέλους
By vengas
#541753 δε μου αρεσει η μεθοδος παρκαρισμα δια της ακοης...
το αυτοκίνητο που έχω τώρα εχει κλεισει 9 χρονια στη Θεσσαλονικη κ 3 χρονια στη Ν.Σμυρνη, με 5 γρατζουνιες ηρθε, εχουν γινει 55 :rant:
καθε 2 μηνες που το πλενω ανακαλυπτω και ακομα 3-4 σημαδια του καθε γυφτου
πάλι καλα που δεν το παρακαρω κ σε γωνιες, σε παραλληλες σειρες στα σουπερμαρκετ που θα σε βρει ο καθε μαλακας με μια όπισθεν...
ήρθε η στιγμη να δωσω ενα ωραιο 500αρικο στο μαστορα να τις φτιαξει :rant:
προχτες εβλεπα ενα Colt βαρεμενο γυρω γυρω, να κανει παρκαρισμα και να προσπαθει να καβαληκεψει με την όπισθεν ενα Yaris...νταξ, επειδη ο αλλος ειναι γυφτος δε χρειάζεται να πηδάει και τα αμάξια των άλλων...
Κυριολεκτικα περπαταω στο δρομο κ δε βλεπω κανενα αυτοκινητο χωρις ξυσιματα, γρατζουνιες κλπ
Όταν πάω επαρχία ψαχνω να βρω ενα αυτοκινητο που θα εχει γρατζουνια

ΕΛΕΟΣΣΣΣ θα παρω Lada Niva :lol:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#541756 Ισχύει. 8 χρόνια στην Θεσσαλονίκη το Megane μου αγρατζουνιστο, 1 χρόνο στην Αθήνα με 4 σημάδια και στις 4 γωνίες του από τον πρώτο μήνα ....
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#541758 Το Αθήνα-Θεσσαλονίκη δεν λέει κάτι. Αθήνα (με την μητροπολιτική έννοια) είναι η Κυψέλη, Αθήνα είναι και η Πολιτεία. Αν είσαι σε πηγμένη περιοχή αυτά θα έχεις, σε όποια πόλη και αν ζεις. Πάντως μου έχουν σπάσει προφυλακτήρα και βουλιάξει φτερό στην Θεσσαλονίκη, ενώ στην Αθήνα δεν θυμάμαι να έχω πάθει γρατζουνιά.
Άβαταρ μέλους
By vengas
#541759
REALZEUS έγραψε:Το Αθήνα-Θεσσαλονίκη δεν λέει κάτι. Αθήνα (με την μητροπολιτική έννοια) είναι η Κυψέλη, Αθήνα είναι και η Πολιτεία. Αν είσαι σε πηγμένη περιοχή αυτά θα έχεις, σε όποια πόλη και αν ζεις. Πάντως μου έχουν σπάσει προφυλακτήρα και βουλιάξει φτερό στην Θεσσαλονίκη, ενώ στην Αθήνα δεν θυμάμαι να έχω πάθει γρατζουνιά.

μα οταν ανεβαινω πανω και βγαινω βολτα κεντρο παθαινω πλακα με τα αυτοκινητα που ειναι πεντακαθαρα!!!
και σε οποια επαρχιακη πολη πηγαινω εδω κοντα, πχ Χαλκιδα, Ναυπλιο δεν βλέπω με την καμια τις γρατζονιες που βλεπω Αθηνα...

Μένω διπλα σε σχολειο και καφετερια και βγαινω στο μπαλκονι το βραδυ για καμια μιση ωρα...
ένας στους 4 - 5 χτυπανε τον απο πισω, και στα αρχιδια τους..κανονικα...
ασε που εχω πετυχει και πολλες γυναικες να ξεχνανε την οπισθεν και με το που βαζουν μπρος να χτυπανε με φορα κιολας τον απο πισω. Βέβαια το πολύ πολύ να βγει ο προφυλακτηρας απο τη θεση του, αλλά παλι ΓΙΑΤΙ τοση γυφτια???
και αυτοι που τα κανουν εχουν αυτοκινητα με πολλα σημαδια.
Εντάξει, ο αλλος είναι γυφτος, οι άλλοι τι φταίνε?
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#541988 Μ' άρεσε το 4ήμερο στο πανελλήνιο συνέδριο ορθοπαιδικής στην Αθήνα κ οι παρουσιάσεις μου που πήγαν ομολογουμένως πολύ καλά :) Θέματα ο πρόσθιος χιαστός και η μεταμόσχευση χονδροκυττάρων στο γόνατο.
Γνώρισα κ δέχτηκα θερμά λόγια από αθλητιάτρους ομάδων, μεταξύ αυτών του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚάρας μας :metalo:
Μάλιστα σηκώθηκε ένας αξιόλογος συνάδελφος να μου πει πως όσα έλεγα δεν του φαίνονταν λογικά σχετικά με μία παραλλαγή χειρουργικής μεθόδου που κάνω (εκεί η :inlove: νόμιζε ότι με είχαν βάλει στον τοίχο με την ερώτηση αυτή), αλλά του το ξαναεξήγησα κ τελικά συμφώνησε μαζί μου (όπως είπε ένας φίλος μου, απάντησα αργά-αργά για να του το εξηγήσω, αλλά φάνηκε βασανιστική ως απάντηση :lol: ). Και επίσης ένας αθλητίατρος της μεγαλύτερης ομάδας του Βορρά είπε πως κ αυτός είναι πλέον πεπεισμένος από τη μέθοδο που παρουσίασα κ πως θα τη δοκιμάσει στο άμεσο μέλλον :)
Ωραίο πράγμα να κοιτάς στα μάτια αξιόλογους συναδέλφους που έχουν 20-30 χρόνια εμπειρία πίσω τους.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#541991
PeterPan έγραψε:της μεγαλύτερης ομάδας του Βορρά


Στο μπάσκετ; Του Άρη δηλαδή; :s_bye :s_laughat


Μ' αρέσει που προοδεύεις και αγαπάς την επιστήμη σου Πέτρο!!! :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#542014
REALZEUS έγραψε:
PeterPan έγραψε:της μεγαλύτερης ομάδας του Βορρά


Στο μπάσκετ; Του Άρη δηλαδή; :s_bye :s_laughat


Μ' αρέσει που προοδεύεις και αγαπάς την επιστήμη σου Πέτρο!!! :s_howdy


Ευχαριστώ πολύ Αλέξανδρε :)
Ποδοσφαιρικής ομάδας :)

Εντύπωση μου έκανε ο Νικολάου, πως δεν άφηνε λεπτό να πάει χαμένο. Είχε ένα λαπτοπ κ δούλευε συνέχεια. 5 λεπτά δουλειά, μετά το έκλεινε, μετά ξανά πάλι δουλειά.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#542021 Οι συναδελφοι σου της ΑΕΚ πρεπει να ειναι οι εμπειροτεροι στη χωρα. Καθε χρονο 4-5 αθλητες πρεπει να κουραρουν.



< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#542157
Deleted User 1 έγραψε:Οι συναδελφοι σου της ΑΕΚ πρεπει να ειναι οι εμπειροτεροι στη χωρα. Καθε χρονο 4-5 αθλητες πρεπει να κουραρουν.



< >

αν θυμάμαι καλά γιατρός της αεκ (αν θυμάμαι καλά την ομάδα, γιατί ομάδας ήταν σίγουρα) έκανε αρθροσκόπηση σε γόνατο φίλου και πήγε πολύ καλά είχε φοβερη επούλωση , ενώ άλλος φίλοςπου πηγε σε ασχετίδη έκανε και 2η

περιμένουμε βέβαια τα επόμενα χρόνια να την ακούσει και το άλλο :vava: δεν κάθεται ήσυχος

μια φορά πάντως που του έριξα κλωτσια στο χειρουργημένο πρέπει να έφαγα μεγάλες κατάρες, γιατί αν και φαινόταν άνετος σχετικά αυτός ως όφειλε, μόλις είδα την κοπέλα του μου λέει "είμαι πολύ θυμωμένη μαζί σου :rant: :rant: :rant: τρίς μέρες το πόδι ήταν τούμπανο "

κι εγώ ήμουν σε φάση

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 15 Οκτ 2018, 13:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά