Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#507781
Dimitris_P έγραψε:Όχι ρε συ :(
Saxon εσύ οκ με το μαγαζί; και όποιος είχε θέμα γενικά.
Είδα στις βραδινές ειδήσεις στιγμιότυπα, πραγματικά χείμαρρος που σήκωσε τα πάντα


Εγώ εντάξει... Εκείνη την ώρα βρισκόμουν στο μαγαζί. Στην περιοχή μας δεν ήταν τόσο τραγικά τα πράγματα. Ευτυχώς χθες δεν έβγαλα δρομολόγιο για παραδόσεις...

Δια, ελπίζω να είσαι καλυμμένος... Αν όχι, μπράβο που (φαινομενικά) είσαι ψύχραιμος.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#507873
REALZEUS έγραψε:Δεν μου αρέσει που η πισωκίνητη βρίσκεται βυθισμένη σε σχεδόν 2 μέτρα νερό από τον σημερινό κατακλυσμό. :vava: Λογικά ολική καταστροφή... :s_cry
Δεν μου αρέσει που πλημμύρισε και η παραγωγή μου. Αλλά αυτό διορθώνεται τουλάχιστον. :s_sorry

κρίμα ρε Αλέξανδρε, μαχαίρι στη καρδιά κάτι τέτοια.. :( θα μου πεις είναι λαμαρίνες, αλλά τις αγαπάμε τις κωλολαμαρίνες..
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#507884 Πολυ κριμα Αλεξανδρε :( :( και για το αυτοκινητο και για την παραγωγη :(
Ελπιζω να καλυψουν οι ασφαλειες μεγαλο μερος αν οχι ολη την ζημια
Άβαταρ μέλους
By 224v
#507890 Κριμα ργμ, :x μεγαλη στραβη αυτό. Κατ'αρχην βεβαια η παραγωγη να ξαναβαλει μπρος και μετα κοιτα και το πισωκουνητο... ισως να σωζεται σε καποιο βαθμο... αλλα θελει ανθρωπο με φιλοτιμο να το κανει... τα μηχανικα φυσικα... τα αλλα στεγνωνουν.... :lol: Κουραγιο και γρηγορα να ξαναρχισει η παραγωγη...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#507912 Δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα με τις ηλεκτρονικές πλακέτες αρκεί να στεγνώσουν όσο το δυνατόν γρηγορότερα για να μην οξειδωθούν.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#507913 lel

αμαξι στο νερό = bye bye
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#507918 Βάζω στοίχημα οτι έχουν πουληθεί κάμποσα τέτοια στο car είτε ελληνικά είτε εισαγόμενα. Ατρακάριστα , αγρατζούνιστα χωρίς ουδείς να κάνει λόγο για "αδιάβροχα" . :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#507950
Scotch έγραψε:Ειδικά φαντάζομαι όταν δε μιλάμε για καθαρό νερό αλλά βρωμόνερα.


αυτο.Επειδη ειχα ''στεγνωσει' μερικα ολοκαινουρια οταν δουλευα σε αντιπροσωπεια μικρος,δεν μπορειτε να φανταστειτε μεχρι που μπορει να φτασει η λασπη/χωματα απο πλημμυρα.
Μεσα στα στεγανα ρουλμαν του δυναμο/αλτερνειτορ πχ.στο ρεζερβουαρ μεσα,μεσα στο σαζμαν απο την βαλβιδα ανακουφισης των βαλβολινων .Παει παντου .
Οι εργατοωρες που απαιτουνται δεν νομιζω οτι συμφερουν.
και ναι εχουν πωληθει τετοια αυτοκινητα κανονικοτατα σαν καινουρια χωρις καμια εκπτωση.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#507957 Aλέξανδρε μη το βάλεις κάτω, όσο πιο γρήγορα ξεπεράσεις το ψυχολογικό τόσο καλύτερα για σένα, κρίμα για ότι έγινε αλλά σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα, βρές σε αυτή τη σκέψη παρηγοριά και κοίτα μόνο μπροστά.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#508018 Σας ευχαριστώ όλους, φίλοι μου!!! Ντάξει, δεν χάθηκε και άνθρωπος.

Σήμερα στις 16:00 κατόρθωσα να φτάσω στο αυτοκίνητο. Από τις 22:00 χθες αντλούσε νερά η Πυροσβεστική (500 τετραγωνικά πλάκα χ 1,7 μέτρα ύψος νερού = 850 κυβικά νερό!!! :vava: ). Εν τω μεταξύ πρέπει να έχει κάποιο αυτόματο σύστημα προστασίας ενάντια στους πνιγμούς, διότι τα παράθυρα ήταν πλήρως κατεβασμένα, οι πόρτες ξεκλείδωτες και τα ηλεκτρικά καθίσματα τέρμα μπροστά. :hmmm: Φυσικά λάσπη μέχρι την πλαφονιέρα... :vava: Θα πάει σε συνεργείο και βλέπουμε αν αξίζει να επιχειρηθεί επισκευή ή αν είναι ΠΟΕ (Πέραν Οικονομικής Επισκευής). Οι μηχανικοί-φανοποιοί ήταν πάντως αισιόδοξοι ότι σώζεται. Τιμή δεν μας είπαν όμως... :whistlink:

Η παραγωγή δεν έπαθε μεγάλες ζημιές. Επειδή ήμουν ψυλλιασμένος, τα πάντα είναι πάνω σε παλέτες και υπάρχουν και αντλίες. Αλλά όταν γίνεται κατακλυσμός... Το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα ήταν το σταμάτημα και ότι οι παραγγελίες πήγαν πίσω. Και η ψυχική και σωματική κούραση φυσικά (απάντληση, σκούπισμα-καθάρισμα, λιπαντική συντήρηση όσων μηχανών βράχηκαν, κλπ).
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#508025 Πωωωω Κριμα πραγματικα. :(
Με ασφαλεια παιζει τιποτα?
Αν ναι πιστευω πρεπει να προσεξεις τιποτα παγιδες.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#508037
REALZEUS έγραψε: Εν τω μεταξύ πρέπει να έχει κάποιο αυτόματο σύστημα προστασίας ενάντια στους πνιγμούς, διότι τα παράθυρα ήταν πλήρως κατεβασμένα, οι πόρτες ξεκλείδωτες και τα ηλεκτρικά καθίσματα τέρμα μπροστά. :hmmm: .


Δεν γνωρίζω αλλά υποθέτω ότι απλά τα έπαιξαν τα ηλεκτρονικά...

Ελπίζω να τη γλιτώσεις με λογικό κόστος.