Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#524565
DAP έγραψε:Δεν ξερω αν τωρα κυκλοφορει αλλα στην εποχη μου η θεση το συνοδηγου λεγοταν "το καθισμα της πεθερας". Απο ολους και νυμφευμενους και τυχερους.....


Ναι ετσι την ονομαζαν, ευτυχως ποτε δεν την ειχα συνοδηγο την δικη μου, ειναι καλος ανθρωπος και ποτε δεν ανταλλαξαμε κουβεντα... Σε μια περιπτωση την εβαλα στο πισω καθισμα της 2.24v και πηγαμε Καλαματα!!! τοτε απο τα στροφηλικια....Τσιμουδια δεν εβγαλε...!!!!
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#524691
224v έγραψε:
DAP έγραψε:Δεν ξερω αν τωρα κυκλοφορει αλλα στην εποχη μου η θεση το συνοδηγου λεγοταν "το καθισμα της πεθερας". Απο ολους και νυμφευμενους και τυχερους.....


Ναι ετσι την ονομαζαν, ευτυχως ποτε δεν την ειχα συνοδηγο την δικη μου, ειναι καλος ανθρωπος και ποτε δεν ανταλλαξαμε κουβεντα... Σε μια περιπτωση την εβαλα στο πισω καθισμα της 2.24v και πηγαμε Καλαματα!!! τοτε απο τα στροφηλικια....Τσιμουδια δεν εβγαλε...!!!!
Η μοναδικές 2 περιπτώσεις που η "μαμά καλή" έκατσε συνοδηγός ήταν όταν γυρνάγαμε από το μαιευτήριο με τις μικρές.

< A1 >
Άβαταρ μέλους
By glf
#527745
glf έγραψε:Και γω είμαι 4η μερα με ωτίτιδα...
Χθες δε με άφησε να κοιμηθώ, σήμερα ελπίζω να αρχίσει να υποχωρεί.
Είχαμε κανονίσει ψησιμο σουβλάκια για σήμερα και το ακυρώσαμε
Τώρα έπαθα ακριβώς το ίδιο στο άλλο αυτί. WTF
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#528244 Έβαλα το C5 αγγελία, στην αντίστοιχη αυστριακή ΧΕ. (Της κακιάς ώρας με φωτο φωτο του ποδαριού απλυτο!)
Έιναι το μοναδικό με βενζίνη σε εθνικό επίπεδο:-)
Άβαταρ μέλους
By otso
#528245 Πως θυμαμαι οτι θα σου το επαιρναν ανταλλαγη και μαλιστα με καλα λεφτα ; μαλλον εχω χασει επεισοδια.
Ποσο το εβαλες; Το αλλο ηρθε; η χαλασε στον δρομο;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#528251
otso έγραψε:Πως θυμαμαι οτι θα σου το επαιρναν ανταλλαγη και μαλιστα με καλα λεφτα ; μαλλον εχω χασει επεισοδια.
Ποσο το εβαλες; Το αλλο ηρθε; η χαλασε στον δρομο;
Ναι αυτό είναι το Plan.A βασει του οποίου θα είχαμε τελειώσει μέσα στον Ιούνιο. Αλλά έχουνε χάσει τη μπάλα στην Πεζω δυστυχώς....

Οπότε αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα plan B, και κοιμήθηκα, άργησα ήδη να το πάρω απόφαση.Αν ενδιαφερθεί κάνεις και το πάρει (δύσκολη περίπτωση όχι μόνο λόγω βενζίνης, αλλά λόγω αφορολόγητου) , παίρνω τα λεφτά στο χέρι και πάω σε οποία αντιπροσωπεία έχει έτοιμοπαραδοτα.
(Μη βρεθώ με κάνα Κονα ηλεκτρικό....)
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#528287 Τι σου λένε, πότε υπολογίζουν?

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#528315
belgarion έγραψε:Τι σου λένε, πότε υπολογίζουν?

< >
Π@π@ρια μεντολες...δεν ξέρουν.
Εδώ και ένα μήνα πάμε από εβδομάδα σε εβδομάδα.... Μια μας φταίνε οι απεργίες τρένων Γαλλία, μια πέσαμε έξω στη ζήτηση βενζίνης, κτλ κτλ.
Εχθές με πήρε τηλέφωνο, μου λέει στο δρόμο θέμα ημερών, Δευτέρα Τρίτη στη χειρότερη, αλλά πλέον η ζημιά έχει γίνει.
Βασικά σιχτιρισα, ούτε και τον πιστεύω πλέον. Δεν αστειεύομαι, αν παίξει καμία ξαφνική πώληση , παίζει να πάω να πάρω αλλο και ας το βάλει στον κ... του. Του το ψιλό είπα κιόλας τη προηγούμενη φορά και με κοίταζε.....
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#528324
KiloMeater έγραψε:
belgarion έγραψε:Τι σου λένε, πότε υπολογίζουν?

< >
Π@π@ρια μεντολες...δεν ξέρουν.
Εδώ και ένα μήνα πάμε από εβδομάδα σε εβδομάδα.... Μια μας φταίνε οι απεργίες τρένων Γαλλία, μια πέσαμε έξω στη ζήτηση βενζίνης, κτλ κτλ.
Εχθές με πήρε τηλέφωνο, μου λέει στο δρόμο θέμα ημερών, Δευτέρα Τρίτη στη χειρότερη, αλλά πλέον η ζημιά έχει γίνει.
Βασικά σιχτιρισα, ούτε και τον πιστεύω πλέον. Δεν αστειεύομαι, αν παίξει καμία ξαφνική πώληση , παίζει να πάω να πάρω αλλο και ας το βάλει στον κ... του. Του το ψιλό είπα κιόλας τη προηγούμενη φορά και με κοίταζε.....


Το "με επρηξες τοσο καιρο, τωρα βαλτο στον κωλο σου" ειναι μια λεξη στα Γερμανικα? :hmmm:
:lol:
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#528345
trident1971 έγραψε:
KiloMeater έγραψε:
belgarion έγραψε:Τι σου λένε, πότε υπολογίζουν?

< >
Π@π@ρια μεντολες...δεν ξέρουν.
Εδώ και ένα μήνα πάμε από εβδομάδα σε εβδομάδα.... Μια μας φταίνε οι απεργίες τρένων Γαλλία, μια πέσαμε έξω στη ζήτηση βενζίνης, κτλ κτλ.
Εχθές με πήρε τηλέφωνο, μου λέει στο δρόμο θέμα ημερών, Δευτέρα Τρίτη στη χειρότερη, αλλά πλέον η ζημιά έχει γίνει.
Βασικά σιχτιρισα, ούτε και τον πιστεύω πλέον. Δεν αστειεύομαι, αν παίξει καμία ξαφνική πώληση , παίζει να πάω να πάρω αλλο και ας το βάλει στον κ... του. Του το ψιλό είπα κιόλας τη προηγούμενη φορά και με κοίταζε.....


Το "με επρηξες τοσο καιρο, τωρα βαλτο στον κωλο σου" ειναι μια λεξη στα Γερμανικα? :hmmm:
Έχει ένα ανέκδοτο - αληθινή ιστορία? με τέτοια φάση. Περνάς αύριο πρωί πρωί από την αντιπροσωπεία, αυτός ετοιμάζεται να πει τι κ πως, κ εσύ τον καθυσηχαζεις κ του λες απλά ήρθα να δω τι μαλακι@ θα μου πεις σήμερα....

< Note >
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#528385
KiloMeater έγραψε:
belgarion έγραψε:Τι σου λένε, πότε υπολογίζουν?

< >
Π@π@ρια μεντολες...δεν ξέρουν.
Εδώ και ένα μήνα πάμε από εβδομάδα σε εβδομάδα.... Μια μας φταίνε οι απεργίες τρένων Γαλλία, μια πέσαμε έξω στη ζήτηση βενζίνης, κτλ κτλ.
Εχθές με πήρε τηλέφωνο, μου λέει στο δρόμο θέμα ημερών, Δευτέρα Τρίτη στη χειρότερη, αλλά πλέον η ζημιά έχει γίνει.
Βασικά σιχτιρισα, ούτε και τον πιστεύω πλέον. Δεν αστειεύομαι, αν παίξει καμία ξαφνική πώληση , παίζει να πάω να πάρω αλλο και ας το βάλει στον κ... του. Του το ψιλό είπα κιόλας τη προηγούμενη φορά και με κοίταζε.....
Ακυρωσε

< >