Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#519693
drdino έγραψε:Έλεγξες την ρημάδα την λάμπα αν δουλέυει-δεν δουλέυει-δουλέυει-δεν δουλεύει;

Αυτο ακριβως κανει! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#520796 Μου άρεσε που φεύγοντας σήμερα από Σέρρες , πέρασα μια βόλτα από την Πίστα και έπεσα πάνω σε νταλίκες που φόρτωναν μια σειρά απο καινούριες Μ5 και άλλες BMW ( και ναι, οι νταλικερηδες φορτώνουν με τον τρόπο που φαντάζεστε, με κανονικό σκίσιμο) .
Φοβερός ήχος και στο ρελαντί και στο άνοιγμα η M5 παρεμπιπτόντως.
Μου άρεσε επίσης το Σάββατο το απόγευμα που μπαίνοντας στις Σέρρες διασταυρωθηκα κάμποσες φορές με ένα ζευγάρι με ένα λευκό Aprilia που μου θύμισε τον Morx και τα ταξίδια του ΕικόναΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#520831 Το 2001 είχα παρευρεθεί σε εκδήλωση της bmw στην πίστα των Μεγάρων, όπου η φίρμα προωθούσε θωρακισμένα μοντέλα της σε εξεζητημένους πελάτες της. Μοντέλα που εξωτερικά δεν ξεχώριζαν απο τα κοινά αδέρφια τους, ωστώσο είχαν κανα...τόνο λαμαρίνας παραπάνω για ενίσχυση. Τα έβαζαν λοιπόν αντικρυστά με τις μούρες σε απόσταση 1 μέτρου και έβαζαν ενα τρίτο να περάσει ανάμεσα τους με πολλά km. Έπεφτε ξύρισμα δηλαδή. Οι επιβάτες όμως ακλόνητοι. Θραύσματα παντού σκόρπια στην συνέχεια, μεταξύ των οποίων προβολείς ομίχλης απο Μ3(το ένα απο τα 2 αντικρυστά). Συνάδελφος λοιπόν τις τζουρνεύει και τις κοτσάρει στο...Lada Samara που είχε :superman: . Περιχαρής τον επόμενο καιρό, όπου οι τότε εποχές ευνοούσαν την καγκουριά με το άναμα των ομίχλης...σκέτων, άντε με τις "ψείρες".
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#520955
Άβαταρ μέλους
By glf
#520977 Μου άρεσε το ΣΚ που πέρασα στο Βόλο λόγω Ράλλυ Αλμυρού, ήμασταν 8 κριτές από Κοζάνη στον αγώνα.
Επιτέλους καλοκαίρι! Και φυσικά είδαμε και ράλλυ :)
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#520983
Επιτέλους καλοκαίρι!


Έχω ρίξει τόσο βρισίδι τις τελευταίες μέρες...

Είμαστε τόσο Ουγκάντα σε όλα τ' άλλα, κρίμα να μην έχουμε και τον ανάλογο καιρό :inlove:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#521096
Scotch έγραψε:
Επιτέλους καλοκαίρι!


Έχω ρίξει τόσο βρισίδι τις τελευταίες μέρες...

Είμαστε τόσο Ουγκάντα σε όλα τ' άλλα, κρίμα να μην έχουμε και τον ανάλογο καιρό :inlove:


scotchέζε κουράγιο.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#521650 Κι επειδή, ως γνωστόν, ό,τι δεν θες το τρως στη μάπα, τα 3bούρδελα τα fan coils βγήκαν off (= πλακέτα = 300 € = αναμονή - άγνωστο για πόσο - για το ανταλλακτικό) και μείναμε μέσα στην κ@λοζέστη, χωρίς κλιματισμό

Κατά τ' άλλα, επιτέλους καλοκαίρι :inlove: (γτκκγ)

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#521716
Scotch έγραψε:Κι επειδή, ως γνωστόν, ό,τι δεν θες το τρως στη μάπα, τα 3bούρδελα τα fan coils βγήκαν off (= πλακέτα = 300 € = αναμονή - άγνωστο για πόσο - για το ανταλλακτικό) και μείναμε μέσα στην κ@λοζέστη, χωρίς κλιματισμό

Κατά τ' άλλα, επιτέλους καλοκαίρι :inlove: (γτκκγ)

< >


Μαρκα??
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#521719 Τις εσωτερικές μονάδες δεν τις ξέρει ούτε η μάνα τους (κινέζικο φασόν). Το εξωτερικό μηχάνημα είναι θεωρητικά πιο αξιοπρεπές, ιταλικό, αλλά πάλι δεν είναι κατάλληλο για το κλίμα μας. Δεν θυμάμαι μάρκα, θα το δω. Μας έχει πάρει στο λαιμό του ο κατασκευαστής, απαγορεύεται κι από τον κανονισμό να τοποθετηθούν συμβατικά κλιματιστικά κι έτσι έχουμε έναν ωραίο κουβά να πετάμε κάθε χρόνο τα λεφτά μας, αν θέλουμε ψύξη.

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#523772 Μ´ αρέσει που σήμερα πήρα δίπλωμα μηχανοκίνητου σκάφους. Πέρασε κ αυτό. Θεσσαλονίκη έδωσα.
Όχι ότι ήταν δύσκολο, απλώς αν έκανα λάθος θα έπρεπε να ξαναδώσω του χρόνου κτλ.

Όποιος θέλει, έχω καλή σχολή να του προτείνω.



< >