Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#541378 kilo, δες το σφαιρικά.
Ένα θα σου πω

Οργανισμός Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος

Εν ολίγοις, δεν είναι αναγκασμένοι να προσφέρουν υποστήριξη σε πελάτες εξωτερικού. :s_dunno

Commonly, it's a feature, not a bug :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#541384 Δεν είναι πελάτης εξωτερικού όμως.
Η δραστηριότητα είναι στην Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#541385
citastak έγραψε:Γιατί τί έγινε;
Έχω ξεκινήσει και παρατάω το αυτοκίνητο στην Κηφισιά και κατεβαίνω με το τρένο. Η κάθοδος είναι σούπερ (κάθομαι και διαβάζω + μουσική).
Η επιστροφή είναι στο όρθιο και κάποιες φορές ελαφρως πακτωμένος ως τα Πατήσια. Μετά καθαρίζει λίγο από πολύ κόσμο.
Έβγαλα και κάρτα. 30 ευρώ. Ελπίζω να το αντέξω - μεγάλη διαφορά σε χρόνους (και καύσιμο κτλ κτλ).

Εάν πας με τον προαστιακο που παει Πειραια? δεν είναι καλυτερα?? ιδιο εισητηριο είναι..
Άβαταρ μέλους
By markvag
#541390
mirage έγραψε:Μάρκο πού κραζουμε Fraport? Για το αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης όμως...


Λέγε, λέγε, θέλω γαργαλιστικές λεπτομέρειες όμως! :twisted: :lol: :lol:

Και για να το συνεχίσω on topic, δεν μ' άρεσε πως μία μέρα πριν κανένα 40ήμερο είχαμε βγάλει πολύ πράγμα και σαβούρα μπροστά από την αποθήκη στη δουλειά, καθώς τακτοποιούσαμε - πετούσαμε διάφορες |λογοκρισία| που είχαν μαζευτεί τον τελευταίο καιρό. Τα πράγματα έμειναν έξω για καμιά ωρίτσα max. Εκείνη τη στιγμή φυσικά πέρασε ο παπάρας της Φραπόρτ και χωρίς να ρωτήσει τι και πως, τράβηξε φωτογραφία. Χθες (1,5μήνα μετά) την έστειλαν στους διευθυντές της εταιρείας! :s_mad Ως δείγμα του ότι είμαστε μπουρδέλο και βρωμίζουμε τον χώρο... :s_crazy

Και βρισκόμαστε 2 άτομα να απολογούμαστε επειδή ο |λογοκρισία| δεν δέησε να κάνει μία ερώτηση... :s_mad Και όχι μόνο δεν μ' αρέσει, αλλά έκανα μισή ώρα να ηρεμήσω όταν το είδα... :s_mad

Μια άλλη φωτογραφίαστο ίδιο e-mail που έστειλαν σε όλες τις εταιρείες του εμπορευματικού ήταν από κάτι σπασμένες ξύλινες παλέτες που υπήρχαν στον χώρο (όχι στον δικό μας, ούτε ήταν δικές μας), τη στιγμή που τους έχουμε ενημερώσει άπειρες φορές πως υπάρχει θέμα με τη διάθεση τέτοιων απορριμάτων. Ούτε μπαίνουν στους κανονικούς κάδους, αλλά ούτε μπορεί η κάθε εταιρεία να πληρώνει για τη διάθεση τέτοιων απορριμάτων, τη στιγμή που παράγει 2-3 τον χρόνο. Είναι υποχρεωμένοι να φροντίζουν αυτοί. Αλλά στα @@ τους, μόνο να κράζουν ξέρουν.

Δεν μ' αρέσει που ο διαχειριστής του αεροδρομίου, αντί να ασχοληθεί με τα καθήκοντά του, ξέρει μόνο να κόβει πρόστιμα και να κάνει τη ζωή των πελατών του δύσκολη. :s_mad

Ο ΑΙΑ για παράδειγμα φροντίζει κεντρικά για τη διάθεση ΟΛΩΝ των αποβλήτων από τις εταιρείες, τη στιγμή πχ που εδώ η κάθε εταιρεία πρέπει να φροντίσει από μόνη της για όλα. Η Φραπόρτ μόνο να εισπράττει τα υπέρογκα ενοίκια για τις υπηρεσίες που ΔΕΝ παρέχει... :s_mad
Άβαταρ μέλους
By DAP
#541396 Μου αρεσει που στα ΜΜΜ μου προσφερουν αμεσως θεση,μεγαλοι και μικροι,μιας και εχω το χερι μου στο γυψο.
Δεν μου αρεσει που σε λιγο καιρο θα τον βγαλω..... :innocent: :lol:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#541400
224v έγραψε:
citastak έγραψε:Γιατί τί έγινε;
Έχω ξεκινήσει και παρατάω το αυτοκίνητο στην Κηφισιά και κατεβαίνω με το τρένο. Η κάθοδος είναι σούπερ (κάθομαι και διαβάζω + μουσική).
Η επιστροφή είναι στο όρθιο και κάποιες φορές ελαφρως πακτωμένος ως τα Πατήσια. Μετά καθαρίζει λίγο από πολύ κόσμο.
Έβγαλα και κάρτα. 30 ευρώ. Ελπίζω να το αντέξω - μεγάλη διαφορά σε χρόνους (και καύσιμο κτλ κτλ).

Εάν πας με τον προαστιακο που παει Πειραια? δεν είναι καλυτερα?? ιδιο εισητηριο είναι..


Thanks,
δεν πάω Πειραιά, Ακρόπολη πάω.
Η διαδρομή που κάνω με το αυτοκίνητο είναι Ε.Ο - Ιερά Οδός - περιφερειακός Ακρόπολης
Με τα μέσα πάω μέχρι Αττική και από εκεί μετρό και 2 λεπτά περπάτημα από το σταθμό.
Απλά δεν κυκλοφορώ το αυτοκινητάκι μου όσο θα ήθελα. :(
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#541401
Dimitris_P έγραψε:kilo, δες το σφαιρικά.
Ένα θα σου πω

Οργανισμός Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος

Εν ολίγοις, δεν είναι αναγκασμένοι να προσφέρουν υποστήριξη σε πελάτες εξωτερικού. :s_dunno

Commonly, it's a feature, not a bug :iconcool:
Αν τό πας ετυμολογικά, cosmote θα έπρεπε να προσφέρει υπηρεσίες σε όλο τον κόσμο:-)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#541403
DAP έγραψε:Μου αρεσει που στα ΜΜΜ μου προσφερουν αμεσως θεση,μεγαλοι και μικροι,μιας και εχω το χερι μου στο γυψο.
Δεν μου αρεσει που σε λιγο καιρο θα τον βγαλω..... :innocent: :lol:

Περαστικα! Πως το επαθες?
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#541418
Asimov έγραψε:Δεν είναι πελάτης εξωτερικού όμως.
Η δραστηριότητα είναι στην Ελλάδα.

Ακριβώς, γι'αυτό και ζητάνε ελληνικό τηλέφωνο και δεν είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν υποστήριξη σε εξωτερικού. Αυτό έχουν δηλώσει (το ελληνικό) εκεί θα στέλνουν. Θα κάτσουν δλδ να επαναπρογραμματίσουν το σύστημά τους; :shifty:

btw τις προάλλες έσκασε service που αφορά το τιμολογιακό κομμάτι της dhl σε κεντρικό server και επηρέασε όλη την Ευρώπη. Εκεί τι να πεις δλδ;

Περαστικά για το χέρι!
Άβαταρ μέλους
By 224v
#541419
citastak έγραψε:Thanks,
δεν πάω Πειραιά, Ακρόπολη πάω.
Η διαδρομή που κάνω με το αυτοκίνητο είναι Ε.Ο - Ιερά Οδός - περιφερειακός Ακρόπολης
Με τα μέσα πάω μέχρι Αττική και από εκεί μετρό και 2 λεπτά περπάτημα από το σταθμό.
Απλά δεν κυκλοφορώ το αυτοκινητάκι μου όσο θα ήθελα. :(

Α!! μα και παλι με τον προαστιακο στο Σταθμο Λαρισης και μετα το μετρο στην ακροπολη η με τον Ηλεκτρικο στο Θησειο..
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#541420
Dimitris_P έγραψε:Θα κάτσουν δλδ να επαναπρογραμματίσουν το σύστημά τους;

ΙΜΟ θα έπρεπε γιατί το προϊον που πουλάνε ταιριάζει γάντι σε ανθρώπους όπως ο κιλο και είναι πολλοί αυτοί.
Σε κάθε περίπτωση έχουν πρόβλημα με τις διαδικασίες τους, ακόμα και ελληνικό κινητό να διαθέτεις. Κι εμένα με βασάνισαν μέχρι να κάνω την εφαρμογή να δουλέψει.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#541421
Νίκος Παππάς έγραψε:
DAP έγραψε:Μου αρεσει που στα ΜΜΜ μου προσφερουν αμεσως θεση,μεγαλοι και μικροι,μιας και εχω το χερι μου στο γυψο.
Δεν μου αρεσει που σε λιγο καιρο θα τον βγαλω..... :innocent: :lol:

Περαστικα! Πως το επαθες?


Ευχαριστω σας

Πηγα να σηκωθω και εβαλα ολο το βαρος (94 και κατι κιλα) στην αριστερη παλαμη μου...Ακουσα απο τη μερια της ενα κρατς,δεν του εδωσα σημασια αλλα μετα απο μερικες μερες το πρηξιμο και η γκρινια της κυρα Ποπης με εκαναν να παω στο νοσοκομειο......Εκει βρεθηκε ενα κοκαλακι να εχει βλαφτει και να ο γυψος.....

Και παλι σας ευχαριστω πολυ.....
Άβαταρ μέλους
By markvag
#541426
DAP έγραψε:Μου αρεσει που στα ΜΜΜ μου προσφερουν αμεσως θεση,μεγαλοι και μικροι,μιας και εχω το χερι μου στο γυψο.


Περαστικά πάτερ! :metalo:

Βάλε ψεύτικο γύψο μετά... :ninja: :lol:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#541431
224v έγραψε:
citastak έγραψε:Thanks,
δεν πάω Πειραιά, Ακρόπολη πάω.
Η διαδρομή που κάνω με το αυτοκίνητο είναι Ε.Ο - Ιερά Οδός - περιφερειακός Ακρόπολης
Με τα μέσα πάω μέχρι Αττική και από εκεί μετρό και 2 λεπτά περπάτημα από το σταθμό.
Απλά δεν κυκλοφορώ το αυτοκινητάκι μου όσο θα ήθελα. :(

Α!! μα και παλι με τον προαστιακο στο Σταθμο Λαρισης και μετα το μετρο στην ακροπολη η με τον Ηλεκτρικο στο Θησειο..


Νομίζω πως πάλι δεν βολεύει. Πρέπει να πάρω ηλεκτρικό από κηφισιά, μετά να σταματήσω νερατζιώτισα, να πάρω προαστιακό για να κατέβω Λαρίσης και να πάρω μετρό (2 αλλαγές).
Τώρα παίρνω ηλεκτρικό από Κηφισιά, πάω Αττική και παίρνω μετρό (1 αλλαγή).