Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#348643
cosneo έγραψε:Ένα ταψί μόνο για μένα!

Εικόνα

BAN BAN BAN :protest: :protest: :protest: :protest:


Δεν μου αρέσει το από πάνω του Κώστα :lol:
Μ'αρέσει το χιονάκι έξω (όχι τπτ σπουδαίο 2 πόντοι)
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#348648
elteo έγραψε:^^^δεν υπάρχει σύγκριση φασολάδας με μπάμιες! τι συγκρίνεις άνθρωπε :lol:


Γιατί δεν υπάρχει, επειδή σου αρέσει η φασολάδα και δεν σου αρέσουν οι μπάμιες; Γούστα είναι αυτά.
Για εμένα τότε ήταν και τα δύο αηδιαστικά. Δεν μπορούσα να τα βάλω στο στόμα μου και έκανα εμετό στην πρώτη κουταλιά.
Τώρα τρελαίνομαι και για τα δύο.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#348652 ^^^γιατί τα ποσοστά του να μην αρέσει η φασολάδα και οι μπάμιες είναι συντριπτικά μεγαλύτερα για το δεύτερο.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#348654
elteo έγραψε:^^^γιατί τα ποσοστά του να μην αρέσει η φασολάδα και οι μπάμιες είναι συντριπτικά μεγαλύτερα για το δεύτερο.


Χα, χα, χα... Από που προκύπτει αυτό; Έχεις δεί καμία στατιστική;... :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#348660
elteo έγραψε:Eφιάλτης πραγματικά.

Αν θέλω να φάω παρόμοια λαδερή πρασινάδα δεν χτυπάω φασολάκια;
'Η έστω αρακά στο τσακίρ κέφι;

Φασολάκια με ζγουρ

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#348675 Υπαρχει οντως στατιστικη για την συγκριση φασολακια-μπαμιες. Λεγεται καταψυκτης του σουπερμαρκετ.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#348677 Και μένα μου αρέσουν οι μπάμιες. Σε σχέση δλδ με τα όσπρια, πολύ περισσότερο.
Και σκέτες και με κοτόπουλο.
Τα στατιστικά που λέτε είναι της πλάκας.
Ρωτήστε "νέους" ως 30 ετών για αρνί (όχι κατσικάκι γάλακτος) και θα βγάλετε αντίστοιχα ποσοστά. :iconcool:
Για να μην το πάω παρακάτω και μιλήσω για προβατινά κλπ.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#348679 Α ενταξει Μπαγιερν. Γαματες οι μπαμιες με κοτοπουλο, μισο κιλο ψωμι, και ενα κεφαλοτυρι τριμμενο. :s_thumbsup

Και ο ανανας στην πιτσα γαμει.


cosneo έγραψε:Ένα ταψί μόνο για μένα!

Εικόνα


Εβαλα κατι λιγοτερο αηδιαστικο cosneo. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#348696
g8777 έγραψε:Υπαρχει οντως στατιστικη για την συγκριση φασολακια-μπαμιες. Λεγεται καταψυκτης του σουπερμαρκετ.


Oι μπάμιες έχουν διπλάσια + τιμή και σαν κατεψυγμένες και σαν φρέσκιες, η τιμή σήμερα είναι μια παράμετρος που μετράει στα νοικοκυριά.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#348699
21 quadra έγραψε:
g8777 έγραψε:Υπαρχει οντως στατιστικη για την συγκριση φασολακια-μπαμιες. Λεγεται καταψυκτης του σουπερμαρκετ.


Oι μπάμιες έχουν διπλάσια + τιμή και σαν κατεψυγμένες και σαν φρέσκιες, η τιμή σήμερα είναι μια παράμετρος που μετράει στα νοικοκυριά.

Εκτός από αυτό, είναι γεγονός ότι στα πιτσιρίκια (που αρέσκονται μόνο στο junk food, "δεν ξέρουν να τρώνε" που λένε και οι παλιοί) δεν είναι ιδιαίτερα αγαπητές.
Οπότε η μάνα-νοικοκυρά που ψωνίζει θα προτιμήσει να πάρει το φασολάκι/αρακά που θα το φάει με λιγότερη γκρίνια το βλαστάρι της, παρά τις μπάμιες.
Οπότε εδώ ο g υπέπεσε σε τεράστιο σφάλμα και με απογοήτευσε.......... :(