Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#568108 Δε μ'αρέσει που έχασα το σημερινό πάρτυ της εθνικής τράπεζας
πάω να κλειστώ στη σπηλιά μου τώρα...
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#568654 Δεν μου αρέσει αυτή η ανώμαλη ζέστη και ο καλοκαιρινός καιρός τα καλοκαίρια με φουλ λιακάδα τις τελευταίες δυο ημέρες.
Δεν μου αρέσει ταυτόχρονα ότι από αυριο θα έχουμε βροχές, ίσα να μας χαλάσει το καρναβάλι :rant: , ας χαλάσει από Δευτέρα ο καιρός :inlove:
Μου αρέσει που η ερχόμενη εβδομάδα θα ψιλοστρώσει και θα βρέχει κάθε μέρα :inlove: :inlove: :inlove: , Δημήτρη πάρε ομπρέλα :lol:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#569247 Δεν μ αρέσει που για την καινούργια μου δουλειά πρέπει να παίρνω αυτοκίνητο. (Περιστέρι-Μαρουσι)
Συγγνώμη αλλά πλέον έχουμε φτάσει να έχει μποτιλιάρισμα και η Αττική Οδός?
Αν και δεν βλέπω να μένω για πολύ καιρό εκεί...
Απίστευτη η ευκολία των ΜΜΜ, έστω κι όπως είναι της Αθήνας.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#569262
gianik έγραψε:Μαρούσι που περιπου δουλευεις;
Σωρού!

Θα με βόλευε παρά πολύ ο Προαστιακός αλλά όχι και κάθε μία ώρα δρομολόγια ρε γαμωτο!!
5 μήνες είναι... Ίσως και λιγότερο...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#569288
Focusman91 έγραψε:Συγγνώμη αλλά πλέον έχουμε φτάσει να έχει μποτιλιάρισμα και η Αττική Οδός?


Εδώ και πολύ καιρό συμβαίνει αυτό, στις ώρες αιχμής. Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι στην έξοδο/είσοδο της εθνικής στο ύψος της Μεταμόρφωσης, αλλά πιάνει και σε πολλά άλλα σημεία.

Εσύ λόγου χάρη που θα βγαίνεις στο δακτυλίδι, θα βρίσκεσαι σε ένα από αυτά τα σημεία που μαζεύουν μπόλικο πράγμα.
Η μόνη άλλη λύση όμως είναι κηφισός/καλλάρη/πατησίων/γαλατσίου/κύμης, που σε ώρες αιχμής (και όχι μόνο) ισούται με την κάθοδο των μυρίων, άρα δε βλέπω άλλη λύση. :(
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#569289
diplomat έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Συγγνώμη αλλά πλέον έχουμε φτάσει να έχει μποτιλιάρισμα και η Αττική Οδός?


Εδώ και πολύ καιρό συμβαίνει αυτό, στις ώρες αιχμής. Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι στην έξοδο/είσοδο της εθνικής στο ύψος της Μεταμόρφωσης, αλλά πιάνει και σε πολλά άλλα σημεία.

Εσύ λόγου χάρη που θα βγαίνεις στο δακτυλίδι, θα βρίσκεσαι σε ένα από αυτά τα σημεία που μαζεύουν μπόλικο πράγμα.
Η μόνη άλλη λύση όμως είναι κηφισός/καλλάρη/πατησίων/γαλατσίου/κύμης, που σε ώρες αιχμής (και όχι μόνο) ισούται με την κάθοδο των μυρίων, άρα δε βλέπω άλλη λύση. :(

Εχει και την επιλογη Κηφισος / Αναγεννησεως / Ιφιγενειας / Πολυτεχνειου και βγαινει Μαρ Αντυπα, μετα ειτε απο Κυμης / Πλαπουτα, ειτε ευθεια απο Σπυρου Λουη βγαινει Μαρουσι

Απο το να πληρωνεις 5,60ε την μερα και να μποτιλιαρεσαι

edit. Μπορει ακομα να περασει την ΑΟ να βγει στην Μεταμορφωση και να κανει την διαδρομη απο πανω ολη που μπορει και να εχει λιγοτερη κινηση μετα τον Κηφισο
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#569290 Σωστά. Θεωρητικά επίσης θα μπορούσε να βγαίνει στη γέφυρα της αύρας/γήπεδο 4ΕΚ/ελ αλαμέιν/αντιστάσεως (καποδιστρίου)/κύμης.

Πάντως όλα αυτά τα δρομολόγια μποτιλιαρίζονται κι έχουν τις δυσκολίες τους (είναι βέβαια τσάμπα). Ιφιγένειας ας πούμε έχω φάει τρελά πακέτα, την αποφεύγω.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#569291
diplomat έγραψε:Σωστά. Θεωρητικά επίσης θα μπορούσε να βγαίνει στη γέφυρα της αύρας/γήπεδο 4ΕΚ/ελ αλαμέιν/αντιστάσεως (καποδιστρίου)/κύμης.

Πάντως όλα αυτά τα δρομολόγια μποτιλιαρίζονται κι έχουν τις δυσκολίες τους (είναι βέβαια τσάμπα). Ιφιγένειας ας πούμε έχω φάει τρελά πακέτα, την αποφεύγω.

Αναλογα την ωρα και την μερα φυσικα. Σε καθε περιπτωση τετοιες μεγαλες διαδρομες τις κανεις παντα με τους χαρτες της google η αλλο πλοηγο που δινει πληροφοριες κινησης γιατι μου εχει τυχει να επιλεξω διαδρομη 15 λεπτα συντομοτερη και δεν ηταν η προφανης που θεωρουσα συντομη
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#569292 δε μου αρέσει που είδα χθες βράδυ σκασμένο λάστιχο (φυσικά δεν αγχώθηκα να πάω τη βόλτα μου, αμάξια υπάρχουν :tomato: ) και τώρα που ξύπνησα με πονοκέφαλο θα πάω να γίνω κατάμαυρος

με έχουν φτύσει όλο πατάω πρόκες πρέπει να είναι η 12η στη ζωή μου :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#569294 ισχύει :inlove:

επίσης υπέροχη μέρα, θα βάλω βερμούδα σάγιο να τιμήσω τον υπέροχο ήλιο στην υπέροχη γλυφαδάρα :yahoo:

ελπίζω και θάλασσα μες στο μήνα τώρα που σχολάω και νωρίς και είμαι κοντά