Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#474830
dimik έγραψε:Προσωπικά όταν μιλάω στο BT του αυτοκινήτου δεν αισθάνομαι ασφαλής για αυτό προσπαθώ να ελαχιστοποιω την διάρκεια της συνομιλίας.

Νιώθω ότι πάλι χάνεται η προσοχή μου από τον δρόμο και την οδήγηση. Ιδιαίτερα σε αστικό περιβάλλον.

< >


Ακριβώς αυτό.
Τα ΒΤ δεν είναι πανάκεια.
Σε αστικό περιβάλλον είναι το ίδιο επικίνδυνο.
Άμα δε, οδηγείς αυτόματο ή δεν έχεις χειριστήρια στο τιμόνι για το ΒΤ, δεν κάνει καμμία διαφορά.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#474839
junior gt έγραψε:
dimik έγραψε:Προσωπικά όταν μιλάω στο BT του αυτοκινήτου δεν αισθάνομαι ασφαλής για αυτό προσπαθώ να ελαχιστοποιω την διάρκεια της συνομιλίας.

Νιώθω ότι πάλι χάνεται η προσοχή μου από τον δρόμο και την οδήγηση. Ιδιαίτερα σε αστικό περιβάλλον.

< >


Ακριβώς αυτό.
Τα ΒΤ δεν είναι πανάκεια.
Σε αστικό περιβάλλον είναι το ίδιο επικίνδυνο.
Άμα δε, οδηγείς αυτόματο ή δεν έχεις χειριστήρια στο τιμόνι για το ΒΤ, δεν κάνει καμμία διαφορά.


Στους συνοδηγους σας πάντως μιλάτε πάω στοιχημα. Δεν ξερω ποια η διαφορα με το BT και ξαφνικα τα χάνετε στην οδηγηση...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#474855 πραγματι δεν καταλαβαινω πια η διαφορα να μιλας με συνεπιβατη μεσα
ουτε να το πιασω δε χρειαζεται το κινητο, διαλεγω απο τα χειριστηρια πανω στο τιμονι την επαφη και πατας κληση... σιγα τη διάσπαση προσοχης .
Άβαταρ μέλους
By corsair
#474873
Geo f1 έγραψε:Δεν μου αρεσει που ειμαι σα ζομπι και εχω 37.1


.



ψηνεσαι ρε πασα μου... Πως το κοβεις? Την βγαζεις το βραδυ? Θα δεις την μερα να ξημερωνει αυριο? Αμα τα τιναξεις, ελπιζω να με θυμηθεις... λιγες απο τις μνημες σου (οχι την καψαλισμενη ρε μλκ) :inlove:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#474875
Geo f1 έγραψε:37.1



Του θανατά δηλαδή, σε λίγο αμούστακα παιδιά θα χτυπάνε τατουάζ το επίθετο και θα αγοράζουν μνήμες με το nickname σου
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#474882
Geo f1 έγραψε:Χα ααααα ουτε να γελασω δε μπορω. Ποναω λιγο. Σαν να εφαγα ξυλο απο τον qsis.


.
Άμα φας θα πονάς πολύ, όχι λίγο.

Περαστικά σου Γιώργο.

Ζήτα από την σύζυγό σου σουπιτσα.

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#474898
junior gt έγραψε:
dimik έγραψε:Προσωπικά όταν μιλάω στο BT του αυτοκινήτου δεν αισθάνομαι ασφαλής για αυτό προσπαθώ να ελαχιστοποιω την διάρκεια της συνομιλίας.

Νιώθω ότι πάλι χάνεται η προσοχή μου από τον δρόμο και την οδήγηση. Ιδιαίτερα σε αστικό περιβάλλον.

< >


Ακριβώς αυτό.
Τα ΒΤ δεν είναι πανάκεια.
Σε αστικό περιβάλλον είναι το ίδιο επικίνδυνο.
Άμα δε, οδηγείς αυτόματο ή δεν έχεις χειριστήρια στο τιμόνι για το ΒΤ, δεν κάνει καμμία διαφορά.


ισχυει.Το βλεπουμε καθημερινα γυρω μας.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#474909
Νίκος Παππάς έγραψε:.

Ζήτα από την σύζυγό σου σουπιτσα.



Εικόνα

Περαστικά Γιώργαρε!
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#474940
Anonymous Founder έγραψε:Θα έπρεπε πια το Bluetooth να είναι στάνταρντ εξοπλισμός. Το έχει το Golf και το έβαλα και στην BMW και δουλεύουν άψογα.
Είναι και πολύ πρακτικό, αφού κάνεις τα τηλεφωνήματα με ασφάλεια και κερδίζεις και χρόνο. Τόσο στην δουλειά, όσο και στα προσωπικά.
Ακόμη και αν κάποιο αυτοκίνητο δεν έχει εργοστασιακή εγκατάσταση, μπαίνει εύκολα συνήθως κάποιο μετά.

. στη bmw πως το έβαλες; εγώ έχω στο τιμόνι τα πλήκτρα, αλλά στο μενού κ στα έξτρα που είδα εκτυπωμένα από την αντιπροσωπία δεν το βρήκα. Έβαλες εργοστασιακό;


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#475017 Το είχα γράψει στο θέμα της BMW: αγόρασα καινούρια πηγή Professional CD που είχε ενσωματωμένο AUX IN, USB, Bluetooth. Κόστισε το όλον κάπου 350€ με την τοποθέτηση.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Μόνον τα τελευταία μοντέλα έχουν ενσωματωμένο και το Bluetooth, τα παλιότερα είχαν ξεχωριστό module που έκανε την εγκατάσταση πολύ δύσκολη και ακριβή.