Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#559774 Καφέ και χυμός είναι αυτά ;

Μου θύμισε το παρακάτω :lol:

Άβαταρ μέλους
By Scotch
#559775 :lol:
Κανένα πρόβλημα στη συνέχεια :innocent: (αν ήταν μετά να πάω δουλειά, θα το διπλο-τριπλο-σκεφτόμουν φυσικά :lol: ).
Δεν είναι και milko-μπουγάτσα, που ούτε στις τουαλέτες του ΙΚΕΑ δεν προλαβαίνεις να πας.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#559779 Το πρωινό του ΙΚΕΑ είναι μόνο για σκύλους. Καμιά γεύση στην ομελέτα. Ούτε τα λουκάνικα, ούτε το μπέικον. Τα μανιτάρια κονσέρβα....
Ο καφές;;; Νεροζούμι. Θα μου πεις με 1-2€ τί περιμένεις να φας...
Προφανώς.
Υπάρχουν μεσημέρια που αν περάσω τρώω κεφτεδάκια με πατάτες. Μέχρι εκεί. 2 φορές πρωινό, έφαγα μόνο το ψωμάκι. Τρίτη φορά δεν υπήρξε, και δε θα υπάρξει.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#559780 Θα συμφωνήσω σε γενικές γραμμές. Τα scrambled eggs μέτρια, καμία σχέση με όπως τα φτιάχνουμε σπίτι. Τα λουκάνικα τρώγονταν (μέχρι εκεί όμως), το ίδιο και το bacon. Τα μανιτάρια κονσέρβα, απλά αποδεκτά για την τιμή του πρωινού. Ο χυμός ωραίος, κρίμα που δεν έχει refill :ninja:
Ο καφές καλύτερος από της tassimo :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#559781
kyr80 έγραψε:...Υπάρχουν μεσημέρια που αν περάσω τρώω κεφτεδάκια με πατάτες...


Απλα να εχουμε στην ακρη του μυαλου μας και το σκανδαλο με τα κεφτεδακια απο κρεας αλογου που ειχε ξεσπασει:

https://www.theguardian.com/uk/2013/feb ... atballs-uk

Για κανενα μετριας ποιοτητας φτηνο επιπλο ή τιποτα αλλα φτηνα ειδη οικιακης χρησης καλα ειναι τα ΙΚΕΑ. Αλλα μεχρι εκει!
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#559784
George_Prix έγραψε:
kyr80 έγραψε:...Υπάρχουν μεσημέρια που αν περάσω τρώω κεφτεδάκια με πατάτες...


Απλα να εχουμε στην ακρη του μυαλου μας και το σκανδαλο με τα κεφτεδακια απο κρεας αλογου που ειχε ξεσπασει:

https://www.theguardian.com/uk/2013/feb ... atballs-uk

Για κανενα μετριας ποιοτητας φτηνο επιπλο ή τιποτα αλλα φτηνα ειδη οικιακης χρησης καλα ειναι τα ΙΚΕΑ. Αλλα μεχρι εκει!



Δεν με ενοχλεί το κρέας αλόγου. Και γενικά τα μεσημεριανά γεύματα μου είναι αποδεκτά. Από το να φάω πιτόγυρα, καλύτερα να φάω το σολομό ή το σνίτσελ του Ικεα. Τουλάχιστον είναι νόστιμα για τα χρήματά τους. Και οι σαλάτες του είναι φρέσκες.
Το πρωινό είναι σαν να τρως χόρτο.

Dimitris_P έγραψε:Καλά δεν είναι για κάθε μέρα


Το πρωινό δεν είναι για καμία μέρα. Προτιμώ να φάω την πίτσα που έχει ή κάτι στρόγγυλα κανελόψωμα. Παρέα με το χυμό που ήπιε και ο scotch
Άβαταρ μέλους
By mirage
#559786 Επίσης το σκάνδαλο με το κρέας αλόγου χτύπησε σχεδόν τους πάντες στην Ευρώπη αφου οι βιομηχανίες επεξεργασίας ανήκουν σε λίγους μεγάλους ομίλους εταιρειών. Το δε προβλημα δεν ήταν πως υπήρχε άλογο μεσα αλλα πως αυτό δεν ήταν γνωστο και άρα δεν μπορούσαν να βρεθούν πληροφορίες ουτε για την προέλευση ουτε φυσικα για την ποιότητα του κρέατος αυτού.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#559788 Εγώ θυμάμαι να λένε ότι υπήρχαν άλογα από αυτά που είχαν αποσυρθεί από αγώνες και ότι ήταν τίγκα στα αναβολικά.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#559789 Φάγαμε και τζάμπα αναβολικά;;; Κούκλοι, ξέρεις πόσο κοστίζουν;; :lol: