Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#590818
mousatos έγραψε:Απίστευτο μου ακούγεται να μη μπορείς να βρείς καλό σπίτι στη Δράμα. Δεν έχτιζαν αυτοί τον καλό καιρό του 99-2009 ? Δεν έχασαν κόσμο στο εξωτερικό-εσωτερικό με την κρίση ;
Δεν έχουν ανάγκη από χρήματα;


Σε πολλές μικρές επαρχιακές πόλεις συμβαίνει το ίδιο. Υψηλό ποσοστό ιδιοκατοίκησης συν ελπίδες ότι στο άδειο σπίτι θα μείνει το παιδί, εγγόνι, δισέγγονο όταν με το καλό παντρευτεί.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#590819 Σε πολλες επαρχιακες πολεις υπαρχει θεμα στεγασης. Οχι μονο σε αυτες που εχουν φοιτητες, στρατιωτικους, τουρισμο και airbnb, αλλα και σε αλλες. Ο λογος; Δεν νοικιαζουν για να μην προκληθουν φθορες στα σπιτια. Αν η αξια ειναι χαμηλη και ο ΕΝΦΙΑ μικρος προτιμουν καποιοι να το κρατουν κλειστο θεωρωντας οτι οι φθορες και οι αναγκες για συντηρηση θα ειναι μεγαλυτερες αν νοικιαστει.

ΥΓ. με προλαβε ο blinkys :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#590824 Στη Δράμα; Μου φαίνεται απίστευτο, γενικά η εντύπωση που είχα μέχρι πρόσφατα είναι ότι υπάρχουν πολλά και ζαμφθηνα σπίτια. Που κοντά βρήκατε;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#590844
belgarion έγραψε:. Και τα 5 λεπτά του μεσίτη μου θύμισαν (από την αντίστροφη) ένα ανέκδοτο που είχαν πει κάποτε στο Κομφουζιο , στην πρώτη μάλλον εμφάνιση όλων του Σερβετά στην τηλεόραση


Χαχα, 5' πριν να τον είχατε φέρει θα ζούσε!
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#590849
saxon_747 έγραψε:
belgarion έγραψε:. Και τα 5 λεπτά του μεσίτη μου θύμισαν (από την αντίστροφη) ένα ανέκδοτο που είχαν πει κάποτε στο Κομφουζιο , στην πρώτη μάλλον εμφάνιση όλων του Σερβετά στην τηλεόραση


Χαχα, 5' πριν να τον είχατε φέρει θα ζούσε!
Ακριβώς!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#590851 δεν μου αρεσε σημερα που γ@μηθηκε οτι μπορουσε να γ@μηθει.
φτανω στο ξενοδοχειο που ειναι διαφορετικο απο αυτο που μενω συνηθως στη Κρητη.
Το δωματιο κλεισμενο και εξωφλημενο απο booking
Γεια σας,να σας ενημερωσω οτι το ερκοντισιο χρεωνεται 5 ευρω τη μερα. :s_omg
Κυρια μου 25 χρονια κοιμαμαι σε ξενοδοχεια σε ολη την Ελλαδα και εξωτερικο,δεν το εχω ξανασυναντησει.
Εμεις εδω ετσι συνηθιζουμε.
μετα απο κατι απταιστα γαλλικα,ενταξει μην κανεται ετσι δεν θα σας το χρεωσω.
Παω πανω στο δωματιο,ερκοντισιο αρχαιο,με αλλο τηλεκοντρολ,που ακουει μονο στο ον-οφ και να κατεβαζει/ανεβαζει θερμοκρασια.Ο ανεμιστηρας μονο στην πρωτη σκαλα. :inlove: κοντρολ αφτερμαρκετ,οχι γνησιο.
μην τα πολυλογω,δεν ειχε αλλο δωματιο,καταφερα να βρω κοντρολ απο αλλο δωματιο που να ανεβαζει τον ανεμιστηρα.
Παραγγελνω πιτσα,''ξεχνανε'' την αποδειξη. Ειπαν θα την φερουν,δεν τη εφεραν,ετρεχα να βρω το μαγαζι.
η πιτσα πρεπει να ειχε αρπαξει η τσιμουχα στροφαλου,γιατι σηκωνες το κομματι και εσταζε λαδια.Νηστικος με καφε/τσιγαρο απο τις 5 το πρωι,εφαγα 3 κομματια και ρευομουν λαδιλα.
Παω να ανοιξω τον υπολογιστη ,για 4η φορα φετος δεν φορτιζει,τρεχα στα 15 χλμ να σου κολλησουν ενα καλωδιο.
λεω της :inlove: να αλλαξει λαδια στο panda,παει και πληρωνει λαδια απο μαγαζι ,ενω εχω 3 4κιλα στο γκαραζ.
Δεν το καταλαβα βρε αγαπη μου μου λεει. :inlove:


Το το χριστοκαντηλο εχω ριξει σημερα δεν μπορειτε να φανταστειται.Οτι αγιος υπαρχει τον εχω κατεβασει κατω.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#590852 Ο νομος του Μερφυ Δημητρη...

Στη θεση σου θα εβγαινα γρηγορα εξω για ποτο κ οτι προκυψει....

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#590853
dimviii έγραψε:Γεια σας,να σας ενημερωσω οτι το ερκοντισιο χρεωνεται 5 ευρω τη μερα.



:s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout



Προσωπικα θα με ειχε πιασει νευρικο γελιο. :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#590854
gianik έγραψε:Ο νομος του Μερφυ Δημητρη...

Στη θεση σου θα εβγαινα γρηγορα εξω για ποτο κ οτι προκυψει....

.
Τι να προκύψει; Έτσι όπως τόνε πάει σήμερα θα τον κυνηγά μσυροπουκαμισας με Navara γιατί κοίταξε την γυναίκα του.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#590856
gianik έγραψε:Ο νομος του Μερφυ Δημητρη...

Στη θεση σου θα εβγαινα γρηγορα εξω για ποτο κ οτι προκυψει....


ντουζακι ,ξαπλα στο κρεβατι ,σερφαρισμα,κανα σουβλακι,και νανι.
Αν και χωρις δυνατο ερκοντισιον βλεπω να κανουν παρτυ τα κουνουπια,και βλεπω να εχω παλι ολονυκτιες ''λειτουργειες''.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#590858
g8777 έγραψε:
dimviii έγραψε:Γεια σας,να σας ενημερωσω οτι το ερκοντισιο χρεωνεται 5 ευρω τη μερα.



:s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout



Προσωπικα θα με ειχε πιασει νευρικο γελιο. :s_sarcastic



για να μην αναρωτιομαστε για ποιον λογο η Τουρκοι με ΠΟΛΕΜΟ, με απολυταρχικο καθεστως,με βομβες σε ξενοδοχεια σε μηνιαια βαση τα τελευταια χρονια,πεσμενοι στον τουρισμο τα τελευταια χρονια,εκλεισαν με 34 εκατομμυρια διελευσεις.Εμεις στα 26 με διπλασιασμο τα τελευταια 4 χρονια.
Χωρις Μυκονος,χωρις Σαντορινη,χωρις Κερκυρα,χωρις Ροδο,χωρις Κρητη,χωρις Ακροπολη κλπ.
Φαντασου να ειχαν και τετοια νησια.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#590859 Τώρα που το σκέφτομαι,αν έχει θύρα υπερύθρων το κινητό σου κατέβασε universal remote control και ρύθμισε την ένταση του ανεμιστήρα. :s_wink
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#590860 α ξεχασα να γραψω οτι ειμαι εδω και 2 μερες με Μεσουλιντ και πρησμενο μαγουλο,καθως και οτι το σαπουνι για τα χερια δεν υπηρχε στο δωματιο,ηταν αδειο το δοχειο,και το μπουκαλακι των 20 μλ με το σαμπουαν σχεδον αδειο.


Μιλαμε για τρελες καυλες. :inlove:


εντιτ παραγγειλα μεριδα σουβλακια
ποσα εχει μεσα?
2 καλαμακια μου λεει,πατατες,γιαουρτι.
πιταδεν εχει?
οχι παει εξτρα
βαλε και πιτα.

χρεωση με 2 καλαμακια χωρις πιτα 7 ευρω.

ειναι πεσμενος ο τουρισμος φετος λενε ολοι. :(
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#590862
g8777 έγραψε:Τώρα που το σκέφτομαι,αν έχει θύρα υπερύθρων το κινητό σου κατέβασε universal remote control και ρύθμισε την ένταση του ανεμιστήρα. :s_wink


θελεις να ακουσεις κανα Χριστουλη? :inlove:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#590864 :s_rofl

Φάε Κρήτη.

Στα ωπα ωπα σε είχαμε εδώ, έτοιμη δουλειά στην ΥΠΑ στο αεροδρόμιο.

ΑΧΑΡΙΣΤΕ. :roll: