Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#585875
Scotch έγραψε:
Δεν μου αρέσει καθόλου αυτός ο συνδυασμός ζέστης/ηλιοφάνειας. Κι ακόμη δεν μπήκε ο Ιούνης γτπμγ... :twisted:


Δεν
μου αρέσει πως στη Δράμα έχει σύννεφα, δροσούλα και πριν λίγο ψιχάλιζε (ίσως τώρα και να βρέχει)... :shifty: :shifty:

Μου αρέσει πως σε λίγο θα έχω παρέα για Σκωτσέζικο δείπνο... :shifty: :shifty: :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#585887
markvag έγραψε:Δεν μου αρέσει πως στη Δράμα έχει σύννεφα, δροσούλα και πριν λίγο ψιχάλιζε (ίσως τώρα και να βρέχει)... :shifty: :shifty:
Μου αρέσει πως σε λίγο θα έχω παρέα για Σκωτσέζικο δείπνο... :shifty: :shifty: :s_biggrin

Τυχερέ! :inlove:

Btw, Δράμα δεν έχω πάει ποτέ. Δεν μου αρέσει (που δεν έχω πάει). :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#585893
QsisVTS έγραψε:Μου αρέσει που σχόλασα 4 και 4 και 10 ήμουν σπίτι μου

μου αρέσει που επιτέλους κάνει σωστή αντρίκια ζέστη, ήρθε η ώρα να ανθίσω :yahoo:

δε μπορώ να νιώσω άσχημα σήμερα


Άργησες.
4 έφυγα από τη δουλειά 4 και 2 είχα βγάλει ήδη τον εξοπλισμό της μηχανής.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#585895 Μου θυμίζετε το ανέκδοτο με τον Έλληνα που σε σύγκριση με Γερμανό και Ιταλό ξερωγω, τους εξηγούσε πως σχολάει στις 16:00 αλλά στις 14:00 ήταν ήδη σπίτι του. :innocent:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#587987
stavrosg έγραψε:Γατάκια... για μια 10ετία η διαδρομή σπίτι-δουλειά ήταν 30" (μεσοτοιχία :lol: :innocent: )


Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό τελικά.
Το καλό είναι βέβαιο ότι έχεις μηδενικά έξοδα μετακίνησης και δεν κινδυνεύεις την ζωή σου στους δρόμου. Το κακό είναι ότι οι πελάτες θεωρούν ότι είσαι ανοικτός 24/7 και σου έρχονται όποτε τους καυλώσει...

ΥΓ: Για χρόνια η δουλειά μου ήταν 75 χλμ από το σπίτι μου, άρα 150 χλμ την ημέρα πήγαινε-έλα. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#588000
REALZEUS έγραψε:
stavrosg έγραψε:Γατάκια... για μια 10ετία η διαδρομή σπίτι-δουλειά ήταν 30" (μεσοτοιχία :lol: :innocent: )


Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό τελικά.
Το καλό είναι βέβαιο ότι έχεις μηδενικά έξοδα μετακίνησης και δεν κινδυνεύεις την ζωή σου στους δρόμου. Το κακό είναι ότι οι πελάτες θεωρούν ότι είσαι ανοικτός 24/7 και σου έρχονται όποτε τους καυλώσει...


Γενικά ελάχιστοι (αυτοί που τους περισσεύει το θράσος) χτύπησαν την πόρτα του σπιτιού σε ώρες που δεν λειτουργεί το γραφείο. Τηλέφωνα αρκετά, αλλά αυτοπροσώπως δεν έρχονται.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#589611
KiloMeater έγραψε:Μ'αρέσει που σε λίγες μέρες πάω διακοπεεες στο νότο:-)
Single digit and counting :-)

Οδικώς και ελπίζω μίνιμουμ 5 βδομάδες αλλιώς δεν είναι διακοπές :iconcool:
Μου αρέσει ο ζεστός καιρός, βασικά μόνο τα κορίτσια που δεν φοράνε σουτιέν :lol:
Μου αρέσει το 4ημερο μπροστά :inlove:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#589628
Thomas_C200K έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Μ'αρέσει που σε λίγες μέρες πάω διακοπεεες στο νότο:-)
Single digit and counting :-)

Οδικώς και ελπίζω μίνιμουμ 5 βδομάδες αλλιώς δεν είναι διακοπές :iconcool:
Μου αρέσει ο ζεστός καιρός, βασικά μόνο τα κορίτσια που δεν φοράνε σουτιέν :lol:
Μου αρέσει το 4ημερο μπροστά :inlove:


οδικώς - Βαλκανικως :-) :metalo:
4 εβδομαδες :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#589630
KiloMeater έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Μ'αρέσει που σε λίγες μέρες πάω διακοπεεες στο νότο:-)
Single digit and counting :-)

Οδικώς και ελπίζω μίνιμουμ 5 βδομάδες αλλιώς δεν είναι διακοπές :iconcool:
Μου αρέσει ο ζεστός καιρός, βασικά μόνο τα κορίτσια που δεν φοράνε σουτιέν :lol:
Μου αρέσει το 4ημερο μπροστά :inlove:


οδικώς - Βαλκανικως :-) :metalo:
4 εβδομαδες :thumbsup:

Ωωωω εξαιρετικά τοτε. Ποιες χωρες? Ουγγαρία-Σερβία-Βόρεια Μακεδονία-Νότια Μακεδονία και Ελλάδα? ή άλλη διαδρομη?
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#589652
edmond έγραψε:Νότια Μακεδονία;
Ελλάδα;

Κακόγουτο χιούμορ εκ μέρους μου :oops:
Άβαταρ μέλους
By alexm
#589698 Δεν μου αρέσει που κλείνει μετά από 35 χρόνια η οικογενειακη μας επιχείρηση μαζί με άλλες 7, και τουλάχιστον 100 εργαζόμενοι θα μείνουν στους δρόμους.

Το αστείο είναι ότι με την βοήθεια του κράτους και της ΕΤΒΑ θα μπορούσαμε πολύ εύκολα να βρούμε άκρη, αλλά εδώ είναι μπανανια (χωρίς να σημαίνει ότι δεν βγάλαμε και μεις τα ματάκια μας).

https://www.makthes.gr/loyketo-sta-okto ... doy-223004

.