Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#574236 Μου αρέσει η νέα ώρα (θερινή) γιατί προλαβαίνω να γυρίσω από τη δουλειά, να βγάλω κοστούμια κτλ και να κατέβω για τρέξιμοΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#574901 Δεν μου αρέσει που μέσα σε έναν χρόνο σχεδόν μας χτύπησαν άλλη μια φορά όλη την δεξιά πλευρά στο QQ (μάλλον μηχανάκι αυτή την φορά) και σηκώθηκαν και έφυγαν. :rant:

Η φάση είναι πως επειδή μας το είχαν κάνει και πέρσι είχα αγοράσει dashcam mirror με επιπλέον κάμερα πίσω και parking monitor για αυτό ακριβώς τον σκοπό, αλλά επειδή δεν σταθεροποιούνταν καλά περίμενα ένα εξάρτημα για να την εγκαταστήσω, το οποίο λογικά θα το έχω από βδομάδα. Οπότε πάλι δεν είδα πως έγινε η στραβή.. Βλέπω να την πληρώνει ο τρίτος στο τέλος! Μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη...

Μου αρέσει το ότι ευτυχώς δεν είχαμε επισκευάσει το πρώτο κοπάνημα, γιατί τώρα θα τα έκλαιγα τα 300€!
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#574902 Τα δέχονται αυτά τα βίντεο στο δικαστήριο; Νομίζω μπορούν να σου κάνουν μήνυση για βιντεοσκόπηση χωρίς την συγκατάθεσή τους
Άβαταρ μέλους
By markvag
#574922 Σε δημόσιο χώρο;;; Χλωμό...
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#574936 Οι κάμερες από τα καταστήματα τότε γιατί δεν μπορούν να κοιτούν στον δρόμο αλλά μόνο στην είσοδο του καταστήματος;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#574944 Και να του τραβήξεις και μια μήνυση επειδή σε τράκαρε και σηκώθηκε κι έφυγε, χωρίς τη συγκατάθεσή σου :s_airkiss .
Άβαταρ μέλους
By elteo
#574950
sargus έγραψε:Δεν τα δέχονται αλλά μπορείς να πάρεις την αστυνομία και να πεις ότι τον είδες εσύ ο ίδιος.

Και βγαίνει άκρη με τον λόγο σου εναντίον του λόγου του; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By sargus
#574954 Κοίτα, άμα είσαι κατάσκοπος και εκπαιδευμενος στα ψέματα, τότε όχι δε βγαίνει άκρη. Αλλά οι καθημερινοί άνθρωποι σπάνια είναι και άσε που αν δουν μπροστά τους στην πόρτα του σπιτιού τους την αστυνομία συνήθως παραλυουν.
Ένας φίλος μου βράδυ μεθυσμένος εξυσε το αμάξι μιας κοπέλας χωρίς να πάρει χαμπάρι τίποτα. Η κοπέλα εν τω μεταξύ μέσα στο αμάξι :lol:. Ο φίλος πάει σπίτι και πέφτει για ύπνο ενώ η κοπέλα παίρνει την αστυνομία και λέει ότι το τάδε αμάξι με τρακαρε και έφυγε. Ε, μετά από 2 ώρες που χτυπούσε την πόρτα του ή αστυνομία, πίστεψε με δεν είναι καθόλου εύκολο να κάνεις τον Κινέζο (άσε που δεν ξέρεις έτσι εξ απινης ποιος σε έχει δει και τι έχει δει).
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#574976 Μια χαρά μπορείς να κάνεις τον Κινέζο. Μόνο αν έχει αντίστοιχο χτύπημα και το δικό σου αυτοκίνητο υπάρχει απόδειξη εναντίον σου.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#574978 Επειδή λοιπόν θα έχει αντίστοιχο χτύπημα, είναι πολύ εύκολο να βγεί άκρη...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#574981 Αν ο άλλος είναι αλήτης, ούτε η dashcam θα σε βοηθήσει. Εγώ έχω στο lexus πάντως, και καλά θα ήταν να είχα και στο smart (που είναι μεγάλος μαλακομαγνήτης... π.χ. ταρίφας χθες που με αντιμετώπιζε σαν μηχανή, ο μισός μέσα στη λωρίδα μου... :s_mad ).
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#574989
sargus έγραψε:Κοίτα, άμα είσαι κατάσκοπος και εκπαιδευμενος στα ψέματα, τότε όχι δε βγαίνει άκρη. Αλλά οι καθημερινοί άνθρωποι σπάνια είναι και άσε που αν δουν μπροστά τους στην πόρτα του σπιτιού τους την αστυνομία συνήθως παραλυουν.
Ένας φίλος μου βράδυ μεθυσμένος εξυσε το αμάξι μιας κοπέλας χωρίς να πάρει χαμπάρι τίποτα. Η κοπέλα εν τω μεταξύ μέσα στο αμάξι :lol:. Ο φίλος πάει σπίτι και πέφτει για ύπνο ενώ η κοπέλα παίρνει την αστυνομία και λέει ότι το τάδε αμάξι με τρακαρε και έφυγε. Ε, μετά από 2 ώρες που χτυπούσε την πόρτα του ή αστυνομία, πίστεψε με δεν είναι καθόλου εύκολο να κάνεις τον Κινέζο (άσε που δεν ξέρεις έτσι εξ απινης ποιος σε έχει δει και τι έχει δει).


Με την ίδια λογική μπορώ κι εγώ να κατηγορήσω έναν τυχαίο γείτονα για ζημιά που έκανα μόνος μου. Δεν είναι τόσο απλό προφανώς.

REALZEUS έγραψε:Μια χαρά μπορείς να κάνεις τον Κινέζο. Μόνο αν έχει αντίστοιχο χτύπημα και το δικό σου αυτοκίνητο υπάρχει απόδειξη εναντίον σου.


Με το 106 είχα κατεβάσει ολόκληρη τη μούρη από ένα Skoda Roomster και εγώ είχα μόνο κάτι γρατζουνιές στον προφυλακτήρα που προϋπήρχαν.

Το πιο δυνατό χαρτί σε τέτοιες περιπτώσεις θεωρώ πως είναι αυτόπτης μάρτυρας, αν βρείτε κάποιον πρόθυμο βέβαια να υποστεί την ταλαιπωρία.