Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#488540
KiloMeater έγραψε:αγοραζεις τα λευκα , εχει ολων των ειδων τα σχηματα και μεγεθη
η τιμη καπως τσιμπημενη αλλα περιεχει και ολα τα υλικα για βαψιμο και το ψησιμο
τα αφηνεις εκει και τα παιρνεις μετα απο μερικες ημερες

περισσότερα εδω
http://www.madebyyou-wien.at/so-funktioniert-es/


πολυ ωραια και δημιουργικη ασχολια!

βα;λε φωτο μολις τα παρεις να τα δουμε!
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#488737
PeterPan έγραψε:Μ´ αρέσει η μπουγάτσα Σαλλλλλλλονίκης!!

Εικόνα


< >

Φρέσκια απο ελληνικό μαγαζί ή κατεψυγμένη?
Αμοκ θα τραβηχτώ μέχρι Φρανκφούρτη να τιμήσω μια τώρα που την ζήλεψα :lol: :lol: :shifty:
Έχει και κρύο άρα πρέπει να πάρουμε ποιό πολλές θερμίδες για να συντηρείτε η θερμοκρασία του σώματος :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#488747
Thomas_C200K έγραψε:
PeterPan έγραψε:Μ´ αρέσει η μπουγάτσα Σαλλλλλλλονίκης!!

Εικόνα


< >

Φρέσκια απο ελληνικό μαγαζί ή κατεψυγμένη?
Αμοκ θα τραβηχτώ μέχρι Φρανκφούρτη να τιμήσω μια τώρα που την ζήλεψα :lol: :lol: :shifty:
Έχει και κρύο άρα πρέπει να πάρουμε ποιό πολλές θερμίδες για να συντηρείτε η θερμοκρασία του σώματος :shifty: :shifty:

κατεψυγμένη Χρυσή ζύμη :yahoo: Είναι κ νυστήσιμη για να είμαστε in ! :lol:
Μπουγάτσα από την κατάψυξη στο φούρνο, καφέ, παιχνίδι με τον μικρό κ petrolheads :lol:


MIXOStsi έγραψε:homemade, oreo, merenda, καρυδα, αχνη... #rip

Εικόνα


BAN :protest: :lol: :superman:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#488820 Νομίζω ότι μετά τα 3 πρώτα χρόνια συνεχόμενης παραμονής εκτός Ελλάδος θα αποζητούσα ελληνικό εστιατόριο/φαγητό. Εκτός κι αν ήταν τόσο χάλια το τοπικό.

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#488821 Βασικά δε το θέλω τόσο για μένα, αλλά να έχω να προτείνω ένα όταν με ρωτάνε.
Αλλά οκ μια φορά στο τόσο άμα σου έρθει όρεξη για κάνα θαλασσινό μεζέ, good to have σαν επιλογή
Άβαταρ μέλους
By markvag
#488959
PeterPan έγραψε:Μ´ αρέσει η μπουγάτσα Σαλλλλλλλονίκης!!

Εικόνα


< >


Με ΚΡΕΜΑ;;;;;; :protest: :protest: :protest: :protest:

Είσαι και Σαλονικιός! :protest: :protest:

Αυτό είναι αυτό που οι Αθηνέζοι νομίζουν πως είναι η πραγματική μπουγάτσα! :protest: :protest:

Και νηστίσιμη κιόλας;;; :omg:











:shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#488967
KiloMeater έγραψε:Βασικά δε το θέλω τόσο για μένα, αλλά να έχω να προτείνω ένα όταν με ρωτάνε.
Αλλά οκ μια φορά στο τόσο άμα σου έρθει όρεξη για κάνα θαλασσινό μεζέ, good to have σαν επιλογή

Ηπιες μπυρα ομως αντι για ουζο. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#488978
KiloMeater έγραψε:Βασικά δε το θέλω τόσο για μένα, αλλά να έχω να προτείνω ένα όταν με ρωτάνε.
Αλλά οκ μια φορά στο τόσο άμα σου έρθει όρεξη για κάνα θαλασσινό μεζέ, good to have σαν επιλογή




Ρε συ Kilo θελω ειλικρινα καιρο τωρα να σε ρωτησω κατι κ ολο το αναβαλλω..
Με αφορμη αυτο που ειχες γραψει τις προαλλες " All the above, συν του ότι εφαρμόζω το "μακρυά και αγαπημένοι" στη σχέση μου με την Ελλάδα, μια στο τόσο είναι ωραία, πήγαμε Χριστούγεννα και πέρασα καλά, μη το χαλάσουμε:-) " αλλα κ γενικα απο τα ποστς σου συμπεραινω οτι βγαζεις μια μεγαλη αρνηση προς την πατριδα σου...(μονο για κοντεμα στα σακακια μας εχεις... :rant: )
Μη εχοντας πολυδιαβασει το τοπικο που ειχες ανοιξει τοτε πριν φυγεις για εξω ,δεν θυμαμαι λεπτομερειες κ.λ.π., ηθελα να σε ρωτησω απο που πηγαζει τοση αρνηση; :hmmm:
Αν θες φυσικα μου απαντας ,η ερωτηση ειναι ειλικρινης κ καλοπροαιρετη..
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#488989 Που την είδες την άρνηση στο πιο πάνω; το post ήταν για μια ταβέρνα ελληνική που βρήκα που ήταν καλή.
Έχω την τύχη να τρώω καλο φαγητό ελληνικό γιατί μαγειρεύει η γυναίκα μου, οπότε οταν βγούμε δε θα πάμε σε ελληνικό.