Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#515129
QsisVTS έγραψε:μου αρέσει που ήρθε η αδερφή μου και μου πρότεινε να πάρουμε συνεταιρικό switch :lol:



Κάνε λίγο υπομονή μήπως ανακοινωθεί αυτές τις μέρες τίποτα στην Ε3 αλλιώς πήγαινε για το πακέτο με Mario Odyssey και Mario Kart.

Ψάξε και σε κανένα τοπικό Κωτσόβολο μήπως έχει μείνει κανένα Pro Controller σε προσφορά.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#515132 τι σχέση έχει η Ε3 με το αν θα παίξει κάνα καλό bundle στην ελλάδα; :hmmm:

ξέρω ότι θα σκάσουν προσφορές από sony μεριά πάντως και σε παιχνίδια και σε κονσόλες
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#515144 Υπάρχει η περίπτωση πάντα για κανένα επίσημο price cut, δύσκολο στο switch, ή καμιά καινούρια έκδοση.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#515151 το μόνο που έχει ακουστεί είναι για έκδοση χωρίς βάση, μόνο φορητό δηλαδή, που θα είναι υποχρεωτικά φθηνότερο

αλλά κάτι τέτοιο δεν θα με ενδιέφερε, θέλω τηλεόραση

τώρα όσο για την ίδια την κονσόλα επειδή πάνε να την σπάσουν γενικά θα δούμε νέα έκδοση αν και αν γίνει για αυτό το λόγο βλέπω τις παλιές να γίνονται περιζήτητες και ακριβές
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#518104 Δεν μου αρέσει η κατάσταση στο μετρό και είναι ακόμα Ιούνιος....
Η φωτογραφία σε ώρα αιχμής, 8:15 το πρωί καθημερινής!!

Να μην μιλήσω για την αφόρητη ζέστη στους παλιούς συρμούς που δεν έχουν aircondition Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By ambient
#518108
Andreasdik έγραψε:Δεν μου αρέσει η κατάσταση στο μετρό και είναι ακόμα Ιούνιος....
Η φωτογραφία σε ώρα αιχμής, 8:15 το πρωί καθημερινής!!

Να μην μιλήσω για την αφόρητη ζέστη στους παλιούς συρμούς που δεν έχουν aircondition Εικόνα

Ένας από τους κύριους λόγους που δεν πάω με το μετρό στη δουλειά.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#518111 Για να εχει 26 λεπτα καθυστερηση προφανως θα συνεβη κατι σοβαρο γιατι ο επομενος βλεπω ειναι κανονικα στα τρια λεπτα.
Αν και τις περισσοτερες φορες τα παιζουν οι πινακες και ενω δειχνουν 26 μετα απο λιγο κανουν ρισετ και δειχνουν τα σωστα.
Τωρα για τη ζεστη τι να πω, αναλογα ποσο αντεχει ο καθενας. Αλλα οταν κινηται ο συρμος κατι μπαζει απ τα παραθυρα και καπως αντεχεις.
Το πραγματικο μαρτυριο ειναι τον αυγουστο που εχουν παραζεσταθει κατω οι σταθμοι, εχουν αδειες και γι αυτο εχει συρμους ανα δεκαλεπτο και πανω!
Εκει πραγματικα βραζεις, κυριως περιμενοντας. :(
Άβαταρ μέλους
By markvag
#518118 Μ' άρεσε πριν μερικές μέρες η εμπειρία στον ΕΟΠΥΥ Αν. Θεσσαλονίκης. Μπήκα στο κτίριο 10:23 και βγήκα έχοντας τελειώσει πλήρως στις 10:26!!!!! :dizzy: :yahoo: ΟΚ, είχα όλα τα χαρτιά μου συμπληρωμένα από το σπίτι (γνώστης! :lol: ), αλλά ουρά μηδέν, υπάλληλοι ευγενέστατοι και εξυπηρετικότατοι (μάλιστα ήταν ένας ηλικιωμένος κύριος τον οποίο η υπάλληλος δεν άφησε να σηκωθεί από την καρέκλα που κάθονταν στην αναμονή, πήγαινε αυτή σε εκείνον όταν ήθελε κάτι και μάλιστα έψαξε μόνη της κάποια χαρτιά που έπρεπε να είχε ο άνθρωπος και δεν τα είχε φέρει). Ουρά μηδέν. Και το κερασάκι; Τα χρήματα που δικαιούμαι θα επιστραφούν το πολύ μέσα σε ένα μήνα. :twisted:

Το γραφείο είναι καινούριο, μέχρι τέλη Μαϊου ήταν όλη η Θεσσαλονίκη σε ένα γραφείο, οπότε η ουρά ήταν κατ' ελάχιστο 1 ώρα για να καταθέσεις τα χαρτιά σου και μέχρι να τα ελέγξουν και να σου επιστραφούν τα χρήματα περνούσαν τουλάχιστον 4-5 μήνες.

Απλά θεαματική βελτίωση, ελπίζω να μην ήταν απλά η τυχερή μου μέρα.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#518167 ΕΟΠΠΥ ή ΠΕΔΥ είναι αυτό το φεγγάρι;; :lol:
Έχω να αναφέρω την ίδια εμπειρία από το Ηράκλειο. Δεν το πίστευα ότι το έζησα (πριν καμιά εβδομάδα)!
Αφού μετά τρόλαρα κάτι φίλους αντι-Συριζαίους ότι ήρθαν τα παιδιά στην εξουσία και δουλευει το κράτος ρολόι... :lol: .
Άβαταρ μέλους
By markvag
#518190
sargus έγραψε:ΕΟΠΠΥ ή ΠΕΔΥ είναι αυτό το φεγγάρι;; :lol:


ΕΟΠΥΥ έγραφε απ' έξω! :lol:

sargus έγραψε:Έχω να αναφέρω την ίδια εμπειρία από το Ηράκλειο. Δεν το πίστευα ότι το έζησα (πριν καμιά εβδομάδα)!
Αφού μετά τρόλαρα κάτι φίλους αντι-Συριζαίους ότι ήρθαν τα παιδιά στην εξουσία και δουλευει το κράτος ρολόι... :lol: .


Ήρθε ο σύριζας και όλα δουλεύουν ρολόι στην Ελλάδα! :shifty: Μέχρι και από τα μνημόjια μας βγάζει! :shifty:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#518192
Y.V έγραψε:Για να εχει 26 λεπτα καθυστερηση προφανως θα συνεβη κατι σοβαρο γιατι ο επομενος βλεπω ειναι κανονικα στα τρια λεπτα.
Αν και τις περισσοτερες φορες τα παιζουν οι πινακες και ενω δειχνουν 26 μετα απο λιγο κανουν ρισετ και δειχνουν τα σωστα.
Τωρα για τη ζεστη τι να πω, αναλογα ποσο αντεχει ο καθενας. Αλλα οταν κινηται ο συρμος κατι μπαζει απ τα παραθυρα και καπως αντεχεις.
Το πραγματικο μαρτυριο ειναι τον αυγουστο που εχουν παραζεσταθει κατω οι σταθμοι, εχουν αδειες και γι αυτο εχει συρμους ανα δεκαλεπτο και πανω!
Εκει πραγματικα βραζεις, κυριως περιμενοντας. :(


Μηπως ηταν ημερα της απεργίας?? προσωπικα το χρησιμοποιώ όταν μπορω στη διαδρομή μου το μετρο. εχει κλιματισμο στα βαγωνια του, αλλα μερικες φορες βλέπεις τα παραθυρα ανοικτα!!!! ενώ λεει να μενυν κλειστα λογω κλιματισμου..

Και στον Ηλεκτρικο είναι πιο συχνο το φαινομενο με τα ανοικτα παραθυρα… ενώ εχουν κλιματιστικ… αλλα τα παραθυρα ανοιγουν περισοτερο μεχρι τη μεση… Η αληθεια είναι ότι εχει θεμα καθαριότητος ο Ηλεκτρικος… ομολογω παντως ότι σε κάθε περιπτωση είναι μεγαλη ευκολια να ξερεις σε ποση ωρα φτανεις καπου, μετα λεωφορεία δεν συμβαινει παντα...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#518201
Red Garland έγραψε:Στο μετρό δεν έχουν όλοι οι συρμοί κλιματισμό. Σίγουρα έχουν οι λευκοί που είναι καινούργιοι.


στον Ηλεκτρικο δεν ειχαν ολοι οι συρμοι … εκ κατασκευης, αλλα εχουν βαλει πλεον στην οροφη τους. ισως δεν είναι πολύ αποτελεσματικοι. στο μετρο παλι αν το λες εσυ ισως εχεις δικιο, γιατι εγω το χρησιμοποιώ εδώ και 4 χρονια μονο. οι συρμοι για αεροδρομιο εχουν ολοι. Οι Κορεατικοι συρμοι εχουν επισης ολοι…
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#518221 Δεν ήταν ημέρα απεργίας και ήρθε 2 λεπτά νωρίτερα απο ότι έγραφε.
Στην κόκκινη γραμμή οι λευκο-πράσινοι συρμοί έχουν aircondition και δεν έχουν παράθυρα.
Αλλά έχουν ξεμείνει και κάτι αρχαίοι πορτοκαλί χωρίς aircondition και τόσο θορυβώδεις που σε πιάνει πονοκέφαλος....
Άβαταρ μέλους
By 224v
#518266 Μου αρεσει που τωρα το καναλι της Βουλης η επιτροπή Οδικης ασφαλειας, ακουει προτασεις από παιδια της Ν.Ιονιας και πατεντες που εχουν κανει και ερδισει στο εξωτερικο αναφορικα με δικης τους πατεντας κρανος που αν δεν το φοραει ο αναβατης δενξεκιναει το μηχανακι μοτοσυκλετα κ.λ.π.