Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#581494
markvag έγραψε:Θα τα λέμε λοιπόν, σύντομα από τη Δράμα και όποιος σκάσει μύτη προς τα 'κει, ας στείλει pm! :s_wink

Μάρκο μια χαρά θα περάσετε, είναι ωραία πόλη για τα παιδιά. Σου μιλά ένας Αλιστρατινός, 18 χλμ από Δράμα :)

Σκέφτεται να πάει Δράμα κ ένας φίλος μου, να επιστρέψει από Γερμανία σε μια εταιρία μαρμάρων εκεί. Φαίνεται υπάρχει άνθιση επιτέλους :)

Να σε στείλω στον θείο μου, έχει φροντιστήριο για Γυμνάσιο-Λύκειο. Ο ίδιος είναι μαθηματικός (ο καλύτερος και εργατικότερος ever!), ροκάς και τις Κυριακές παίρνει το Kawasaki enduro και ανεβαίνει τα βουνά εκεί γύρω.

Για σουτζουκάκι να πας στην Καλαμιά κ να ζητήσεις ένα μισοφέγγαρο... :iconcool: :lol:

θα σου έρθει αυτό :lol:

Εικόνα

Καλή αρχή και όλα θα πάνε καλά!
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#581505 Καλή δύναμη στην καινούργια αρχή Μάρκο μου !

Όλα θέλουν την υπομονή τους στην αρχή , αλλά πολύ σύντομα θα βρείτε τα πατηματά σας οικογενειακώς .

Θα τα πούμε στη Δράμα , γιατί δεν την έχω επισκεφθεί και θέλω πολύ .
Άβαταρ μέλους
By mirage
#581517
Dimitris_P έγραψε:Ψεύτικες οι πατάτες;
Connaisseur!
Άβαταρ μέλους
By markvag
#581571 Ευχαριστώ πολύ παιδιά σε όλους, περιμένω να τα πούμε από κοντά. :s_yes


Corto Maltese έγραψε: Ετοιμάσου μόνο να αντιμετωπίσεις μεγάλο τοπικισμό.


Αλήθεια; Εμείς ακριβώς το αντίθετο είδαμε, πολύ φιλικός ο κόσμος παντού, ακόμα και άγνωστοι στο δρόμο... :hmmm:



Corto Maltese έγραψε:Που θα μένεις αν επιτρέπεται;


Αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα, μιας και δεν υπάρχουν διαθέσιμα σπίτια. Ξεκινάω σε 2 βδομάδες και ακόμα δεν έχω σπίτι. Από τη δουλειά (που βοηθάνε και αυτοί στο ψάξιμο) μου είπαν πως έχουμε άφθονο χρόνο, σίγουρα θα βρεθεί κάτι και πως μέχρι Τετάρτη λογικά θα έχω κάτι καλό... Να δούμε... Λογικά θα είναι κάπου κεντρικά (σχετικά), όχι γιατί μ' αρέσει το κέντρο (το αντίθετο), αλλά είναι πιο βολικό για τα παιδιά, σχολεία, δραστηριότητες, κτλ...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#581577
Corto Maltese έγραψε: Ετοιμάσου μόνο να αντιμετωπίσεις μεγάλο τοπικισμό.

Σαν το Μάρκο δεν είχαν όμως , γι'αυτό τον πήρανε. :superman:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#581639
Dimitris_P έγραψε:Τοπικισμός είναι αυτό που βλέπουν τους ξένους με μισό μάτι;

Τοπικισμός είναι αυτό που ακόμα και το Lidl της Δράμας έχει καλύτερα πράματα από αυτό της Θεσσαλονίκης :help: :lol:

PeterPan έγραψε:Για σουτζουκάκι να πας στην Καλαμιά κ να ζητήσεις ένα μισοφέγγαρο... :iconcool: :lol:

θα σου έρθει αυτό :lol:

Εικόνα

Βάρκα το λένε αυτό :iconcool: Μην πάρεις γύρο στην Καλαμιά, γύρο στου Στέφανου.

Για σπίτι αν και δεν ξέρω που δουλεύεις, θα σου πρότεινα να δεις κοντά στο Διοικητήριο ή γενικά σε εκείνο τον άξονα. Θα σου έλεγα να αποφύγεις τις περιοχές με τα νερά προς το Νησάκι/Αγ. Βαρβάρα κλπ
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#581711 Πάντως μεγάλη τύχη να βρίσκεις δουλειά εν μέσω προεκλογικής περιόδου.
Μπάρπα G , έχεις τίποτα για μας;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#581729
Corto Maltese έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Τοπικισμός είναι αυτό που βλέπουν τους ξένους με μισό μάτι;

Τοπικισμός είναι αυτό που ακόμα και το Lidl της Δράμας έχει καλύτερα πράματα από αυτό της Θεσσαλονίκης :help: :lol:


:s_rofl :s_rofl Συμβαίνει και αλλού αυτό... :lol:

Corto Maltese έγραψε:Βάρκα το λένε αυτό :iconcool: Μην πάρεις γύρο στην Καλαμιά, γύρο στου Στέφανου.


Πριν μερικές μέρες ήμουν Δράμα από το πρωί ως το βράδυ (πήγα στη δουλειά και μετά στη γύρα για σπίτια / μεσίτες και έφυγα κατά τις 20:30 το βραδάκι) και έφαγα έναν γύρο από την Καλαμιά... Το είδα απ' έξω και κάτι μέσα μου σάλεψε... :oops: :innocent: :lol: Από ποσότητα διπλάσιος από τον Θεσσαλονικιώτικο (δηλαδή όσο 4-5 Αθηνέζικοι... :shifty: ) αλλά από ποιότητα μέτριος... Ο Στέφανος είναι απέναντι από τα δικαστήρια;

Corto Maltese έγραψε:Για σπίτι αν και δεν ξέρω που δουλεύεις, θα σου πρότεινα να δεις κοντά στο Διοικητήριο ή γενικά σε εκείνο τον άξονα. Θα σου έλεγα να αποφύγεις τις περιοχές με τα νερά προς το Νησάκι/Αγ. Βαρβάρα κλπ


Θα δουλεύω εκτός, αλλά μιλάμε για 10-15 λεπτά χαλαρής οδήγησης, οπότε δεν μας αγχώνει η απόσταση. Ας κάνω και 5 λεπτά παραπάνω, κλάιν... Βασικά κοιτάμε στην περιοχή που είναι το Μικέλ, Ξενία, η Άρμεν, κτλ... Είδα κι ένα σπίτι στα εκπαιδευτήρια (που δυστυχώς ήταν ερείπιο)... Το θέμα της τοποθεσίας είναι σε κάποιο βαθμό δευτερεύων, μιας και σε αυτή τη φάση είναι σημαντικό να βρεθεί... Δεν υπάρχουν σπίτια να νοικιάσεις σε αυτή την πόλη! :help: Είδαμε μια σπιταρόνα 150+ τετραγωνικά, σε καλή τιμή, που εν τέλει λέει δεν μας το δίνει γιατί δεν θέλει παιδιά... :dizzy: :roll: :superman: Μόνο για εργένηδες τα 150τετραγωνικά για την συγκεκριμένη ιδιοκτήτρια... :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#603305 «Προχωρούμε με ένα νέο σχέδιο για τη διαχείριση των "κόκκινων" δανείων» συμπλήρωσε ο πρωθυπουργός. «Προσφέρουμε στις τράπεζες όλα τα κατάλληλα εργαλεία. Ζητούμε από τις τράπεζες να μειώσουν τα "κόκκινα" δάνεια, σε μονοψήφιο ποσοστό, μέσα στα επόμενα τρία χρόνια» είπε.

Μεγάλε αν το καταφέρεις αυτό θα έχεις ένα ψηφαλάκι από μένα .
Άβαταρ μέλους
By markvag
#603465 Μουσάτε μου θα το καταφέρει πολύ εύκολα.

Θα σε (μας) βάλει να τα πληρώσουμε. :s_wink :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#605284
markvag έγραψε:Μουσάτε μου θα το καταφέρει πολύ εύκολα.

Θα σε (μας) βάλει να τα πληρώσουμε. :s_wink :iconcool:
Είναι καπιταλιστής ο mousatos και επικροτεί.