Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 2014
#28592 Μια βόμβα, κάτι τεσπα, που να εξαφανίσει αυτόματα ό, τι ζώο ζει στο ελ κ είναι πάνω από 17 χρόνων, υπάρχει;
Αν ναι, είναι η μόνη ελπίδα για να ξαναγίνει το ελ χώρα ελεύθερων κ ελεύθερα σκεπτόμενων όντων: Ό, τι είναι άνω των 17, wipe out. Μπας κ γλιτώσουν οι υπόλοιποι.
Άι σιχτίρ, πια...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#47339 Δεν ειμαι καλα σημερα. :(

Τι εχεις??

Δεν μπορω να πω.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#57559 Είμαι εγώ κι ο μιράζ, πάμε στην ακρόπολη, τραβάμε μια ρομαντική polaroid ένα συγκεκριμένο κίονα και μετά γυρνάμε σπίτι και φτιάχνουμε μια μηχανή του χρόνου στο γκαράζ χρησιμοποιώντας μια w123, τη μισή ram του γκέο και 2 συρματάκια από συσκευασίες ψωμιού για τοστ. Η μηχανή δυστυχώς μπορεί μόνο να σε στείλει κάπου και όχι να σε φέρει πίσω.

Ο μιράζ κλασικά κολώνει οπότε το παίρνω πάνω μου και με στέλνουμε πίσω στο χρυσό αιώνα του Περικλή που έχω μια αδυναμία όσο νάναι. Συμφωνούμε πως για να σιγουρευτεί πως δουλέυει και έφτασα in one piece και όχι σαν φάλαινα που πέφτει από την στρατόσφαιρα, θα πάω στην φρεσκοβαμμένη ακρόπολη και θα σκαλίσω τα αρχικά μου στον κίονα που διαλέξαμε. Κι ας φάω πρόστιμο.

Θα εμφανιστούν τα αρχικά μου ως δια μαγείας στον κίονα του 2015 ή όχι;

Θα εμφανιστούν και στην φώτο που τραβήξαμε; Και σε όλες τις άλλες φώτο της ακρόπολης; Δηλαδή ήταν εκεί 2500 χρόνια ή εμφανίστηκαν ξαφνικά;

Προτιμάτε παράλληλα σύμπαντα ή ένα στο οποίο ο χρόνος δεν είναι γραμμικός;

Μα είναι λογική αυτή ρε μιράζ να θς να ταξιδέψεις στη Γαλλία του 17 αιώνα επειδή το ρουζ σου κάνει ωραία ζυγωματικά???
Άβαταρ μέλους
By mirage
#57585 Ελα πες εφαγες space βασιλοπιτα.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#57614
mirage έγραψε:Ελα πες εφαγες space βασιλοπιτα.

Το φλουρί ήταν lsd

< μου
Άβαταρ μέλους
By bill33
#57621 Θέλω και εγώ ένα κομμάτι από αυτή την βασιλόπιτα!!!
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#58343 Ειμαι με το γιο μου και τη γυναικα σε παραλιακη ταβερνα και ειμαι οκ με κρασακι. Να πεθανει ο χαρος. Σσσσσσσ
Αντε γειααααα
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#65710 Αυτο το βλεμα σου Μαρακι μου θυμιζει ερωτα βαθυ και..........γαμο!
Αστο αγαπη μου. Δεν θα παρω!! Ας ερθει ο επομενος παρακαλω!!
Μιλα μου οσο θες . Δεν τρωω το κεφαλι μου. Εισαι μια πλανη ........
Ας παω στο παιδακι μου καλυτερα. Ναι ειμαι παντρεμενος με παιδι. Σε χαλασε ε?
Άβαταρ μέλους
By gianik
#65771 Βαρυ το κρασακι...:)
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#66622 Ναι είναι και μεταδοτικό στις γυναίκες!!
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#68960 Tο ΄74 με τα γεγονότα στο πολυτεχνείο έτυχε να είμαι με το καράβι στις Ινδίες, η είδηση ήρθε με τον ασύρματο από το Hellas radio καθυστερημένα και λιγόλογη, στις συζητήσεις που ακολούθησαν κάναμε μόνο υποθέσεις, ένας Γ! μηχανικός συνάδελφος είχε τον αδελφό του στο Πολυτεχνείο που σπούδαζε και κόντευε να τρελαθεί ο Στέφανος μέχρι που ήθελε να φύγει, να πάει πού ? είμαστε αρόδου έξω από τον Γάγκη μετά από ταξίδι 82 ημερών από Οδησσό μέχρι Ινδίες κάνοντας τον γύρο της Αφρικής αφού το Σουέζ ήταν κλειστό.

Όταν γύρισα μετά από μήνες οι δίσκοι της μουσικής στα ράφια άλλαξαν σειρά, κάτω – κάτω πια τα γλυκανάλατα και τα ερωτικά και πάνω – πάνω τα αντάρτικα, όσα μιλούσαν για αδικίες, για ανθρωπιά, για επαναστατικότητα, η εποχή σήκωνε αμπέχονο, μούσια, αριστερά εμβατήρια, οι Beatles, Presley, Animals κλπ ήταν για ξεπέτα με καμμιά πιτσιρίκα.

Τα στάδια γέμιζαν με Θεοδωράκη, Φαραντούρη, Πανδή κλπ τραγούδια της εποχής, περιμέναμε ανάταση και μας ήρθε ο Αντρέας, μετά το 6μηνο καταλάβαμε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, ότι για μια ακόμα φορά προδόθηκαν όνειρα και φιλοδοξίες, οι επαναστάτες του χτες έγιναν καταστημένο και μάλιστα της κακιάς ώρας και της κουτάλας.

Μετά ακολούθησε ο γιγαντισμός της απάτης και του τραπεζικού οργασμού / δανεισμού χωρίς αύριο, η καταστροφή των παραγωγών αφού οι πράσινοι και οι κόκκινοι ειδικά τη 10ετία του ΄80 διέλυσαν τη βιομηχανία / βιοτεχνία με απεργίες και παράλογα αιτήματα με βάση το σύνθημα το δίκιο είναι του εργάτη και λοιπά γκρουπούσκουλα συνθήματα που έριχναν στάχτη στον αμόρφωτο περιούσιο λαό για να τα οικονομάνε όλοι του πολιτικού συστήματος και να μας ταΐζουν με τα δανεικά των ξένων μέχρι που ήρθε η ώρα του λογαριασμού μετά το 2004.

Σήμερα νιώθω ότι ζω μέρες του ΄81, η συνεργασία του ΣΥΡΙΖΑ με τον Καμμένο μου θυμίζουν ότι ακόμα οι σκοποί αγιάζουν τα άτιμα τα μέσα, σημεία των καιρών και πάλι, άντε να δούμε ποιος θα αποφασίσει να σοβαρευτεί πρώτος, το πολιτικό σύστημα ή ο χαχόλος λαός μας, εμείς δηλαδή, και να απαιτήσουμε τη ευθύνη και τη σοβαρότητα που μας λείπει αμφίδρομα, αφού από χτες στα διάφορα φόρα βγήκαν πάλι τα…επαναστατικά, γεια σου σύντροφε κλπ, άντε να δούμε και τώρα, νιος ήμουν και γέρασα με τους λήσταρχους των ονείρων και των κόπων μας, μακάρι αυτή τη φορά να διαψευστώ αλλά δεν το βλέπω, βλέπω πάλι ανοησία, κουρελαρία, γυάλισμα στα μάτια πεινασμένων και έτοιμων να ορμήσουν στο δημόσιο χρήμα είτε σπαταλώντας το είτε ενθυλακώνοντας το, είπα, μακάρι να διαψευστώ και το εννοώ 100%.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#69542 Ειδα το ωραιοτερο ονειρο σημερα..

Φιλοξενουσα τον Αλονσο σπιτι. Ειμασταν φιλοι λεει..Και ειχε κινητο Νοτε και ειδε το δικο μου που εχει temp glass.
Και ζηλεψε και ηθελε το ιδιο..Και μεχρι να ανοιξει ενα μαγαζι στο Γαλατσι καναμε βολτα και ερχοντουσαν πληθοι να του μιλησουν...

Μετα γυρισαμε σπιτι και μου λεει...Θα σε κανω φιλο στο twitter. Και ξαπλωσε να ξεκουραστει..

Εφυγα εγω απο το σπιτι και ειδα κοσμο με μπλουζες του να πηγαινει προς το σπιτι μου..Μη πατε τους λεω..Εκτος απο τον Αλονσο κοιμαται και το μωρο...Εκεινοι πηγαν ομως και ο Ισπανος θυμωσε που ξυπνησαν την μπεμπα..

Μετα μπηκαμε σε μια ασπρη BMW και οδηγουσε ο Ισπανος χωρις αυριο και γω ειχα καταχαρει στην θεση συνοδηγου!!!!

Ηταν τελεια!!!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#69544 Μοιράσου ρε συ αυτό που καπνίζεις, φαίνεται φίνο. :lol: