Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#579600 Ας τα να πάνε... Τουλάχιστον να πέρασε όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα ο μικρός...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#579617 Ταχεία ανάρρωση να έχει!

Τι γίνεται με αυτή την σκωληκοειδίτιδα στην Αυστρία; Θυμάμαι πως και σε εσένα είχε τύχει σε εντελώς άκυρη φάση πάλι, που ήσουν μόνος πάνω!
Άβαταρ μέλους
By gianik
#579619 Σιδερενιος ο μικρος Kilo.. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#579650 περαστικα στον μικρουλη Κιλο
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#579651 Περαστικά!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#579792 Περαστικά κι από μένα!
Άβαταρ μέλους
By markvag
#581099 Σήμερα είναι μία γλυκόπικρη μέρα. Μετά από 5 χρόνια και 3 μήνες είναι η τελευταία μέρα εργασίας μου στο αεροδρόμιο και την εταιρεία που εργάζομαι. Ήταν μία δουλειά με τα θετικά και τα αρνητικά της και όπως όλες, ένα μεγάλο σχολείο, ίσως λίγο περισσότερο για μένα, λόγω του αντικειμένου, που ήταν έξω από τα συνηθισμένα μου στη βιομηχανία. Όπως κι αν έχει, η δουλειά αυτή με στήριξε (και τη στήριξα βεβαίως) για 5 δύσκολα χρόνια σε προσωπικό και γενικότερο επίπεδο, με έναν αξιοπρεπέστατο μισθό (για τα σημερινά δεδομένα) και δεν μπορώ παρά να είμαι ευγνώμων γι' αυτό. Φεύγω με πολύ καλές σχέσεις με όλους και με καλές εμπειρίες.

Η πίκρα δεν είναι για το ότι φεύγω από την εταιρεία, μιας και είναι επιλογή μου, για μία σειρά από λόγους που δεν είναι της παρούσης, και με περιμένει καλύτερη θέση σε μία εξαιρετική εταιρεία, ακριβώς σε αυτό που ξέρω και θέλω να κάνω (supply chain management). Επιστροφή στη βιομηχανία, σε θέση που ξέρω καλά και με τις καλύτερες νομίζω συνθήκες, ιδίως για την βόρεια Ελλάδα. Η πίκρα έχει να κάνει με το ότι η επόμενη δουλειά βρίσκεται στη Δράμα και αυτό σημαίνει πως η οικογένεια θα μετακομίσει στη Δράμα, κάτι που δεν θα είναι και το ευκολότερο για όλους μας, αλλά δεν μπορώ να πω πως παραπονιέμαι. Αφενός η πόλη είναι ωραία (αν και η πρώτη εντύπωση που δίνει δεν είναι και η καλύτερη, εν τέλει αν την περπατήσεις λίγο είναι πολύ όμορφη) και οι άνθρωποι φαίνονται γενικά πολύ φιλικοί σε όλα τους. Και φυσικά η Θεσσαλονίκη είναι δίπλα. Η νέα δουλειά είναι πολύ καλύτερη σε όλα τα επίπεδα από αυτήν που έχω και θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που μπόρεσα να την πάρω.

Μέχρι στιγμής, αν κάτι είναι αυτό για το οποίο μπορώ να υπερηφανευτώ στην καριέρα μου από το 2002 (17 χρόνια;;; κιόλας ρε γαμώτο... :vava: ), με το διάλλειμμα του στρατού, είναι πως απ' όσες δουλειές έφυγα, ποτέ δεν απολύθηκα και πάντα έφυγα διατηρώντας πολύ φιλικές σχέσεις με όλους. Ελπίζω να συνεχιστεί αυτό και στο μέλλον!

Θα τα λέμε λοιπόν, σύντομα από τη Δράμα και όποιος σκάσει μύτη προς τα 'κει, ας στείλει pm! :s_wink
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#581105 Σιδεροκεφαλος φιλε Μαρκο στην νεα δουλεια και καλη προσαρμογη στην Δραμα. :s_drinks

markvag έγραψε:Θα τα λέμε λοιπόν, σύντομα από τη Δράμα και όποιος σκάσει μύτη προς τα 'κει, ας στείλει pm! :s_wink


Μολις τακτοποιηθεις σφυρα να σου φερω g, asimov, gianik, με την αφεντομουτσουναρα μου μαζι να δοκιμασουμε τα πιτογυρα της πολης :s_wink
Άβαταρ μέλους
By bill33
#581106 Καλή συνέχεια φιλε,όλα να σου έρθουν όπως τα θες.


< G (5S) >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#581109 Επαρχία, ωραία πράγματα!!!

Καλή μετακόμιση και καλή προσαρμογή τόσο στην νέα δουλειά όσο και στην νέα πόλη, είμαι σίγουρος ότι θα περάσετε πολύ καλά οικογενειακώς.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#581111 Καλή αρχή και μπράβο για το κουραγιο σου να αλλάξεις , δουλειά και ζωή, για κάτι καλύτερο