Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#611750 Πάντως χθες σε ταβέρνα με σούβλες στο Λιτόχωρο μας έκανε εντύπωση η έλλειψη από τασάκια! 6 ενήλικες 2 καπνιστές 2 περιστασιακά κ 2 ακαπνοι μια χαρά συμμορφωθηκαμε. Οι περιστασιακοί καπνιστές δεν καπνισαν καθόλου, οι θεριακλήδες απλά βγήκαν έξω μερικές φορές! Είχα καιρό να βγω σε ταβέρνα κ να μην μυρίζω ούτε τσικνα ούτε τσιγαρίλα στα ρούχα μου

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Lap
#612034
dekouk έγραψε:Πάντως χθες σε ταβέρνα με σούβλες στο Λιτόχωρο μας έκανε εντύπωση η έλλειψη από τασάκια! 6 ενήλικες 2 καπνιστές 2 περιστασιακά κ 2 ακαπνοι μια χαρά συμμορφωθηκαμε. Οι περιστασιακοί καπνιστές δεν καπνισαν καθόλου, οι θεριακλήδες απλά βγήκαν έξω μερικές φορές! Είχα καιρό να βγω σε ταβέρνα κ να μην μυρίζω ούτε τσικνα ούτε τσιγαρίλα στα ρούχα μου

< Note >

Στην Ελλάδα;;;;;

:thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#612731
italakias έγραψε:Μπραβο σας.


Δεν ειμαι και περηφανος που το εκανα...

Βασικα πηγα προετοιμασμενος για καπνισμα στο πεζοδρομιο. Αλλα μπηκα στο μαγαζι και ειδα το γνωριμο ντουμανι. Και παλι ρωτησα τη σερβιτορα πριν το αναψω αλλα μου επιβεβαιωσε οτι βρισκομαι στην Ελλαδα, οποτε δε με χαλασε καθολου που ηπια τις μπυριτσες μου μαζι με τσιγαρακι(α)!

Επειδη ημουν περιεργος ρωτησα ενα παλικαρι που δουλευει εκει τι παιζει και μου ειπε οτι προς το παρον κανουνε ντου μονο αν πεσει τηλεφωνημα/καρφωμα, οποτε εχουν χαλαρωσει τα πραγματα και καπνιζουν κανονικα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#612766 Εδώ πάνω πάντως σε καφετέρεια πρόσφατα και σε εστιατόριο κανένας δεν κάπνιζε! :yahoo:

Διπλό το καλό: Δεν εισπνέουμε καρκίνο και γλιτώνουμε από τους ελληναράδες που δεν νιώθουν! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#612770 Λουτράκι γενικά 90% τηρείται ο νόμος και αυτό είναι πολύ καλο
Βέβαια τηρείται γιατί έχουν πέσει κάτι 10χιλιαρα πρόστιματα στους καταστήματαρχες
Επισης με ανακοίνωση από τα μεγάφωνα κόπηκε το τσιγάρο στο καζίνο από το προπροηγουμενο Σάββατο
Πάρα πολύ καλό νέο ξεβρωμιαε ο τόπος επιτέλους
Και μιλάω ως καπνιστής
Πήγαινα να παίξω πόκερ και μέσα σε 8 ώρες παίζει να έκανα και 10 τσιγάρα
Τώρα μέσα σε οκτώ ώρες αντε να σηκωθώ 4 φορές να βγω έξω για τσιγάρο
Πολύ καλό και για τη γενική ατμόσφαιρα που ήταν τεκες αλλά και με βοηθάει να το ελατωσω αφού δεν έχω την πειθαρχία να το κόψω ο μλκς

< >