Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By italakias
#620545
bill33 έγραψε:
italakias έγραψε:
mousatos έγραψε:
italakias έγραψε:Καταρχην θα σεβεσαι τους νεκρους.

θα τους σέβομαι όπως με σέβονταν κι αυτοί όταν κάπνιζαν

Μουσατε,τους νεκρους τους σεβομαστε επειδη " βιωνουν "την μεγαλυτερη τιμωρια ολων,τον θανατο.
Υπο αυτην την εννοια δεν τους ειρωνευομαστε ουτε τους βριζουμε.

Tιμωρία;Δεν υπάρχει παράδεισος δηλ; :help:

Για σας τους απιστους,οχι.
ΜETANOEITE
H ΠICTH ΣΩΖΕΙ
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#620896 Διάβασα τις τελευταίες σελίδες του τοπικουλίου, το βασικό είναι ότι έχουμε στη βάση του ένα ξεκίνημα για την αντιμετώπιση ενός υπαρκτού και μεγάλου προβλήματος. Είναι πρακτικά αδύνατο να μετρήσουμε το ποσοστό συνεισφοράς του τηλ. "καταγγελιών" στην εφαρμογή του αντικαπνιστικού, εντούτοις αυτό που ξέρουμε είναι ότι η κατάσταση έχει βελτιωθεί για πρώτη φορά στα χρονικά των σχετικών νόμων.

Το τηλ. "καταγγελιών" (κρατιέμαι να μην το γράψω φιανορού, εξ ου και τα quotes) δεν είναι λύση, ο τζι το τοποθέτησε άψογα ότι στο Παραλογιστάν το κράτος επιστρέφει στα μούτρα του πολίτη τις αρμοδιότητες που ο ίδιος του παρέδωσε ώστε να διεκπεραιωθούν εγκαίρως, δικαίως και ομαλώς. Και φυσικά αυτό προκαλεί ένα δεδικασμένο κοινωνικής συμπεριφοράς που έχει άάάπειρες δυνατές εφαρμογές για σχετικές "καταγγελίες" πολιτών. Τώρα μπορείς, γίνετε κι εσείς εισαγγελείς. Σουρ.

Θα επανέλθω όμως στο ότι δε γνωρίζουμε κατά πόσο επηρεάζει τη θετική κατάσταση το τηλ. "καταγγελιών", προσωπικά ως ρομαντικούλης (θέλω να) πιστεύω ότι απλούστατα έρχεται το πλήρωμα του χρόνου να συμβαδίσει με τα αυτονόητα το γαλατικό χωριό μας, τελευταίο και καταϊδρωμένο ως είθισται. Επίσης ως τρε ρομαντίκ παιδί πιστεύω ότι μόλις το βάλουμε στην πλάτη μας δε θα το ξαναβρούμε μπροστά μας σε substantial scale, όπως δε βλέπουμε αναμμένο τσιγάρο σε ΜΜΜ λόγου χάρη.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#620900 Χθες ήμουν σε μια καφετέρια στο Κάστρο που παλιότερα είχα πάει και εκοβες τον καπνό με το μαχαίρι, μου έκανε εντύπωση που ενώ ήταν γεμάτη φοιτητές όχι μόνο δεν κάπνιζε κανένας αλλά και ότι μόνο 2 άτομα έβγαιναν έξω για καπνισμα. Δεν ξέρω αν οι θεριακληδες μένουν μακριά ή τελικά η μεγάλη πλειοψηφία μια χαρά αντέχει 1-2 ώρες χωρίς τσιγάρο

< Note >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#620902
belgarion έγραψε:Χθες ήμουν σε μια καφετέρια στο Κάστρο που παλιότερα είχα πάει και εκοβες τον καπνό με το μαχαίρι, μου έκανε εντύπωση που ενώ ήταν γεμάτη φοιτητές όχι μόνο δεν κάπνιζε κανένας αλλά και ότι μόνο 2 άτομα έβγαιναν έξω για καπνισμα. Δεν ξέρω αν οι θεριακληδες μένουν μακριά ή τελικά η μεγάλη πλειοψηφία μια χαρά αντέχει 1-2 ώρες χωρίς τσιγάρο

< Note >


Ή τελικά οι γλεντζέδες καπνιστές δεν ήταν περισσότεροι από τους μη καπνιστές.(οι οποίοι αναγκαστικά δεν έβγαιναν) :innocent:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#620910
diplomat έγραψε:Διάβασα τις τελευταίες σελίδες του τοπικουλίου, το βασικό είναι ότι έχουμε στη βάση του ένα ξεκίνημα για την αντιμετώπιση ενός υπαρκτού και μεγάλου προβλήματος. Είναι πρακτικά αδύνατο να μετρήσουμε το ποσοστό συνεισφοράς του τηλ. "καταγγελιών" στην εφαρμογή του αντικαπνιστικού, εντούτοις αυτό που ξέρουμε είναι ότι η κατάσταση έχει βελτιωθεί για πρώτη φορά στα χρονικά των σχετικών νόμων.

Το τηλ. "καταγγελιών" (κρατιέμαι να μην το γράψω φιανορού, εξ ου και τα quotes) δεν είναι λύση, ο τζι το τοποθέτησε άψογα ότι στο Παραλογιστάν το κράτος επιστρέφει στα μούτρα του πολίτη τις αρμοδιότητες που ο ίδιος του παρέδωσε ώστε να διεκπεραιωθούν εγκαίρως, δικαίως και ομαλώς. Και φυσικά αυτό προκαλεί ένα δεδικασμένο κοινωνικής συμπεριφοράς που έχει άάάπειρες δυνατές εφαρμογές για σχετικές "καταγγελίες" πολιτών. Τώρα μπορείς, γίνετε κι εσείς εισαγγελείς. Σουρ.

Θα επανέλθω όμως στο ότι δε γνωρίζουμε κατά πόσο επηρεάζει τη θετική κατάσταση το τηλ. "καταγγελιών", προσωπικά ως ρομαντικούλης (θέλω να) πιστεύω ότι απλούστατα έρχεται το πλήρωμα του χρόνου να συμβαδίσει με τα αυτονόητα το γαλατικό χωριό μας, τελευταίο και καταϊδρωμένο ως είθισται. Επίσης ως τρε ρομαντίκ παιδί πιστεύω ότι μόλις το βάλουμε στην πλάτη μας δε θα το ξαναβρούμε μπροστά μας σε substantial scale, όπως δε βλέπουμε αναμμένο τσιγάρο σε ΜΜΜ λόγου χάρη.
Για την ρουφιανιά πάντως και το κράτος, από το 80 εγώ θυμάμαι να ανθεί στη πολυαγαπημένη Γερμανία, όταν κάρφωναν οι ντόπιοι, ξένους οδηγούς για παραβάσεις στους δρόμους.. και φυσικά όχι επικίνδυνες για σοβαρό ατύχημα... Έτσι για την Τάξη και Πειθαρχία που πρέπει να υπάρχει στην γ...κοινωνία τους.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#620940 Δεν μου ειναι σαφές αν αντιλαμβάνεσαι ποσό μπρδλο ειναι οι συνθήκες που επικρατούν στους αθηναϊκούς τουλάχιστον δρόμους η απλά το γουστάρεις μιας και επιτρέπει την ´πραγματική ανόθευτη απολαύση της οδήγησης.
Με αυτη τη βάση ειναι αστειο να εχεις άποψη και μάλιστα τόσο ισοπεδωτική για το πως έχουν διαμορφώσει τα οδηγικά τους ήθη.
Αλλά οκ, εμείς οι Έλληνες ξέρουμε καλύτερα, και εδώ.

Ενδιαφερουσες προεκτάσεις επίσης εχει το recasting παρανομίας απο Boolean (ναι/όχι ) σε decimal (15% παράνομο = χαμηλής επικινδυνότητας)
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#620952
KiloMeater έγραψε:Ενδιαφερουσες προεκτάσεις επίσης εχει το recasting παρανομίας απο Boolean (ναι/όχι ) σε decimal (15% παράνομο = χαμηλής επικινδυνότητας)


Έχω να νιώσω έτσι από τη Χημεία στο Λύκειο, που μπήκα στην αίθουσα, κοίταξα τι ήταν γραμμένο στον πίνακα και νόμιζα ότι έχω μπει σε λάθος μάθημα γιατί δεν κατάλαβα λέξη!
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#620963 Το ζουμί είναι ότι για πρώτη φορά στα χρονικά τα πράγματα πάνε να φτιάξουν. Το αν βοήθησε το 1142 η όχι, μικρή σημασία έχει.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#620973
224v έγραψε:
diplomat έγραψε:Διάβασα τις τελευταίες σελίδες του τοπικουλίου, το βασικό είναι ότι έχουμε στη βάση του ένα ξεκίνημα για την αντιμετώπιση ενός υπαρκτού και μεγάλου προβλήματος. Είναι πρακτικά αδύνατο να μετρήσουμε το ποσοστό συνεισφοράς του τηλ. "καταγγελιών" στην εφαρμογή του αντικαπνιστικού, εντούτοις αυτό που ξέρουμε είναι ότι η κατάσταση έχει βελτιωθεί για πρώτη φορά στα χρονικά των σχετικών νόμων.

Το τηλ. "καταγγελιών" (κρατιέμαι να μην το γράψω φιανορού, εξ ου και τα quotes) δεν είναι λύση, ο τζι το τοποθέτησε άψογα ότι στο Παραλογιστάν το κράτος επιστρέφει στα μούτρα του πολίτη τις αρμοδιότητες που ο ίδιος του παρέδωσε ώστε να διεκπεραιωθούν εγκαίρως, δικαίως και ομαλώς. Και φυσικά αυτό προκαλεί ένα δεδικασμένο κοινωνικής συμπεριφοράς που έχει άάάπειρες δυνατές εφαρμογές για σχετικές "καταγγελίες" πολιτών. Τώρα μπορείς, γίνετε κι εσείς εισαγγελείς. Σουρ.

Θα επανέλθω όμως στο ότι δε γνωρίζουμε κατά πόσο επηρεάζει τη θετική κατάσταση το τηλ. "καταγγελιών", προσωπικά ως ρομαντικούλης (θέλω να) πιστεύω ότι απλούστατα έρχεται το πλήρωμα του χρόνου να συμβαδίσει με τα αυτονόητα το γαλατικό χωριό μας, τελευταίο και καταϊδρωμένο ως είθισται. Επίσης ως τρε ρομαντίκ παιδί πιστεύω ότι μόλις το βάλουμε στην πλάτη μας δε θα το ξαναβρούμε μπροστά μας σε substantial scale, όπως δε βλέπουμε αναμμένο τσιγάρο σε ΜΜΜ λόγου χάρη.
Για την ρουφιανιά πάντως και το κράτος, από το 80 εγώ θυμάμαι να ανθεί στη πολυαγαπημένη Γερμανία, όταν κάρφωναν οι ντόπιοι, ξένους οδηγούς για παραβάσεις στους δρόμους.. και φυσικά όχι επικίνδυνες για σοβαρό ατύχημα... Έτσι για την Τάξη και Πειθαρχία που πρέπει να υπάρχει στην γ...κοινωνία τους.

< Note >

Προτεσταντισμος. :)