Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#609418 Όποιος νομίζει ότι μόνο οι καπνίζοντες κάνουν λογαριασμό και διασκεδάζουν σε μαγαζιά με καφέ και ποτό, πλανώνται οικτρά :lol:
Άβαταρ μέλους
By sargus
#609424 Η προσωπική μου εμπειρία μου λέει ότι:
-οι παρέες των καπνιζόντων κάνουν συνήθως μεγαλύτερους λογαριασμούς
-Οι καπνιζοντες είναι άνθρωποι που μου ταιριάζουν προσωπικά περισσότερο διότι συνήθως είναι πιο ομιλητικοι/της παρέας (υποθέτω έχει να κάνει με τη συνήθεια του τσιγάρου) από ότι οι μη καπνιζοντες
-Οι μη καπνιζοντες συνήθως απέχουν και από άλλα πράγματα όπως αλκοόλ και καφέ. Οι καπνίζοντες εξαιρετικά σπάνια
-Οι μη καπνιζοντες περιλαμβάνουν στους "κόλπους" τους και την κατηγορία των υποχονδριων ατόμων που φοβούνται με το παραμικρό και σε εμένα προσωπικά είναι πολύ σπαστικοί. Οι καπνιζοντες είναι συνήθως πιο πολύ "όσα πάνε και όσα ρθουνε" "μια ζωή την έχουμε""YOLO" κτλ. που μου ταιριάζει περισσότερο.
Εντέλει, είτε καπνιζω ή όχι (αυτήν την περίοδο περιστασιακα) προτιμώ να συναναστρεφομαι με καπνιστές γιατί συνήθως τους γουστάρω περισσότερο ως άτομα.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#609425 Mε το συμπάθειο αλλά διαφωνώ κάθετα, οριζόντια και ΔΙΑΓΩΝΙΑ. Φουλ κλισέ το ποστ σου. Οι καπνίζοντες είναι πιο ομιλητικοί και κάνουν μεγαλύτερους λογαριασμούς :s_shout :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#609427
NickTG έγραψε:
italakias έγραψε:
NickTG έγραψε:
italakias έγραψε:Δικο σου προβλημα να μην μπορεις να κατανοησεις τα αυτονοητα.


Το ποιος έχει το πρόβλημα έχει φανεί χρόνια τώρα.
Άλλο αν δεν μπορείς να το κατανοήσεις.

Εχει αποδειχθει επιστημονικα οτι το προβλημα το εχει αυτος που προσβαλει τον αλλον.


Μην μπερδεύεσαι. Απλή διαπίστωση έκανα.
Εκτός αν εννοείς τη δικιά σου θλιβερή προσπάθεια προσβολής.

Ελα ,μην κοροιδευομαστε τωρα.
Φαινεται το ποστ σου και αν προσβαλεις.
Αρκετα.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#609429
elteo έγραψε:Mε το συμπάθειο αλλά διαφωνώ κάθετα, οριζόντια και ΔΙΑΓΩΝΙΑ. Φουλ κλισέ το ποστ σου. Οι καπνίζοντες είναι πιο ομιλητικοί και κάνουν μεγαλύτερους λογαριασμούς :s_shout :svivhaha:


Είναι μια καραμέλα που έχει λιώσει, και προφανέστατα δεν είχε υπόσταση ούτε εν τη γενέσει της. Ενδιαφέρουσες βρίσκω τις αναφορές σε κοινωνικούς ρατσισμούς εις βάρος των καπνιστών. Μια αισιόδοξη οπτική θα έλεγε ότι νιώθουν και οι ίδιοι ότι το καπνίζειν σε κλειστούς δημοσίους χώρους μετράει αντίστροφα. Με τα παρόντα δεδομένα βέβαια, η όλη κουβέντα παραμένει σχεδόν φιλολογική. Η πραγματικότητα είναι ότι ο αντικαπνιστικός νόμος δεν εφαρμόζεται ακόμα στους περισσότερους δημοσίους χώρους, με το καλεντάρι να γράφει 15/10/19.
Άβαταρ μέλους
By Lap
#609434 Εγω παλι βρισκω τον sargus (φιλαρακι απο το αλλο forum) να εχει ενα δικιο με την εννοια οτι οντως καποιοι ανθρωποι δεν σκεφτονται την υγεια τους και τις συνεπειες τοσο ευκολα οσο αλλοι και για αυτο πινουν περισσοτερο, ανοιγονται περισσοτεορ λογω του αλκοολ και στο τελος πεφτουν και αλλαξοκωλιες (καλα το τελευταιο :whistlink: σε ειδικες περιπτώσεις) κτλ κτλ.
Εγω παλι δεν εχω δει "συμαζεμενο" ανθρωπο να καπνιζει ντουμανια.....
Άβαταρ μέλους
By taxidiwtis
#609437 Για το νομο θα πω το εξις:

Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ...
Η ΤΟΥΡΚΙΑ του χασις και του ναργιλέ !

Ας ξεστραβωθούμε για να εκπολιτιστούμε και εμείς επιτέλους .
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#609441
italakias έγραψε:Αναφερεσαι σε μια χωρα που εμπορευεται ανθρωπινες ψυχες.

Κι εσύ καταφέρνεις να είσαι πιο κάτω :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#609442 italakia, μη βάζεις πολύ βαθιά τη μπατονέτα... που είναι και αυτονόητα... :lol:

επίσης σταματήστε να βγάζετε αριθμούς και συμπεράσματα απ' τη στομάχα σας ρε γμτ... Αν είναι προβληματικός ο κύκλος σας, αυτό δεν σημαίνει ότι έτσι είναι...
οι καπνιστές τα γαμάτα τυπάκια και οι μη καπνιστές οι μαμούχαλοι... σαν τα λυκειάκια που ΄σοι κάπνιζαν ήταν οι γαμάτοι... :lol:
Δηλαδή δεν έχετε κυκλοφορήσει πουθενά έξω απ' την μπανανία? :dizzy:

Να εφαρμοστεί ο νόμος και πρόβλημα των καπνιστών τι θα κάνουν, μη λέμε τα αυτονόητα, ναι ιταλάκια?
Άβαταρ μέλους
By italakias
#609443
Corto Maltese έγραψε:
italakias έγραψε:Αναφερεσαι σε μια χωρα που εμπορευεται ανθρωπινες ψυχες.

Κι εσύ καταφέρνεις να είσαι πιο κάτω :s_howdy

Εσυ που εισαι πολιτικοποιημενο ατομο θα επρεπε να γνωριζεις οτι αυτο το εκανε ο σουλτανος οταν ηθελε να μπει η τουρκιά στην ευρωπη. :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#609448
MIXOStsi έγραψε:Δηλαδή δεν έχετε κυκλοφορήσει πουθενά έξω απ' την μπανανία? :dizzy:

Και εξω απο δω μπανανιες εχει και μαλιστα χειροτερες. :svivhaha: