Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#627242
sargus έγραψε:https://www.protothema.gr/olivemagazine/article/973652/i-pagosmia-trapeza-proteinei-na-forologithoun-ta-pahudika-trofima/

Μου κάνατε χαρούλες για τη φασιστική διακοπή του καπνίσματος παντού; Ορίστε και η συνέχεια...
Αγάλι αγάλι θα έρθουν όλα τα ωραία. Αυτοί μέχρι και μουστάκι θα σας βάλουν να κόψετε!


Ακριβώς... Προστασία του κοινού από τον καρκίνο που καπνίζουν κάποιοι για ευχαρίστηση = φασισμός! :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By italakias
#627245
red_monster έγραψε:
sargus έγραψε:
red_monster έγραψε:
Ποιος προσπάθησε να σου επιβάλει τη γνώμη του?


Το κράτος στους πολίτες.
Αλήθεια δεν καταλαβαίνεις (να σε αντιμετωπίζω αλλιώς δηλαδή) ή κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις;


Το κράτος προστατεύει εμένα, την έγκυο και τα πιτσιρίκια από το παθητικό κάπνισμα ορισμένων αμετανόητων θεριακλήδων. Δεν είναι γνώμη, είναι νόμος του κράτους.
Δεν σου απαγόρευσε κανείς το κάπνισα, σου απαγόρεψαν να ταΐζεις με τα βλαβερά παράγοντα του, τους συμπολίτες σου όταν αυτοί βρίσκονται σε κλειστό χώρο.

Και επειδή η αντίδραση σου είναι κλασσική αντιμετώπιση καπνιστή, το κράτος πλέον επιχειρεί να με προστατεύσει από την γαϊδουριά σας. :roll:

Το κρατος ή τα κρατη,προστατευουν τον κωλο τους,δλδ τις τσεπες τους.
Και επειδη τα κρατη σημερα ανηκουν στις ανηθικες τραπεζες,ισως μπορεις να αντιληφθεις τι ερχεται στο μελλον.
Ειναι πιο εξυπνοι απο μας και το αγγουρι μας το βαζουν σιγα σιγα στον κ@λο για να μην ξυπνησουμε αποτομα απο τον ληθαργο.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#627246 Όλα είναι μια θεωρία συνωμοσίας για να μην παραδεχτούμε το προφανές :lol:

Ότι πλέον γυρνάμε σπίτι μας και δεν μυρίζουμε τσιγαρίλα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#627249
italakias έγραψε:Το κρατος ή τα κρατη,προστατευουν τον κωλο τους,δλδ τις τσεπες τους.
Και επειδη τα κρατη σημερα ανηκουν στις ανηθικες τραπεζες,ισως μπορεις να αντιληφθεις τι ερχεται στο μελλον.
Ειναι πιο εξυπνοι απο μας και το αγγουρι μας το βαζουν σιγα σιγα στον κ@λο για να μην ξυπνησουμε αποτομα απο τον ληθαργο.


Εσύ λοιπόν που είσαι πιο έξυπνος απ' όλους, μπορείς να καπνίζεις 800 πακέτα την ημέρα για να ξεκινήσεις την επανάσταση.

Απλά όχι σε κλειστούς χώρους που συναθροίζεται κόσμος.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#627294 Να δω λαθρεμποριο cheeseburger και ας πεθανω... απο βουλωμενες αρτηριες! :lol:
Τελευταία επεξεργασία από melos86 και 11 Φεβ 2020, 22:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Serf
#627437
red_monster έγραψε:Όλα είναι μια θεωρία συνωμοσίας για να μην παραδεχτούμε το προφανές :lol:

Ότι πλέον γυρνάμε σπίτι μας και δεν μυρίζουμε τσιγαρίλα


Αμήν!!
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#628462 https://www.naftemporiki.gr/finance/sto ... e-koinonia

Στις δραστηριότητες περί των νέων καπνικών προϊόντων που συνδέονται με τη μείωση του παραδοσιακού καπνίσματος θα συνεχίσει να επενδύει η Παπαστράτος ενισχύοντας το χαρτοφυλάκιο των προϊόντων της και συνεισφέροντας σε έναν φιλόδοξο στόχο: ένα εκατ. καπνιστές να εγκαταλείψουν το τσιγάρο μέχρι το 2021.
.....
.....
.....

Σημειώνεται ότι η Ελλάδα βρίσκεται στην 3η θέση παγκοσμίως σε πληθυσμό καπνιστών ενώ ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας, εκτιμά ότι το 2025 θα υπάρχουν 1 δισ. καπνιστές στον πλανήτη. Σύμφωνα με τον κ. Χαρπαντίδη 300.000 άνθρωποι είτε έχουν εγκαταλείψει το κάπνισμα είτε έχουν επιλέξει εναλλακτικές λύσεις όπως τα ηλεκτρονικά τσιγάρα και τα προϊόντα θερμαινόμενου καπνού. Και στο πλαίσιο αυτό έχει τεθεί ο φιλόδοξος στόχος με τη συνεργασία κράτους και των ρυθμιστικών αρχών, ώστε στα επόμενα δέκα χρόνια 1 εκατ. καπνιστές να εγκαταλείψουν το τσιγάρο από περίπου 2,4 εκατ. σήμερα.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#628481 κοιτα καημο ο Παπαστρατος να βοηθησει το κοσμο να κοψει το καπνισμα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#628487
dimviii έγραψε:κοιτα καημο ο Παπαστρατος να βοηθησει το κοσμο να κοψει το καπνισμα.


Χέσε τον Τρακαστράτο. Καημό να το κόψει, έπρεπε να έχει ο καθένας.
Ξεπέρασα τα 3 χρόνια που το έκοψα. Και επειδή έχω βρεθεί και από τα δύο στρατόπεδα, το κάπνισμα ήταν από τις χειρότερες συνήθειες που είχα στη ζωή μου. Σεβαστείτε τους εαυτούς σας και κόψτε το. Ποτέ δεν είναι αργά.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#628491
dimviii έγραψε:κοιτα καημο ο Παπαστρατος να βοηθησει το κοσμο να κοψει το καπνισμα.

Πώς διάβολο το ζέσταμα του καπνού που βρωμάει και χειρότερα από τσιγάρο θεωρείται μη τσιγάρο για τον Παπαστράτο, δεν μπορώ να το καταλάβω. Για τους παθητικούς καπνιστές, σίγουρα δεν κάνει διαφορά νομίζω.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#628496
Anonymous Founder έγραψε:
dimviii έγραψε:κοιτα καημο ο Παπαστρατος να βοηθησει το κοσμο να κοψει το καπνισμα.

Πώς διάβολο το ζέσταμα του καπνού που βρωμάει και χειρότερα από τσιγάρο θεωρείται μη τσιγάρο για τον Παπαστράτο, δεν μπορώ να το καταλάβω. Για τους παθητικούς καπνιστές, σίγουρα δεν κάνει διαφορά νομίζω.


για τα κερδη του ενδιαφερεται,και να μπει πρωτος σε μια αγορα με αυξητικη ταση.
Απλα εχει πλακα το υφος της ανακοινωσης.Μπορει να το μπερδευες και με ανακοινωση του υπουργειου υγειας. :lol:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#628535
Giuseppe Busso έγραψε:το κάπνισμα ήταν από τις χειρότερες συνήθειες που είχα στη ζωή μου. Σεβαστείτε τους εαυτούς σας και κόψτε το. Ποτέ δεν είναι αργά.

:s_thumbsup