Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#498855 Έκανα κάποια μαθήματα, έφτασα σε ένα σημείο, μετά όμως έκανε κοιλιά το ενδιαφέρον μου.
Κάπου το έχω στο μυαλό μου να συνεχίσω
Σαν πρόγραμμα εκμάθησης πάντως είναι καλό.
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#549976

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#559111 Έχει επανάληψη το πρωτοχρονιάτικο της Βιέννης στην Ερτ1.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#575843 Το Φεστιβάλ Αθηνών/Επιδαύρου, θα δώσει πόνο φέτος.

17/06 Yuja Wang



22/06 Καβάκος με Συμφωνική Βιέννης (δεν χρειάζεται βίντεο)

30/6 Yo Yo Ma.



Ταπί θα μείνουμε.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#590541 Για το update της φάσης, Yuja τρομερή και μου έκανε εντύπωση ότι είχε κενές θέσεις (για να έχουμε μια εικόνα τι μέγεθος είναι, η τύπισσα έπαιξε στη Βιέννη στο κονσέρτο για το θερινό ηλιοστάσιο*). Η φιλαρμονική του Λουξεμβούργου που ήταν μαζί της , φαντάζομαι το μισό κράτος είναι στη μπάντα, ήταν ψιλό meh.

Καβάκος τον βάζει κάτω τον Μέντελσον και τον χτυπά σα χταπόδι, και τον Μπετόβεν τον διηύθυνε...μαεστρικά. Εξαιρετική και η νούμερο 2 μπάντα της Βιέννης που τον ακολουθεί. Πραγματικά τρομερός και όποτε μου δίνεται η ευκαιρία θα θέλω να τον βλέπω.

Γενικά πάντως το κοινό είναι απαίδευτο, χειροκροτάει όποτε να 'ναι, σφυράει (geez στο Ηρώδειο είσαι, όχι στο ΟΑΚΑ), και κυρίως ΔΕ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΡΕ ΤΑΓΑΡΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΥΠΟΚΛΙΣΗ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΗΜΑΡΤΟΝ. ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ ΜΑΣ ΖΟΥΝ. ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΕΙΑ.

Χώρια που στα encore είναι γεμάτοι οι διάδρομοι από τους παραπάνω κατσαπλιάδες και μια στραβή να γίνει θα κλαίμε.

Αρνητική εντύπωση ότι μας έχουν να ξεροσταλιάζουμε απέξω για αρκετή ώρα, καθώς αι καλλιτέχναι έκαναν πρόβα μέχρι τις 8:30 και τις 2 φορές (με την παράσταση να ξεκινάει 9, και τη πλειοψηφία του κοινού να είναι ήδη εκεί από τις 8 και πίσω) . Πιο αρνητική εντύπωση ότι μας μοίραζαν σε διπλωμένο Α4 το πρόγραμμα του κονσέρτου. Ή κάντε το σωστά (είτε επί πληρωμή είτε αυξήστε το εισιτήριο) ή καθόλου, τέτοιες τσιπιές δεν αρμόζουν σε μια τέτοια διοργάνωση.

Αναμονή για τον Αμερικανοκινέζο τώρα.

*
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#624838

Τρομερος!!
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#633037
Για συντροφιά στην καραντίνα . :)