Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#791864 Επειδη γινεται ο κακος χαμουλης απο σκανδαλα και μαγαριζουμε απο σποντα ολα τα τοπικα, σκεφτηκα να τα μαζεψουμε εδω περα ωστε να μη χασουμε το λογαριασμο. Με λιγες σελιδες διαβασμα να μπορει να παει ο αλλος να ψηφισει σωστα δηλαδη, χωρις δικαιολογιες του στυλ δεν ηξερα, δεν ακουσα, δεν ειδα, δε διαβασα...

Και για να μη νομισει κανενας οτι εχει πολιτικη υφη το τοπικο, μπορουν μερικοι φιλοι να αναφερουν και παλιοτερα σκανδαλα. Οπως για παραδειγμα τον Τσιπρα που πηγε να σταματησει το πλιατσικο απο τα ΜΜΕ και να τα βαλει να πληρωσουν τα χρωστουμενα. ΣΚΑΝΔΑΛΟ κυριοι. ΑΙΣΧΟΣ κυριοι. :thumbsdown:

Αν εχετε εσεις και τιποτα πιο φρεσκα σκανδαλα να ποσταρετε, ευπροσδεκτα :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#791947 Αν είναι σκάνδαλα που αφορούν πολιτικούς (που είναι, μην κρυβόμαστε), τότε έχει καθαρά πολιτική υφή το θέμα :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#791952
Same_old_story έγραψε:Αν είναι σκάνδαλα που αφορούν πολιτικούς (που είναι, μην κρυβόμαστε), τότε έχει καθαρά πολιτική υφή το θέμα :iconcool:


Σωστος, δεν το ειπα καλα. Επρεπε να πω οτι δεν εχει συγκεκριμενη πολιτικη γραμμη. Γιατι ενδεχεται να μαζευτουνε μερικες ντουζινες σκανδαλα σε βαθος χρονου, με τους ιδιους αυτουργους. Μη μου λενε μετα οτι εφτιαξα το τοπικο για να τους μαγαρισω το ιματζ :shifty:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#792263 Αντε να κανω σεφτε στο τοπικο με μια παλια ιστορια που προχωραει με ρυθμους χελωνας και παει για "απαντες αθωοι" η φαση :lol:

Έξι χρόνια κάθειρξη στον Γ. Βαρδινογιάννη του Σήφη για υπεξαίρεση εκατομμυρίων – Η μεγάλη κομπίνα των εφοριακών

https://www.documentonews.gr/article/ex ... eforiakon/
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#792266 Όπως θα σου πει οσονούπω και σημαίνον στέλεχος του φόρουμ, η πηγή είναι αναξιόπιστη, γιατί δεν ήταν στην λίστα Πέτσα. Όπως και το Μακελειό.
Προχωράμε.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#792269 Μ' άρεσε πολύ το ελαφρυντικό:

ελαφρυντικό της μακράς διάρκειας της δίκης


:lol: :lol: :lol:

Εσάς σας αναγνώρισε το δικαστήριο το ελαφρυντικό της μεγάλης διάρκειας της δίκης ή είστε τίποτα φτωχάντζες;; :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#792310 Αν ποτέ καταδικαστώ για κάποια αδίκημα, θα ζητήσω από τον δικηγόρο μου να αιτηθεί ελαφρυντικό λόγω φαγούρας στην ... πατούσα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#792398 Οπως προκύπτει από επίσημα στοιχεία και έγγραφα, η πρώην ειδική σύμβουλος του πρωθυπουργού και του ΥΠΟΙΚ Θεανώ Καρποδίνη, τοποθετήθηκε Διοικήτρια του ΕΟΠΥΥ αν και στον σχετικό διαγωνισμό του ΑΣΕΠ κατέλαβε την 11η θέση (και μετά από αναθεώρηση του πίνακα κατετάγη 8η).


Κι ενώ η θέση Διοικητή του ΕΟΠΥΥ είναι εκ του νόμου «πλήρους και «αποκλειστικής απασχόλησης», η κ. Καρποδίνη τοποθετήθηκε παράλληλα σε αμειβόμενες θέσεις στα Διοικητικά Συμβούλια δύο θυγατρικών του ελληνικού χρηματιστηρίου (της Εταιρείας Εκκαθάρισης Συναλλαγών και του Αποθετηρίου).

Ω μέλος ΔΣ των εταιρειών του χρηματιστηρίου επόπτευε εισηγμένες εταιρείες, με τις οποίες είχε συναλλαγές και υπέγραφε συμβάσεις ως Διοικήτρια του ΕΟΠΥΥ.

Τα στοιχεία έδωσε στη δημοσιότητα ο βουλευτής και πρώην υπουργός Παύλος Πολάκης, αναπληρωτής Τομεάρχης Διαφάνειας του ΣΥΡΙΖΑ.

https://www.sofokleousin.gr/skandalo-me ... in-symvoul
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#792404
dimviii έγραψε:Τα στοιχεία έδωσε στη δημοσιότητα ο βουλευτής και πρώην υπουργός Παύλος Πολάκης, αναπληρωτής Τομεάρχης Διαφάνειας του ΣΥΡΙΖΑ.


Anonymous Founder έγραψε:Όπως θα σου πει οσονούπω και σημαίνον στέλεχος του φόρουμ, η πηγή είναι αναξιόπιστη, γιατί δεν ήταν στην λίστα Πέτσα. Όπως και το Μακελειό.
Προχωράμε.


Πριν αρχισουμε να διαβαζουμε, να μας πει ο Αδμιν αν ειναι αξιοπιστη πηγη ο Πολακης ή αν δε μετραει επειδη ειναι Ζαιος.

Γιατι κατι μου λεει πως 9 στα 10 που θα σκανε, απο αναξιοπιστες πηγες θα ειναι :lol:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#792405
dimviii έγραψε:Οπως προκύπτει από επίσημα στοιχεία και έγγραφα, η πρώην ειδική σύμβουλος του πρωθυπουργού και του ΥΠΟΙΚ Θεανώ Καρποδίνη, τοποθετήθηκε Διοικήτρια του ΕΟΠΥΥ αν και στον σχετικό διαγωνισμό του ΑΣΕΠ κατέλαβε την 11η θέση (και μετά από αναθεώρηση του πίνακα κατετάγη 8η).


Κι ενώ η θέση Διοικητή του ΕΟΠΥΥ είναι εκ του νόμου «πλήρους και «αποκλειστικής απασχόλησης», η κ. Καρποδίνη τοποθετήθηκε παράλληλα σε αμειβόμενες θέσεις στα Διοικητικά Συμβούλια δύο θυγατρικών του ελληνικού χρηματιστηρίου (της Εταιρείας Εκκαθάρισης Συναλλαγών και του Αποθετηρίου).

Ω μέλος ΔΣ των εταιρειών του χρηματιστηρίου επόπτευε εισηγμένες εταιρείες, με τις οποίες είχε συναλλαγές και υπέγραφε συμβάσεις ως Διοικήτρια του ΕΟΠΥΥ.

Τα στοιχεία έδωσε στη δημοσιότητα ο βουλευτής και πρώην υπουργός Παύλος Πολάκης, αναπληρωτής Τομεάρχης Διαφάνειας του ΣΥΡΙΖΑ.

https://www.sofokleousin.gr/skandalo-me ... in-symvoul


Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#792486
George_Prix έγραψε:
dimviii έγραψε:Τα στοιχεία έδωσε στη δημοσιότητα ο βουλευτής και πρώην υπουργός Παύλος Πολάκης, αναπληρωτής Τομεάρχης Διαφάνειας του ΣΥΡΙΖΑ.


Anonymous Founder έγραψε:Όπως θα σου πει οσονούπω και σημαίνον στέλεχος του φόρουμ, η πηγή είναι αναξιόπιστη, γιατί δεν ήταν στην λίστα Πέτσα. Όπως και το Μακελειό.
Προχωράμε.


Πριν αρχισουμε να διαβαζουμε, να μας πει ο Αδμιν αν ειναι αξιοπιστη πηγη ο Πολακης ή αν δε μετραει επειδη ειναι Ζαιος.

Γιατι κατι μου λεει πως 9 στα 10 που θα σκανε, απο αναξιοπιστες πηγες θα ειναι
Άλλος είναι ο ειδικός σε θέματα αξιοπιστίας του τύπου εδώ.
Ο Πολάκης έχει πάρει εργολαβία το συγκεκριμένο θέμα, το κακό εδώ είναι πως έκοψε πλέον το κάπνισμα διαβάζω, άρα δεν ισχύει πια το "Ο Πολάκης καπνίζει".
Πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#792551 Σχωρατεμε για τις πηγες μου, αλλα γινεται ολο και καλυτερο το εργο, δεν κρατιεμαι να το βρω απο εγκεκριμενη πηγη τις προσεχεις μερες. Οποτε ειμαι υποχρεωμενος να το ποσταρω απο το βοθρο που ξεκιναει ολα τα σκανδαλα, το Ντοκουμεντο:

Αποκάλυψη: Νέα λίστα Predator – Παρακολουθούσε και τους συνεργάτες του – Tην Κυριακή στο Documento

https://www.documentonews.gr/article/ap ... documento/

Εικόνα

George_Prix έγραψε:Ακομα κι εγω που τους εχω ικανους για ολα, επεσα απο τα συννεφα. Πραγματικα σοκαριστικα με τη συγκεκριμενη λιστα παρακολουθησεων. Ιερο και οσιο δεν εχουν οι πστηδες. Ουτε μεταξυ τους δεν εχουν μια μπεσα σα πστης προς πστη :s_omg
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#792591 Εδώ παρακολουθούσε την πρώην γκομενα του Μπακογιαννη, με την οποία ήταν στα δικαστήρια γιατί δεν αναγνώριζε το παιδί
Μιλάμε για αρρώστια