Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#529657 Εικόνα

^Οταν σε τσακωνει ο ΤζουνιοραςΤζιΤι


Εικόνα

^Μολις σου λενε οτι τον προστατευει ο g8777

Εικόνα

^Οταν σου λεει ο g οτι θα σου φερει τον Κιλομιτερ πελατη.


:iconcool:
Άβαταρ μέλους
By otso
#529658
junior gt έγραψε:https://www.car.gr/12307016-monterey
Μαλιστα τα Monterey ειναι απο τα μερσεντες των κρουιζερς. Τρομερη πλευση, τα πιο βαθια V της κατηγοριας, με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και χωρους. Απλα ολα τα σκαφη αυτης της κατηγοριας ειναι κανα τριαμισαρι, τεσσαρι τοννους, δεν ειναι του βαλε-βγαλε πρεπει να εχεις καπου να το αραζεις μονιμα το Καλοκαιρι πχ Θεολογο :lol: :lol: :lol: ενα μεγαλο χωρο να το αφηνεις το Χειμωνα και δεν ειναι ο,τι καλυτερο απο αποψη πλευσης για τις Ελληνικες θαλασσες πλην ισως Ιονιου.
Επισης το 1.5 λιτρο το μιλι που λεει δεν παιζει με τιποτα τουλαχιστον σε κανονικες συνθηκες. Πρεπει να ειναι μπουνατσα και απνοια, να ειναι αδειο και να πηγαινεις ισα ισα πλαναριστος.
Γενικως ειναι αυτο που λενε: ο σκαφατος χαιρεται τρει φορες το σκαφος του: Μια οταν το αγοραζει και δυο οταν το δινει :lol: :lol:
Στο μεταξυ αμα περασει το Καλοκαιρι και ερθει Οκτωβριος, Νοεμβριος το παιρνεις και με αρκετα λιγοτερα.


ΕΓΩ στην θεση σου θα επαιρνα αυτο https://www.car.gr/9035849-monterey-375sy
Αυτο που μου εκανε παντα εντυπωση ειναι η απιστευτη και εργονομικη εκμεταλευση του χωρου στα ιστιοπλοικα
Ενω στα κρουζερ αντιστοιχα μετρα παιζει να ειναι ο μισος.
Υπαρχει κατι αντιστοιχο του airbnb για να νοικιαζεις;
Ασφαλεια παιζει ιδιες ζημιες; οπως στα αυτοκινητα;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#529660
otso έγραψε:
junior gt έγραψε:https://www.car.gr/12307016-monterey
Μαλιστα τα Monterey ειναι απο τα μερσεντες των κρουιζερς. Τρομερη πλευση, τα πιο βαθια V της κατηγοριας, με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και χωρους. Απλα ολα τα σκαφη αυτης της κατηγοριας ειναι κανα τριαμισαρι, τεσσαρι τοννους, δεν ειναι του βαλε-βγαλε πρεπει να εχεις καπου να το αραζεις μονιμα το Καλοκαιρι πχ Θεολογο :lol: :lol: :lol: ενα μεγαλο χωρο να το αφηνεις το Χειμωνα και δεν ειναι ο,τι καλυτερο απο αποψη πλευσης για τις Ελληνικες θαλασσες πλην ισως Ιονιου.
Επισης το 1.5 λιτρο το μιλι που λεει δεν παιζει με τιποτα τουλαχιστον σε κανονικες συνθηκες. Πρεπει να ειναι μπουνατσα και απνοια, να ειναι αδειο και να πηγαινεις ισα ισα πλαναριστος.
Γενικως ειναι αυτο που λενε: ο σκαφατος χαιρεται τρει φορες το σκαφος του: Μια οταν το αγοραζει και δυο οταν το δινει :lol: :lol:
Στο μεταξυ αμα περασει το Καλοκαιρι και ερθει Οκτωβριος, Νοεμβριος το παιρνεις και με αρκετα λιγοτερα.


ΕΓΩ στην θεση σου θα επαιρνα αυτο https://www.car.gr/9035849-monterey-375sy
Αυτο που μου εκανε παντα εντυπωση ειναι η απιστευτη και εργονομικη εκμεταλευση του χωρου στα ιστιοπλοικα
Ενω στα κρουζερ αντιστοιχα μετρα παιζει να ειναι ο μισος.
Υπαρχει κατι αντιστοιχο του airbnb για να νοικιαζεις;
Ασφαλεια παιζει ιδιες ζημιες; οπως στα αυτοκινητα;



Καλά ρε otso σκάφος από συριζαίο που βλέπει ΕΡΤ? :omg:

Ούτε στον εχθρό μου
Άβαταρ μέλους
By otso
#529662 Δεν το πιανω και δεν μπορω να δω και την αγγελια .Εκτος αν μιλας για τα κουσουρια του junior gt
Άβαταρ μέλους
By gianik
#529669 Για τα ελλ νερα εγω αν τωρα ειχα λεφτα θα επαιρνα ενα 6μετρο rib...ειναι οτι πρεπει για τον μεσο θαλασσοπορο...Κοντινα νησακια τυπου Αιγινα , Κυθνο ,Αγκιστρι πας ανετα...οικονομικο σχετικα ,ευκολο μπες βγες ,δεν θες αμαξι 6.000 κυβικων για να το συρεις ,κλπ....βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα Ενα 7 μετρο φουσκωτο δεν εχει περισσοτερο χωρο απο ενα 6 μετρο..Σε πλευση ομως ειναι 3 σκαλες πιο πανω.....Σε πολυεστερικο ενα τυπου open Ranieri ειναι οκ...
Και εννοειται μονο η οικογένεια μεσα,κανεις αλλος , ποτε ενας φιλος ,συναδελφος whatever δε μου προτεινε : ρε μλκ. gianik κρατα 10€ για την βενζινη ρε συ εστω..... :oops: .....
Με το που γυρναγαμε στην 4η μαρινα της Γλυφαδας (απο εκει το εριχνα) μεχρι να παω να κωλωσω το αμαξι στην γλυστρα ,οι φιλοι ειχαν φτασει Μαρουσι... :shifty:




@Οτσο
Μετα απο rib αν ειναι να με βαλεις σε ιστιπλοικο ,καλυτερα ασε με να ερθω κολυμπωντας... :oops:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#529671 Ειχες λαθος φιλους. :(

Θα σου εδινα 10% απο καθε ντηλ στα ανοικτα. :)
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#529677
g8777 έγραψε:Ειχες λαθος φιλους. :(

Γιαννικ αυτό ισχύει.
Γαϊδούρια οι φιλοι σου.
Εγω με τον κουμπάρο μου που είχε φουσκωτό (μη με ρωτησετε μοντελο δεν έχω ιδέα) πηγαίναμε μαζί και το παιρναμε απτον πατέρα του στο γκαράζ, μαζί το ρίχναμε, μαζί το βγαζαμε και όλα τα έξοδα μισά μισά.



< >
Άβαταρ μέλους
By otso
#529678
gianik έγραψε:



@Οτσο
Μετα απο rib αν ειναι να με βαλεις σε ιστιπλοικο ,καλυτερα ασε με να ερθω κολυμπωντας... :oops:


Δεν εχεις πλαναρει με πανι γι αυτο το λες

ΑΣΕ που εισαι βουνισιος ιχνηλατης
Άβαταρ μέλους
By g8777
#529680 Εικόνα

^Οταν βλεπεις τον Κοβαθε στο δρομο και θυμαστε τα καλοκαιρια σας.
Άβαταρ μέλους
By otso
#529681
g8777 έγραψε:Ειχες λαθος φιλους. :(

Θα σου εδινα 10% απο καθε ντηλ στα ανοικτα. :)


ωραιο πραγμα να εχεις φιλους λιμενικους , g εγω θα ηθελα 20% και ο οπλισμος δικος μου.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#529689 Τοσο δινω στον ελτεο μανα μου, ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΩ.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#529699
otso έγραψε:
gianik έγραψε:



@Οτσο
Μετα απο rib αν ειναι να με βαλεις σε ιστιπλοικο ,καλυτερα ασε με να ερθω κολυμπωντας... :oops:


Δεν εχεις πλαναρει με πανι γι αυτο το λες

ΑΣΕ που εισαι βουνισιος ιχνηλατης
Οντως δεν εχω μπει ποτε σε ιστιοπλοϊκό. Η αίσθηση φαντάζομαι είναι ωραια...
Ομως προτιμω την αισθηση των 35-40 mph κ να κοπανιεμαι στα κύματα ακούγοντας μουσικη..

.
Άβαταρ μέλους
By otso
#529701 θες να σου θυμιζει οκταβια οκ και για μουσικη αστυνομικη σειρηνα;

Παω για μπανιο αυριο παλι
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#529724
otso έγραψε:
gianik έγραψε:



@Οτσο
Μετα απο rib αν ειναι να με βαλεις σε ιστιπλοικο ,καλυτερα ασε με να ερθω κολυμπωντας... :oops:


Δεν εχεις πλαναρει με πανι γι αυτο το λες

ΑΣΕ που εισαι βουνισιος ιχνηλατης


Καπετάν Χαράλαμπε τα πανάδικα δεν πλανάρουν :rtfm: :lol: Μάλλον κάτι άλλο ήθελες να πείς :lol:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#529730
21 quadra έγραψε:
otso έγραψε:
gianik έγραψε:



@Οτσο
Μετα απο rib αν ειναι να με βαλεις σε ιστιπλοικο ,καλυτερα ασε με να ερθω κολυμπωντας... :oops:


Δεν εχεις πλαναρει με πανι γι αυτο το λες

ΑΣΕ που εισαι βουνισιος ιχνηλατης


Καπετάν Χαράλαμπε τα πανάδικα δεν πλανάρουν :rtfm: :lol: Μάλλον κάτι άλλο ήθελες να πείς :lol:


Windsurf μαλλον εννοει, αυτο μπορει να πλαναρει, σωστα?