Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#48395 Τώρα είναι τραβηγμένη; Μοιάζει αρκετά με ζέα το σημείο, κι εγώ πέρασα πριν από λίγο :lol:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#48426
Chris έγραψε:Τώρα είναι τραβηγμένη; Μοιάζει αρκετά με ζέα το σημείο, κι εγώ πέρασα πριν από λίγο :lol:


Για την ακρίβεια την Πέμπτη :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#48582 Τις προάλλες πέτυχα το εν λόγω σκαρί στο λιμάνι και θυμήθηκα τη κουβέντα που είχε γίνει στο ακατονόμαστο φόρουμ:

Εικόνα

http://en.wikipedia.org/wiki/Inverted_bow#Ulstein_X-bow
Άβαταρ μέλους
By Funis
#49436 που το πέτυχες;; Το εν λόγω offshore φτιάχτηκε από Ισπανική γιάρδα (παραδόθηκε κάπου τον Μάρτη).
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#49867 Στο λιμάνι του Aberdeen.

Εικόνα

Φαντάζομαι ότι αυτού του είδους η πλώρη είναι ιδανική για το καιρό που έχει τώρα στη Βόρεια Θάλασσα.
Άβαταρ μέλους
By gto250swb
#49971
Zorz έγραψε:Στο λιμάνι του Aberdeen.

Εικόνα

Φαντάζομαι ότι αυτού του είδους η πλώρη είναι ιδανική για το καιρό που έχει τώρα στη Βόρεια Θάλασσα.


Γιατι? Λογω του inverted bow? :hmmm: κανας ναυπηγος να βοηθησει? :help:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#53202 Καλα ολα τα βισματα σε αυτο το πολεμικο (!!!) θα κανουν τη θαλασσινη θητεια τους......
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#55362 ειχε λιγο κυματακι :lipsealed:
https://www.youtube.com/watch?v=jhmZauEV-AQ
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#55502 Μου έχουν τύχει τέτοιες καταστάσεις (ζήτω το Πολεμικό Ναυτικό) και είναι πολύ εντυπωσιακό. Θυμάμαι ανέβαινα ψηλά και χάζευα την πλώρη να μπαίνει ολόκληρη μέσα και μετά να ξανασηκώνεται ψηλά. Σπρέυ ατελείωτο μέχρι πολύ ψηλά, μοναδική εμπειρία.
{η όλη μαγεία παύει να ισχύει αν κάποιος έχει θέμα με φοβία, ζαλάδα, ναυτία, εμετό κλπ]
Άβαταρ μέλους
By TakisB
#55513 Κάτι αντίστοιχο μου περιέγραψε ο ανηψιός μου από το καλοκαιρινό ταξίδι της σχολής Ναυτικών Δοκίμων στο στενό μεταξύ Κορσικής και Σαρδηνίας με αρματαγωγό και φρεγάτα και τις δυο φορές που πέρασαν.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#55517
sknipper έγραψε:Μου έχουν τύχει τέτοιες καταστάσεις (ζήτω το Πολεμικό Ναυτικό) και είναι πολύ εντυπωσιακό. Θυμάμαι ανέβαινα ψηλά και χάζευα την πλώρη να μπαίνει ολόκληρη μέσα και μετά να ξανασηκώνεται ψηλά. Σπρέυ ατελείωτο μέχρι πολύ ψηλά, μοναδική εμπειρία.
{η όλη μαγεία παύει να ισχύει αν κάποιος έχει θέμα με φοβία, ζαλάδα, ναυτία, εμετό κλπ]


και εμεις ειχαμε πεσει σε κατι τετοιο.Ειναι εντυπωσιακο οντως εαν δεν φοβασε.Επισης ηταν οι μοναδικες μερες που χορταινα φαγητο. :lol: