Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#790636
mirage έγραψε:


Πρόεδρος Εδεσσαικου η φαση, καταλαβα. Δλδ μόνο εσύ μπορείς να κάνεις αναδρομές στην εποχή του Ξέρξη, γιατι έχουμε και αυτούς τους Πέρσες τωρα στο δρόμο, και κανενας αλλος.


Αναδρομή σίγουρα μπορεί να κάνει ο κάθε ενας, αλίμονο, ενδιαφέρον έχει όταν λες κάτι που δεν κυκλοφορεί ευρέως.

.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#810061 Έχει ταξιδέψει κανένας με Μινωικές για Ηράκλειο; Αν έχουμε καμία συμβουλή για το καράβι (σε ποιο γκαράζ/αμπάρι είναι πιο ήσυχα, τι ώρα είναι προτιμότερο να μπει κάποιος για να βρει "καλή θέση" για το αυτοκίνητο - νωρίς, στη μέση, λίγο πριν την αναχώρηση - κοκ), ευπρόσδεκτη. Προσανατολίζομαι να είμαι εκεί 2 ώρες πριν, για να κάνω τα κουμάντα μου πριν εδραιωθεί η κατάσταση. Ναι, θα πάρω το Y τελικά, ακύρωσα το νοικιάρικο...

Για Ιταλία, για παράδειγμα, θυμάμαι με είχαν βάλει δίπλα στο αυτοκίνητο του καπετάνιου, που ήταν σε μια άκρη μόνο του, όταν τους είπα "κάπου καλά, μην πάθουμε καμιά ζημιά". :inlove:
Τελευταία επεξεργασία από Scotch και 23 Μαρ 2023, 15:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#810062
Scotch έγραψε:Έχει ταξιδέψει κανένας με Μινωικές για Ηράκλειο; Αν έχουμε καμία συμβουλή για το καράβι (σε ποιο γκαράζ/αμπάρι είναι πιο ήσυχα, τι ώρα είναι προτιμότερο να μπει κάποιος για να βρει "καλή θέση" για το αυτοκίνητο - νωρίς, στη μέση, λίγο πριν την αναχώρηση - κοκ), ευπρόσδεκτη. Προσανατολίζομαι να είμαι εκεί 2 ώρες πριν, για να κάνω τα κουμάντα μου πριν εδραιωθεί η κατάσταση. Ναι, θα πάρω το Y τελικά, ακύρωσα το νοικιάρικο...

Δεν επιλεγεις που. Αναλογα το αυτοκινητο σε στελνουν πανω ή κατω. Καλο γκαραζ ειναι το πανω παταρι που σε βγαζει διπλα στην reception αλλα ειναι μαλλον θεμα τυχης. Νωρις θα ελεγα αλλα να ξερεις οτι αν μπεις πρωτος θα βγεις τελευταιος
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#810063 Δεν με πειράζει καθόλου να βγω τελευταίος. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι να έχει εδραιωθεί η κατάσταση από αυτοκίνητα και πεζούς, για να μην περάσει κάποιος με βαλίτσες, κλειδιά ή δεν ξέρω γω τι άλλο, από δίπλα ή να μην ανοίξει καμία πόρτα πάνω μου. Το χειρότερο δε, να με βάλουν δίπλα/κοντά σε καμία πόρτα και να συρθεί όλο το επιβατικό κοινό πάνω μου.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#810064
Scotch έγραψε:Δεν με πειράζει καθόλου να βγω τελευταίος. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι να έχει εδραιωθεί η κατάσταση από αυτοκίνητα και πεζούς, για να μην περάσει κάποιος με βαλίτσες, κλειδιά ή δεν ξέρω γω τι άλλο, από δίπλα ή να μην ανοίξει καμία πόρτα πάνω μου. Το χειρότερο δε, να με βάλουν δίπλα/κοντά σε καμία πόρτα και να συρθεί όλο το επιβατικό κοινό πάνω μου.

Εχεις καιρο να μπεις σε καραβι ε; Παρκαρουν κολλητα, ισα να ανοιγουν οι πορτες ωστε στριμωχτα να μπεις. Προφανως και οι οδηγοι αλλα και οι επιβατες θα κινηθουν αναμεσα στα αυτοκινητα με κανα σακιδιακι ομως οχι βαλιτσες. Τωρα το αν θα εισαι πχ διπλα στην πορτα επιβιβασης ή μακρια απο αυτην δεν το ξερεις. Πιθανον ομως αν δωσεις κανα ταληρο στον λοστρομο να σε βαλει καπου που να εχεις την λιγοτερη δυνατη ενοχληση.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#810065 Η τελευταία φορά ήταν αυτή, πέρυσι το Πάσχα για Κέρκυρα (χωρίς ταληράκι, απλά έπεσα σε fans :shifty: ):
Εικόνα
Μάλλον αυτή τη φορά θα το έχω έτοιμο, αν δω τα σκούρα. Καλή ιδέα :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#810067 Αν πας αρκετά νωρίς, τους λες να σε βάλουν κάπου που δεν εμποδίζεις και το πρωί δεν έχεις κανένα άγχος να ξυπνάς από τα χαραματα. Σηκώνεσαι με το πάσο σου και πας όποτε θες και παίρνεις το αμάξι.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#810094 Είσαι ο άνθρωπός μου τότε

Μπήκα 2 ώρες πριν την αναχώρηση. Το πρώτο πράγμα που με ρώτησαν ήταν αν θέλω να βγω γρήγορα. Τους απάντησα ότι δε με πειράζει να βγω και τελευταίος, αρκεί να βγω στην κατάσταση που μπαίνω, αφήνοντας να φανεί με τρόπο και το τάληρο που λέγαμε . Μπορώ να πω πως με έβαλαν σε καλό σημείο. Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#810099 Με δεκαευρο μπορει να ταξιδευες και πριβε δλδ.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#810105
g8777 έγραψε:Με δεκαευρο μπορει να ταξιδευες και πριβε δλδ.
Θα σου πω στο γυρισμό. Εκεί θα θέλει και 20ρικο, μιας και λογικά θα έχει πολύ κόσμο.

< >
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#810110 Μια χαρά εισαι στο κατάμπαρο εκει. Κοιμήσου σαν άνθρωπος και ξύπνα με το πάσο σου - σε βλέπω να πηγαίνεις για μπουγατσουλα στα λιοντάρια την ώρα που.... θα φεύγουν οι πρωινοί :P
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#810111 Αυτό ακριβώς είναι το πλάνο

Μήπως έχεις κάποια καλή πρόταση για παρκάρισμα κοντά στο κιρκορ;

< >