Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#518838
Focusman91 έγραψε:Είστε τόσο καλά με μέσο όρο ύπνου 4 ώρες? Μπράβο σας!!
Νταξει ας μην είμαι τόσο υπερβολικός, στον αφρό είμαστε σε σχέση με αυτά που ακούω σ άλλες μονάδες (πχ στην 96 τυπεθ είναι καθεστώς το 8 μέσα 1 έξω).

< Note >

το χειρότερο που μου έχει τύχει είναι 3-6 ξημερώματα περίπολο, μετά συνεχίζω τη μέρα πόστο κτλ.. τρώω όπως όπως και απόγευμα 3-6 σκοπιά στα πυρομαχικά ύπνος μέχρι τις 22:00 και μετά ξανά πυρομαχικά (έχασα και το βραδινό ευτυχώς κάποιος είχε σκεφτεί να μου πάρει και να μου κρατήσει ένα πιτόγυρο)

ήμουν σα ζόμπι εκείνες τις μέρες

βέβαια τίποτα δε συγκρίνεται με τον εφιάλτη να μπω μετά από ξενύχτι και μεθύσι και να κάτσω στον ήλιο σκοπιά πρώτο νούμερο.. εκεί έχασα σίγουρα 3-4 χρόνια από τη ζωή μου
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#518844 Γατάκια είστε Qsis και εσύ. Δεν έχεις κάνει βραδυνή υπηρεσία με μπουκάλι Chivas την μια βραδυά και την άλλη με Μαλαματίνες :lol: . Είχα φτάσει σε σημείο να παρατάω το πόστο και να πέφτω για 'υπνο στον θάλαμο :iconcool:
Πάντως ένα θερμό επεισόδιο να τονώνονται τα νέα χρειάζεται :shifty: :shifty: :shifty: να δούμε και το αξιόμαχο :svivhaha: :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#518909
Thomas_C200K έγραψε:Πάντως ένα θερμό επεισόδιο να τονώνονται τα νέα χρειάζεται να δούμε και το αξιόμαχο


Αυτά, καλό είναι, ούτε για αστείο να μην τα λέμε. :help:
Σε κάθε επεισόδιο κλαίνε μάνες... :(
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#518919
REALZEUS έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:Πάντως ένα θερμό επεισόδιο να τονώνονται τα νέα χρειάζεται να δούμε και το αξιόμαχο


Αυτά, καλό είναι, ούτε για αστείο να μην τα λέμε. :help:
Σε κάθε επεισόδιο κλαίνε μάνες... :(



+1

Φοκουσμαν, μια χαρά εμπλοκουλα είναι. Μην τα ακούς τα σκληροτράχηλα κομμαντα, περάσανε τα χρόνια και ξεχάσανε την κλάψα τους :innocent:
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#518946
Thomas_C200K έγραψε:Γατάκια είστε Qsis και εσύ. Δεν έχεις κάνει βραδυνή υπηρεσία με μπουκάλι Chivas την μια βραδυά και την άλλη με Μαλαματίνες . Είχα φτάσει σε σημείο να παρατάω το πόστο και να πέφτω για 'υπνο στον θάλαμο :iconcool:
Πάντως ένα θερμό επεισόδιο να τονώνονται τα νέα χρειάζεται :shifty: :shifty: :shifty: να δούμε και το αξιόμαχο :svivhaha: :svivhaha:
Πολύ χαλαρούς σας έχουν...

< >
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#518948
Dimsabas έγραψε:Ου ρε, 20τόσες μέσα, μία έξω. Έγινε μάλιστα δύο φορές, εκεί να δεις χαρές. Άκου εμπλοκή το 3-1..'


Ου ρε, 20τόσες στα χαρακώματα, μία έξω. Έγινε μάλιστα δύο φορές, εκεί να δεις χαρές. Άκου εμπλοκή το 3-1..'

:shifty:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#518987 ή ου ρε 9 χρόνια θητεία, βλέπεις το παιδί σου όταν είναι 5, έχεις να το δεις από 2 και δεν σε γνωρίζει, για ποια εμπλοκή στην ειρήνη μιλάτε; (για όσους έπαιξαν μπαλίτσα βαλκανικούς, α'ππ μέχρι και τη μικρασιατική εκστρατεία.. )
Άβαταρ μέλους
By DAP
#519007 Εμας παντως θυμαμαι οτι πριν τη μαχη του Μαραθωνα μας εδωσαν,μονον στους Αθηναιους ,τριημερη αδεια με οκτω μερες οδοιπορικα...... :innocent:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#519040
QsisVTS έγραψε:ή ου ρε 9 χρόνια θητεία, βλέπεις το παιδί σου όταν είναι 5, έχεις να το δεις από 2 και δεν σε γνωρίζει, για ποια εμπλοκή στην ειρήνη μιλάτε; (για όσους έπαιξαν μπαλίτσα βαλκανικούς, α'ππ μέχρι και τη μικρασιατική εκστρατεία.. )


Αν η ηλικία του παιδιού σου είναι >= από το χρόνο θητείας +10 μήνες πάει και έρχεται :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#519044 χέσε μέσα και ο παππούς πήρε μόνο από τη μητέρα του από ότι βλέπω στις φωτό, άντε τώρα να ξέρεις τι έγινε πριν 100 χρόνια
Άβαταρ μέλους
By elteo
#519100
DAP έγραψε:Εμας παντως θυμαμαι οτι πριν τη μαχη του Μαραθωνα μας εδωσαν,μονον στους Αθηναιους ,τριημερη αδεια με οκτω μερες οδοιπορικα...... :innocent:


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#519177
QsisVTS έγραψε:χέσε μέσα και ο παππούς πήρε μόνο από τη μητέρα του από ότι βλέπω στις φωτό, άντε τώρα να ξέρεις τι έγινε πριν 100 χρόνια


Εδώ δεν ξέρουμε τι έκαναν οι παππούδες μας και οι ΧΑίτες μιλάνε για καθαρότητα ΕΛΛ αίματος. Ποιοι; Αυτοί οι μελαμψοί που αν τους έβλεπε το ίνδαλμά τους, ο Χίτλερ, θα τους έστελνε κατευθείαν στο Άουσβιτς-Μπιρκενάου... :vava: