Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#488278 Πρωτο βράδυ στο ΚΕΤΘ πεθάναμε στον ύπνο και 5:45 και 6:00 ήταν το κανονικό εγερτήριο αν θυμάμαι καλά είχα ξυπνήσει για να πάω τουαλέτα. Όλοι έιχαν θέμα δυσκοιλιότητας την πρώτη βδομάδα. Εγώ από δυσκοίλιος είχα γίνει ευκοίλιος :lol: :lol: . Ήμουν τυχερός και στο ΚΕΤΘ που δεν έκανα υπηρεσία θαλαμοφύλακα οπότε το πρωί μέχρι το μεσημέρι "εκπαίδευση" από τους ευέλπιδες, μετά μεσημεριανή ξεκούραση, απογευματινό βήμα, χαλάρωση, κανά δυο φορές μας πήγαν και στο κεντρικό ΚΨΜ του Αυλώνα με βήμα* για να δούμε αγώνα (δεν ασχολιόμουν και με αθλητικά για να δώσω βάση) βραδυνή χαλάρωση, βραδυνή αναφορά και ύπνο.
Αυτό που θα μου μείνει τις 3 πρώτες μέρες στο ΚΕΤΘ ήταν ο |λογοκρισία| που βάλανε για ΛΥΒ (νεοσύλλεκτος σειρά μας), στρατόκαυλος που παινευόταν ότι θα έμπαινε προεδρική φρουρά, τελικά πήρε το 3ο το μακρύτερο και τον πέτυχα τυχαία στην Φρανκφούρτη πριν κανά χρόνο γτ οδηγεί το τουριστικό λεωφορείο του πατέρα του. Καλό παιδί αλλά πολύ ψευτομαγκιά από τον συγκεκριμμένο.
Ψέμματα έκανα μια φορά θαλαμοφύλακας στον Αυλώνα και είχε πλάκα το Σ/Κ με την ημερήσια έξοδο, πριν ορκιστούμε. Είμασταν η σειρά που πρωτολανσαρίστηκε το μέτρο και έκτοτε είναι μόνιμο από όσο γνωρίζω. :iconcool:
Γενικά στην 316Γ1 έγιναν οι διπλές σειρές (ίδια Εσσό με περίπου έναν μηνα διαφορά, μετά τις κάνανε 6 τις Εσσό που παρουσιάστηκαν από 4 που ήταν), από τις τελευταίες σειρές με 3 εισιτήρια πληρωμένα για τις άδειες, τώρα νομίζω κόπηκαν, μπορεί να κάνω και λάθος. Από την 318 αν δεν απατώμαι το ΚΕΝ αυξήθηκε στις 26 μέρες μέχρι τώρα που θα ισχύσει το νέο χαζό μέτρο (που είναι το εμότζι που την παίζει).
Θυμήθηκα και το πρώτο φίδιασμα στο ΚΕΤΘ, μας στείλανε στο Διοικητήριο να μαζέψουμε πευκοβελόνες, κάπου από εκει πίσω ήταν οι πρασινοσκούφηδες της 575 δε θυμάμαι, ποιος ασχολείται και με τους πράσινους :svivhaha: :shifty: , τέσπα είχε μια ωραία σκιά πήγα και ξάπλωσα και είχα ρίξει από τους καλυτερους ύπνους :lol: , κανά δυο μάζευαν πευκοβελόνες :hmmm: οι υπόλοιποι κοιμόμασταν. Στις 14:00 ήρθε ο Αλχιας με το Steyr να μας μαζέψει για να μας πάει στην Ίλη.


*
Θυμάμαι στα βήματα που κάναμε μας έβαζε ο Λχίας να λέμε τροπάρια, Μακεδονία ελληνική και ένα άλλο αιμοβόρικο. Αίμα να'ναι και ότι να'ναι,
τα g3 να βαράνε, δεν θυμάμαι πως πήγαινε η |λογοκρισία|. Δεν κατάλαβα ποτέ αν ήταν παράνομα όπως έλεγαν κάτι παιδιά αριστερών πεποιθήσεων, να πώ την αλήθεια δεν με απασχολούσε κιόλας.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#488283 Φοκουσμαν, αν δεν καπνίζεις έχει καλώς. Αν καπνίζεις, φρόντισε να κάνεις μάρκες λιγάκι πιο άγνωστες. Οι επαγγελματίες τρακαδόροι θα μπανίσουν αμέσως όσους με μάρκες α διαλογής. Εγω θυμάμαι έκανα Old Navy και κανείς δεν πλησίαζε. Κάτι παλικάρια με Marlboro, Prince, Camel είχαν αγανακτήσει.
Τώρα βέβαια οι εξελίξεις τρέχουν. Στριφτά και ηλεκτρονικά λογικά έχουν αλλάξει τα κόζα.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#488285 Τσιγάρο :twisted: :twisted: , πόσα λεφτά χάλαγαν οι καπνιστές τον μήνα? Και πολλοί που κάπνιζαν είχαν αυξήσει τα τσιγάρα που κάπνιζαν. Δεν βάζω τους μπαφιάριδες που κάψανε εγκέφαλο μέσα :lol: :lol: .
Εγώ τα € τα χάλασα σε πιτόγυρα και ουίσκια στην εξωτική Ορεστιάδα :inlove:
Αχχχχ βραδυνή υπηρεσία με το ποτήρι του καφέ και μέσα γεμάτο ουίσκι :inlove: , ο ΑΥΔΜ πεθαμένος από Μαλαματίνες :lol: , ο επόμενος από μένα να έχει βότκα :lol: και συντροφιά το Δεύτερο Πρόγραμμα γτ πάντα είχε ωραίο λαικό πρόγραμμα.
Είχε πλάκα ένας νέος που είχε έρθει στην Λέσχη και τον είχα βάλει 2-4 και είχαμε ΑΥΔΜ μια μουνάρα ΕΠΟΠ Δνέα :inlove: , ο παπάρας πήγε και την έπαιξε έξω από την πόρτα της :vava: , την άλλη μέρα ρώταγε η Δνέας τι ηταν αυτά στην πόρτα..., έφαγε μια βδομάδα σερί 4-6 σερί για να στρώνει χαρακτήρα ο παπάρας.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#488324
dimik έγραψε:O Realzeus ήταν ο επόμενος? :lol:

Δεν μπορώ να τον δώσω τόσο στεγνά :shifty: :shifty: :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#488328
g8777 έγραψε:Αυτα που σου εγραψαν οι υπολοιποι (καλα τον Νικοπαππα αστον, 28 μηνες θητεια λεει :s_sarcastic , το αρβυλο το εβγαλε ο italakias με το κρουστικο σφυρι πανω στην τσαπα. :s_laughat :s_laughat :s_laughat ).


Τι μας λας μαρη; :s_tongue

ΠΒ λεει, σκληρος καριολης λεει, επιστημονικη φαντασια το κανες. :lol: :lol:
Θες να μας πεις οτι εκανες θητεια στο ΠΒ? :svivhaha:


Μιλανε ολοι, μιλανε και τα παγουρια :s_tongue :s_tongue :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By g8777
#488329 Αναφέρθηκα εγώ κάπου στον εαυτό μου;;;

:hmmm:
Απλά είπα ότι ο Ντοτζερ και ένα άλλο μέλος του φόρουμ είναι ο μονος λόγος που αυτή τη στιγμή δεν πληρώνουμε χαράτσια στον Τραγιπ αλλά στην ΚΑΡΓΙΟΛΩ.
:iconcool:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#488341 Εγώ ήμουν drop out Έρευνας Πληροφορικής και πήγα Διαβιβάσεις

Γιώργο μην ακούς τπτ κ ιδίως μη βλέπεις για μονάδες. Κάθε εσσώ έχει τα δικά της. Μπορεί να άκουσες για άνετη μονάδα κ μετά να φύγει όλος ο κόσμος κ να κυτεί αίμα, μπορεί το ανάποδο. Κηπ καλμ.

Θα σε τηλ για 1 2 τιπς.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#488376
JimClark έγραψε:Εγώ ήμουν drop out Έρευνας Πληροφορικής και πήγα Διαβιβάσεις

Γιώργο μην ακούς τπτ κ ιδίως μη βλέπεις για μονάδες. Κάθε εσσώ έχει τα δικά της. Μπορεί να άκουσες για άνετη μονάδα κ μετά να φύγει όλος ο κόσμος κ να κυτεί αίμα, μπορεί το ανάποδο. Κηπ καλμ

Θα σε τηλ για 1 2 τιπς.


Μωρομαντηλα και ταμπλετ :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#488378
red_monster έγραψε:
JimClark έγραψε:Εγώ ήμουν drop out Έρευνας Πληροφορικής και πήγα Διαβιβάσεις

Γιώργο μην ακούς τπτ κ ιδίως μη βλέπεις για μονάδες. Κάθε εσσώ έχει τα δικά της. Μπορεί να άκουσες για άνετη μονάδα κ μετά να φύγει όλος ο κόσμος κ να κυτεί αίμα, μπορεί το ανάποδο. Κηπ καλμ

Θα σε τηλ για 1 2 τιπς.


Μωρομαντηλα και ταμπλετ :rtfm:

αντισηπτικό και κωλοχαρτα μαζί
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#488388 Σουφλί πήγα 2ο μετάθετος, έβαλα 23 κιλά :D
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#488389
JimClark έγραψε:Σουφλί πήγα 2ο μετάθετος, έβαλα 23 κιλά :D

Τι στο καλό όλη μέρα έτρωγες? :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#488392 Ναι. Ήμουν στο κεπίκ, είχα ευθύνη να βλέπω τι εκτυπώνεται και να το δίνω δίπλα στον Υεσάριο. 3μιν 5 μαξ φορές τη μέρα παραγγελία.

Και όταν εξοδούχος στην Πίτα της Γιαγιάς στην Ορεστιάδα, ισως την πρόλαβες, με τα γιγαντιαία Θρακόψωμα.