Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#476159
DAP έγραψε:κωλογερασα ο κερατας


Αυτό να μην το ξαναπείς πατέρα! Έχεις πολύ περισσότερη ζωντάνια από ανθρώπους με τα μισά σου χρόνια!!! :superman:


belgarion έγραψε:θυμάμαι ότι ο διοικητής έφευγε με το τζιπ το μεσημέρι και από το διοικητήριο μέχρι την πύλη μοίραζε καμπάνες από το παράθυρο...


Επειδή το έχω δει πολλάκις αυτό το σκηνικό, έσκασα στα γέλια με το που το περιέγραψες Δημήτρη!!! :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#476163 Είμαι γενικά αντίθετος με την επιβολή ποινών και με την διατήρηση της πειθαρχίας μέσω του φόβου, αλλά δυστυχώς μερικές φορές δεν υπάρχουν περιθώρια για κάτι άλλο. Δεν μπορείς να παίρνεις τον καθένα από το χεράκι και να του μιλάς μέχρι να καταλάβει όταν έχεις να κάνεις ένα σωρό άλλα πράγματα. Πάντως στα όσα χρόνια μου έριξα ελάχιστες καμπάνες και μόνο όταν ο υφιστάμενος ήταν συνειδητά προκλητικός (π.χ. ΕΜΘ Επχιας που αρνήθηκε διαταγή να παραστεί σε αντιπροσωπεία και που σηκώθηκε κι έφυγε και νευριασμένος από το γραφείο μου θαρρείς και του ζήτησα κάτι παράλογο... :dizzy: ).
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#476168
REALZEUS έγραψε:Είμαι γενικά αντίθετος με την επιβολή ποινών και με την διατήρηση της πειθαρχίας μέσω του φόβου, αλλά δυστυχώς μερικές φορές δεν υπάρχουν περιθώρια για κάτι άλλο. Δεν μπορείς να παίρνεις τον καθένα από το χεράκι και να του μιλάς μέχρι να καταλάβει όταν έχεις να κάνεις ένα σωρό άλλα πράγματα. Πάντως στα όσα χρόνια μου έριξα ελάχιστες καμπάνες και μόνο όταν ο υφιστάμενος ήταν συνειδητά προκλητικός (π.χ. ΕΜΘ Επχιας που αρνήθηκε διαταγή να παραστεί σε αντιπροσωπεία και που σηκώθηκε κι έφυγε και νευριασμένος από το γραφείο μου θαρρείς και του ζήτησα κάτι παράλογο... :dizzy: ).



Όλος ο ενήλικος βίος είναι γεμάτος ποινές προς συμμόρφωση. Μερικοί μερικοί είτε δεν καταλαβαίνουν με τίποτα, είτε νομίζουν ότι ο βαθμοφόρος είναι η μαμά τους και πρέπει να τους συγχωρεί τα πάντα.

Κοντολογίς, Καμπάνες μέχρι να γίνουν άνθρωποι :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#476169
red_monster έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Είμαι γενικά αντίθετος με την επιβολή ποινών και με την διατήρηση της πειθαρχίας μέσω του φόβου, αλλά δυστυχώς μερικές φορές δεν υπάρχουν περιθώρια για κάτι άλλο. Δεν μπορείς να παίρνεις τον καθένα από το χεράκι και να του μιλάς μέχρι να καταλάβει όταν έχεις να κάνεις ένα σωρό άλλα πράγματα. Πάντως στα όσα χρόνια μου έριξα ελάχιστες καμπάνες και μόνο όταν ο υφιστάμενος ήταν συνειδητά προκλητικός (π.χ. ΕΜΘ Επχιας που αρνήθηκε διαταγή να παραστεί σε αντιπροσωπεία και που σηκώθηκε κι έφυγε και νευριασμένος από το γραφείο μου θαρρείς και του ζήτησα κάτι παράλογο... :dizzy: ).



Όλος ο ενήλικος βίος είναι γεμάτος ποινές προς συμμόρφωση. Μερικοί μερικοί είτε δεν καταλαβαίνουν με τίποτα, είτε νομίζουν ότι ο βαθμοφόρος είναι η μαμά τους και πρέπει να τους συγχωρεί τα πάντα.

Κοντολογίς, Καμπάνες μέχρι να γίνουν άνθρωποι :lol:



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

David Avramidis;
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#476170
red_monster έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Είμαι γενικά αντίθετος με την επιβολή ποινών και με την διατήρηση της πειθαρχίας μέσω του φόβου, αλλά δυστυχώς μερικές φορές δεν υπάρχουν περιθώρια για κάτι άλλο. Δεν μπορείς να παίρνεις τον καθένα από το χεράκι και να του μιλάς μέχρι να καταλάβει όταν έχεις να κάνεις ένα σωρό άλλα πράγματα. Πάντως στα όσα χρόνια μου έριξα ελάχιστες καμπάνες και μόνο όταν ο υφιστάμενος ήταν συνειδητά προκλητικός (π.χ. ΕΜΘ Επχιας που αρνήθηκε διαταγή να παραστεί σε αντιπροσωπεία και που σηκώθηκε κι έφυγε και νευριασμένος από το γραφείο μου θαρρείς και του ζήτησα κάτι παράλογο... :dizzy: ).



Όλος ο ενήλικος βίος είναι γεμάτος ποινές προς συμμόρφωση. Μερικοί μερικοί είτε δεν καταλαβαίνουν με τίποτα, είτε νομίζουν ότι ο βαθμοφόρος είναι η μαμά τους και πρέπει να τους συγχωρεί τα πάντα.

Κοντολογίς, Καμπάνες μέχρι να γίνουν άνθρωποι :lol:

θυμαμαι εναν στον κεεδ οταν ο ταξιαρχος ηρθε επισκεψη οταν το ελικοπτερο εφευγε γυρισε το οπλο προς το ελικοπτερο την ωρα που ο δικας περναγε...

εφαγε 120 απο τον δικα και αλλες 120 απο τον ταξιαρχο 2 μερες μετα
Άβαταρ μέλους
By edmond
#476187 120+120 είναι 4 ΕΣΣΟ με τα τότε τουλάχιστον δεδομένα :metalo:

Φλασιά.
Ο νυν αρχηγός ΓΕΣ αντ/γος Αλκιβιάδης Στεφανής, ήταν τότε διοικητής της 98 ΕΑΡΜΕΘ(?) σαν επίλαρχος. Φοβερός στρατόκαυλος, απο τότε φαινόταν οτι θα πάει -και θέλει να πάει- ψηλά. Ιδού...
Όλη την μέρα τον είχαμε και τριγύρναγε στους διαδρόμους της Μεραρχίας γλύφοντας(sic) όλους τους επιτελικούς.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#476218  «Το πρώτο σου χρέος, εχτελώντας τη θητεία σου στη ράτσα, είναι να νιώσεις μέσα σου όλους τους προγόνους. Το δεύτερο, να φωτίσεις την ορμή τους και να συνεχίσεις το έργο τους. Το τρίτο σου χρέος, να παραδώσεις στο γιο τη μεγάλη εντολή να σε ξεπεράσει».

< >
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#476222
dimik έγραψε: «Το πρώτο σου χρέος, εχτελώντας τη θητεία σου στη ράτσα, είναι να νιώσεις μέσα σου όλους τους προγόνους. Το δεύτερο, να φωτίσεις την ορμή τους και να συνεχίσεις το έργο τους. Το τρίτο σου χρέος, να παραδώσεις στο γιο τη μεγάλη εντολή να σε ξεπεράσει».

< >


Και μετα πεταγεται ο Τζον ο Ραμπο :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#476223
Geo f1 έγραψε:
dimik έγραψε: «Το πρώτο σου χρέος, εχτελώντας τη θητεία σου στη ράτσα, είναι να νιώσεις μέσα σου όλους τους προγόνους. Το δεύτερο, να φωτίσεις την ορμή τους και να συνεχίσεις το έργο τους. Το τρίτο σου χρέος, να παραδώσεις στο γιο τη μεγάλη εντολή να σε ξεπεράσει».

< >


Και μετα πεταγεται ο Τζον ο Ραμπο
Τέχνη είναι αδαή

< >
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#478265 Πο ρε παιδια..

Σαν σημερα μπηκα φαντάρος το 1998..

26/01/1998
252 σειρα

Τι μερα και αυτή.
Συνεφιασμενη...

Κτελ για 6ο Συνταγμα πεζικου στην κορινθο...
Καφε σε ένα φιλο στον πεζοδρομο και μετα περπατημα για το στρατοπεδο!
Χαμος μεσα...αναμονη...ψαραδες...Ουτε κινητο ειχα ουτε τπτ..Μονο ένα Walkman με trance κασσετες...

Περασε η ωρα για το μεσημεριανο...Δεν είχαμε προλαβει να παρουμε ρουχα...Είμασταν με τα πολιτικα..
Μετα το φαι πρωτη επισκεψη στις τουαλέτες...τις περιβόητες...

Και απόγευμα πια ενώ εβρεχε πηγαμε για ρουχα...
Αρβυλα γιοκ...Οποτε με nike κυλησααν οι πρωτες μερες...

Το πρωτο βραδυ...αχ.πως να το ξεχασεις με τοσες σκεψεις...

Σαν χθες
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#478276 Εγω μπηκα το Μαρτιο του 84 μετα απο αναβολη λογω σπουδων, αλλιώς ήταν να μπω το 79!
Να και μια φωτο απο τους οπλοστατες... :shifty: :lol:
Εικόνα