Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#374123 Τα Leopard 2 εν δράσει: Στιγμιότυπα από τις ασκήσεις της 25ης Τεθωρακισμένης Ταξιαρχίας

http://www.huffingtonpost.gr/2017/03/09 ... ref=greece
Άβαταρ μέλους
By dimik
#376525 Απίστευτος ο μουστακαλής :lol:

Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#377670 Μοίρασε «φυλακές» στο 401 Στρατιωτικό Νοσοκομείο ο Καμμένος

«Άστραψε και βρόντηξε» ο Πάνος Καμμένος κατά την επίσκεψή του στο 401 Γενικό Στρατιωτικό Νοσοκομείο, το απόγευμα του Σαββάτου.

Περίπου στις 4 το απόγευμα ο υπουργός Εθνικής Άμυνας πέρασε αιφνιδιαστικά την πύλη του 401 προκειμένου να πάει στο 251 ΓΝΑ, όπου νοσηλεύεται στενό συγγενικό του πρόσωπο. Επί τη ευκαιρία όμως μπήκε και στο 401 όπου βρισκόταν ως έκτακτο περιστατικό ένας δικός του άνθρωπος.

Εκεί όμως τον περίμενε μία δυσάρεστη έκπληξη, αφού στον θάλαμο αναμονής βρίσκονταν περίπου 50 άτομα, ορισμένα εκ των οποίων περίμεναν μέχρι και 2,5 ώρες ώστε να εξυπηρετηθούν, όπως δήλωσαν στον ίδιο τον Καμμένο.

Η κατάσταση χειροτέρεψε όταν το γραφείο κίνησης ασθενών δήλωσε στον ΥΠΕΘΑ ότι η καθυστέρηση οφειλόταν σε βλάβη στον εκτυπωτή. Στο σημείο εκείνο ο κ. Καμμένος ζήτησε να δει τον επόπτη, ο οποίος καθυστέρησε 30 λεπτά, με αποτέλεσμα ο υπουργός να καλέσει στο νοσοκομείο τον Διευθυντή του, αλλά και τον Α/ΓΕΣ Αλκιβιάδη Στεφανή.

Οι εξηγήσεις που δόθηκαν για τις καθυστερήσεις εξυπηρέτησης των ασθενών αλλά και στον «εντοπισμό» όσων είχαν υπηρεσία δεν κρίθηκαν επαρκείς, με αποτέλεσμα να πέσουν «φυλακές» 20 και 30 ημερών σε τρία στελέχη του νοσοκομείου!

http://www.koutipandoras.gr/article/moi ... o-kammenos

τους γλέντησε ο μπουχέσας! :metalo: :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#377680 Καιρός να κάνει εφόδους και σε κανένα στρατόπεδο... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#470481 Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο μ αρέσει που τελείωσαν οι γιορτές.
Τα Χριστούγεννα φέτος τα πέρασα απίστευτα βαρετά, η Πρωτοχρονιά κάπως παλευτηκε και γενικά ξέρω πως αυτή η χρονιά θα πάει όλη στο κάλαθο των αχρήστων λόγω Στρατού από τον Μάρτη και έπειτα.
Αυτααααα!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By corsair
#470528
Focusman91 έγραψε: ξέρω πως αυτή η χρονιά θα πάει όλη στο κάλαθο των αχρήστων λόγω Στρατού από τον Μάρτη και έπειτα.


Απο τις καλυτερες φάσεις σου θα είναι :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#470530
corsair έγραψε:
Focusman91 έγραψε: ξέρω πως αυτή η χρονιά θα πάει όλη στο κάλαθο των αχρήστων λόγω Στρατού από τον Μάρτη και έπειτα.


Απο τις καλυτερες φάσεις σου θα είναι :iconcool:

Συν άπειρο.
Που έχει κάτσει η μπίλια; 12μηνο;
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#470532
Focusman91 έγραψε:Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο μ αρέσει που τελείωσαν οι γιορτές.
Τα Χριστούγεννα φέτος τα πέρασα απίστευτα βαρετά, η Πρωτοχρονιά κάπως παλευτηκε και γενικά ξέρω πως αυτή η χρονιά θα πάει όλη στο κάλαθο των αχρήστων λόγω Στρατού από τον Μάρτη και έπειτα.
Αυτααααα!

< Note >


Κανείς λάθος, είναι πολύ όμορφη και χρήσιμη εμπειρία.




...





...




...







...







...

Αν είσαι λοβοτομημένος :lol:


Η δε επιλογή να μπεις Μάρτιο ακόμα καλύτερη :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#470551 Οχι ρε Γιωργο Μαρτη. Τρως καλοκαιρι μεσα που ειναι απαλευτα.... καλυτερη περιοδος Σεπτεμβρης, τρως ολο τον χειμωνα και εισαι αρχοντας.


Gesendet beim Mercedes-AMG G65 V12
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#470557 Βασικό είναι που θα πάει κανείς.
Αν πάει πεντάγωνο μια χαρά είναι όλο τον χρόνο...
Πάρε το χαλαρά κνθα περάσεις καλά.
Εμένα μου είχε αρέσει η φάση, αν εξαιρέσεις πως δεν πληρωνόμουν.
Ακόμη θυμάμαι τις ενέσεις muscoril+Voltaren που κάναμε για οσφυοϊσχιαλγία! Πααααπ βελάκια στον πωπό ακόμη κ υψηλόβαθμων! Αν δεν πονούσε τιμητική...(που λέει ο λόγος)


< >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#470566 Γενικα προσπαθω να μην το σκέφτομαι γιατί ήδη μου χαλάει τη διάθεση.
Η επιλογή του Μαρτίου είναι κακή. Ξεκάθαρα. Το ιδανικό για μένα θα ήταν Να μπω κάπου μεταξύ Σεπτέμβρη, Νοέμβρη και βαριά Γενάρη. Ωστόσο κάποια πράγματα δεν πήγαν όπως θα τα θελα και έτσι φτασαμε στη μέση της σεζόν με νέα δουλειά ή οποία είναι ναι μεν είναι μια χαρά αλλά ξέρω πως αν ξεμπερδεψω με τη θητεία τα πράγματα θα είναι αρκετά καλυτερα. Συνεπώς προτιμώ να "κάψω" τους υπόλοιπους μήνες μέχρι το τέλος της σεζόν (μιας και δε θα άλλαζε κάτι επαγγελματικα) και να ξεμπερδεψω.
Τα υπόλοιπα εν καιρώ στο "περί θητείας"!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#470568
Focusman91 έγραψε:Γενικα προσπαθω να μην το σκέφτομαι γιατί ήδη μου χαλάει τη διάθεση.
Η επιλογή του Μαρτίου είναι κακή. Ξεκάθαρα. Το ιδανικό για μένα θα ήταν Να μπω κάπου μεταξύ Σεπτέμβρη, Νοέμβρη και βαριά Γενάρη. Ωστόσο κάποια πράγματα δεν πήγαν όπως θα τα θελα και έτσι φτασαμε στη μέση της σεζόν με νέα δουλειά ή οποία είναι ναι μεν είναι μια χαρά αλλά ξέρω πως αν ξεμπερδεψω με τη θητεία τα πράγματα θα είναι αρκετά καλυτερα. Συνεπώς προτιμώ να "κάψω" τους υπόλοιπους μήνες μέχρι το τέλος της σεζόν (μιας και δε θα άλλαζε κάτι επαγγελματικα) και να ξεμπερδεψω.
Τα υπόλοιπα εν καιρώ στο "περί θητείας"!

< Note >

λιγο υπερβολικοι μου ακουγονται αυτοι οι προβληματισμοι.
δλδ αμα εκανες 24 μηνες τι θα γινοταν?απο τους 24 τους 23 σε αντιτορπιλικο του 1943,με πανω απο 100 πλευσιμες το ετος,καθε πλευσιμη ημερα=12 ωρες βαρδια σε μηχανοστασιο με 38 βαθμους και 90+ ντεσιμπελ?