Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#485401 σιγά την κακοποίηση ένα πεντοχίλιαρο και όσα είναι ο χρόνος φυλακή είναι απλά λεφτά

να πάει να τα ρυθμίσει στην εφορία

χειρότερα είναι να τον έβλεπε κάνας φιλόζωος ντούκι και να τον πλάκωνε γιατί το παίρνουν πολύ πατριωτικά το ζήτημα πολλοί
Άβαταρ μέλους
By 224v
#485405
italakias έγραψε:Αυτη η ποινη ειναι κακοποιηση της ανθρωπινης ζωης.
Ακου εκει ενας χρονος φυλακη και πεντε χιλιαρικα για μια κλωτσια.


δεν το ξερουμε αν ηταν μια κλωτσια...
εαν π.χ. εσυ ειχες ενα σκυλο και πανω στη βολτα σου τον αφηνες για να μπεις σε ενα μαγζι να αγορασεις τσιχλες, βγαινοντας δε εβλεπες καποιον να τον κλωτσαει τι θα εκανες??? δεν θα του τραβουσες μια μηνυση??? ΝΑ!!!!!!!!???. εγω αυτο θα εκανα γιατι διαφορετικα θα επρεπε να πλακωθω με τον μακακα και να βρω τον μπελα μου....
Άβαταρ μέλους
By italakias
#485406
QsisVTS έγραψε:σιγά την κακοποίηση ένα πεντοχίλιαρο και όσα είναι ο χρόνος φυλακή είναι απλά λεφτά

να πάει να τα ρυθμίσει στην εφορία

χειρότερα είναι να τον έβλεπε κάνας φιλόζωος ντούκι και να τον πλάκωνε γιατί το παίρνουν πολύ πατριωτικά το ζήτημα πολλοί

Φαντασου τι iq εχουν ορισμενοι. :yahoo:

Ευτχως ασκησε εφεση ο παππους .
Άβαταρ μέλους
By italakias
#485410
224v έγραψε:
italakias έγραψε:Αυτη η ποινη ειναι κακοποιηση της ανθρωπινης ζωης.
Ακου εκει ενας χρονος φυλακη και πεντε χιλιαρικα για μια κλωτσια.


δεν το ξερουμε αν ηταν μια κλωτσια...
εαν π.χ. εσυ ειχες ενα σκυλο και πανω στη βολτα σου τον αφηνες για να μπεις σε ενα μαγζι να αγορασεις τσιχλες, βγαινοντας δε εβλεπες καποιον να τον κλωτσαει τι θα εκανες??? δεν θα του τραβουσες μια μηνυση??? ΝΑ!!!!!!!!???. εγω αυτο θα εκανα γιατι διαφορετικα θα επρεπε να πλακωθω με τον μακακα και να βρω τον μπελα μου....

Το προβλημα δεν ειναι η μηνυση αλλα η υπερβολικη ποινη.
Σκυλι κλωτσησε οχι ανθρωπο, που ανθρωπο να κλωτσησεις μικροτερο προστιμο θα φας.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#485411 Σε εξέλιξη βρίσκεται από την Τρίτη η άσκηση του Πολεμικού Ναυτικού «Αστραπή» στις περιοχές του Βορείου και Κεντρικού Αιγαίου, την οποία παρακολουθούσε διακριτικά η τουρκική φρεγάτα «Μπαρμπαρός». Ωστόσο δεδομένης της έντασης των τελευταίων ημερών στις ελληνοτουρκικές σχέσεις, ανησυχία προκάλεσε ότι κάποια στιγμή προσέγγισε αρκετά κοντά στον Κάβο Ντόρο
http://news.in.gr/greece/article/?aid=1500199116

:dizzy: :dizzy: :dizzy: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#485414
italakias έγραψε:Το προβλημα δεν ειναι η μηνυση αλλα η υπερβολικη ποινη.
Σκυλι κλωτσησε οχι ανθρωπο, που ανθρωπο να κλωτσησεις μικροτερο προστιμο θα φας.

νομίζω ότι για σωματικές βλάβες σε ανθρώπους έχεις μεγαλύτερες ποινές

για βαριά σωματική βλάβη έχεις σίγουρα μεγαλύτερη και το να κλωτσάς ένα μικρόσωμο σκυλί που έχει ένα μικρό κλάσμα του βάρους σου δεν είναι και λίγο

επίσης το σκυλάκι ούτε μπορεί να αμυνθεί ούτε να μιλήσει, είναι σα να χτυπάς νήπιο κατά κάποιο τρόπο (ασχέτως νομικών που δεν τα κατέχουμε οι μη δικηγόροι) δηλαδή είσαι τελείως |λογοκρισία|, οπότε υπερβολική ή όχι η ποινή δεν είναι και πολλοί αυτοί που θα σε λυπηθούν
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#485416
italakias έγραψε:Φαντασου τι iq εχουν ορισμενοι. :yahoo:



Δεν χρειάζεται να φανταστούμε.
Το βλέπουμε.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#485417 Ρε λεμε τον κλωτσησε δεν του εκανε καμια ζημια.
Ας του εβαζαν ενα 300 αρι προστιμο, 85 χρονων ανθρωπος.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#485420
italakias έγραψε:Αυτη η ποινη ειναι κακοποιηση της ανθρωπινης ζωης.
Ακου εκει ενας χρονος φυλακη και πεντε χιλιαρικα για μια κλωτσια.
Άμα σε κλωτσισω τι ποινή θα μου έριχνες;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#485422 καλά δεν ξέρουμε τι ζημιά του έκανε, το γράφει κάπου ότι δεν έπαθε και τίποτα;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#485443
224v έγραψε:
italakias έγραψε:https://thecaller.gr/ellada/ena-xrono-filaki-kai-xiliades-euro-se-ilikiomeno/

Ελεος.


Χωρις να μπορω να κρινω την ενοχη του, θα πρεπει να δημοσιευονται τετοιες αποφασεις ωστε οι σαλταρισμενοι που κακοποιουν ζωα να συμμαζευτουν..... Και σε αυτο τον τομεα σαν λαος ειμαστε 20+ χρονια πισω....
Χωρις να υπερασπιζομαι τον μεσο καφρο προς τα ζωα Ελληνα, δεν εχετε δει τι κανουν οι Ισπανοι σε σκυλια οποτε δεν εχετε δει τπτ. Αν και δεν θα μου εκανε εντυπωση αναλογα πραγματα να συμβαίνουν και στην Ελλάδα...

< >
Άβαταρ μέλους
By italakias
#485449 Μα στην ελλαδα σχεδον ολοι ειναι φιλοζωοι.
Και γω φιλοζωος ειμαι απλα βαζω τους ανθρωπους πανω απτα ζωα.
Εχω πολλα χρονια να δω ανθρωπο να χτυπαει σκυλο.
Αυτοι που τα πιανουν και τα βασανιζουν κρυφα εχουν ψυχολογικα προβληματα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#485456 Σωστά. Γι αυτο είναι τιγκα στο αδέσποτο.

< >
Άβαταρ μέλους
By DAP
#485457 Απο ο,τι ξερω (μιας και με ενδιαφερει :lol: ) οι περαν των 75 Μαϊων ΔΕΝ πανε φυλακη.....Θα καθησει σπιτι και θα κλωτσαει τη γυναικα του,αν υπαρχει και τον υπομενει..... Το 5χιλιαρο θα το δωσει,για να βαλει μυαλο.....
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#485458
QsisVTS έγραψε:χειρότερα είναι να τον έβλεπε κάνας φιλόζωος ντούκι και να τον πλάκωνε γιατί το παίρνουν πολύ πατριωτικά το ζήτημα πολλοί


Παράδειγμα:

Εικόνα

https://www.vice.com/gr/article/qk9z47/ ... ys-skyloys