Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#523830 @junior

εντάξει αν αποφασίσεις να "βρωμίσεις" τα χέρια σου για να το θέσω δραματικά :shifty: , δεν θα σταματήσεις στα "λίγα", μπορεί και να το κάνεις βέβαια, αλλά είναι αρκετά πιθανό να έχεις πάθει τέτοια ανεπανόρθωτη ψυχική ζημιά που μετά απλά θα είσαι φουλ ψυχοπαθής δεν θα έχεις κοινά ανθρώπινα συναισθήματα, ουσιαστικά θα έχεις τέτοια ισχυρά στεγανά με τον έξω κόσμο που θα ακούς μόνο τη δική σου φωνή να σου λέει να πιάσεις τον "στόχο" σου

τι να σου πω.. θα προτιμούσα να ζω σε έναν κόσμο όπου δεν θα υπήρχε καν η έννοια του χρήματος, αλλά από τη στιγμή που οι άνθρωποι είναι τόσο ανταγωνιστικοί μεταξύ τους (και αυτό μας πιάνει όλους, ακόμα κι εμένα που νιώθω από τους λιγότερο ανταγωνιστικούς ανθρώπους στον κόσμο) κάπως θα πρέπει να ξεχωρίζει ο ένας από τον άλλον και το πιο αυτονόητο μέσο για να γίνει αυτό είναι ο πλούτος :s_dunno

δεν είναι στην ανθρώπινη λογική το να λειτουργούμε ομαδικά όπως τα μυρμήγκια ας πούμε, υπάρχει η διαφορετικότητα η οποία μάλιστα πλέον τονίζεται τόσο πολύ που όλοι μας νιώθουμε ως οι πιο σημαντικοί στον κόσμο (και αυτό βέβαια έχεις και τις ακραίες του εκφάνσεις αλλά ας μην επεκταθώ.. )

επίσης μην ξεχνάς και τον βομβαρδισμό που μπορείς να φας από το μάρκετινγκ των εταιρειών, πχ τώρα είναι της μοδός το well being.. και βλέπεις εκεί ρολόγια που μετράνε παλμούς, όλοι τρώνε πίτουρα, τρέχουν πέρα δώθε.. χαμούλης.. όλα αυτά είναι πολύ μεθοδικά υπολογισμένα, εδώ μου έλεγε τύπος τις προάλλες ότι σκοπεύουν να στοχεύσουν συγκεκριμένα προϊόντα για τις μόνες (χωρίς οικογένεια) γυναίκες που θα δουλεύουν όλη μέρα και το μόνο που θα έχουν είναι κατοικίδια :vava:

άχρηστα σκουπίδια που σου φέρνουν ευτυχία και σου κρατάνε τη πιστωτική χρεωμένη :whistlink: αλλά το μέλλον είναι ήδη μελετημένο :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#523844 Ο ανταγωνισμός είναι δεδομένος στην αναζήτηση ιδανικού συντρόφου. Αν δεν είσαι Μπραντ Πιτ πρέπει να το αναπληρώσεις με χρήμα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#523847 Φυσικά ισχύει το παραπάνω, αλλά ήμαρτον, υπάρχουν και άλλοι τρόποι. Δεν σημαίνει καθόλου πως αν δεν είμαι Brad και αν δεν έχω φράγκα δεν θα βρω κάποια. Μπορεί να μην βρω μοντέλα, αλλά μια χαρά κοπέλες εκεί έξω δεν θα κοιτάξουν το πορτοφόλι. Απλώς αν κάποιος έχει το πορτοφόλι, η ζωή του είναι πιο εύκολη ΚΑΙ σ' αυτό το θέμα.
Άβαταρ μέλους
By otso
#523849 Ειπαμε το ειχε πει η μεγαλη ηθοποιος ξεχναω το ονομα της τωρα , καλυτερα να κλαις σε μια ρολς ροις παρα σε ενα βολκσβαγκεν (η μηπως λεωφορειο).
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#523851
Anonymous Founder έγραψε:Φυσικά ισχύει το παραπάνω, αλλά ήμαρτον, υπάρχουν και άλλοι τρόποι. Δεν σημαίνει καθόλου πως αν δεν είμαι Brad και αν δεν έχω φράγκα δεν θα βρω κάποια. Μπορεί να μην βρω μοντέλα, αλλά μια χαρά κοπέλες εκεί έξω δεν θα κοιτάξουν το πορτοφόλι. Απλώς αν κάποιος έχει το πορτοφόλι, η ζωή του είναι πιο εύκολη ΚΑΙ σ' αυτό το θέμα.

Ρε φίλε δεν είναι το θέμα να βρεις μια κοπέλα κι εσύ ο ταλαίπωρος, αλλά να βρεις τη γυναίκα των ονείρων σου.

Η εμφάνιση είναι βεβαίως μέρος του πακέτου, αλλά δεν είναι όλο το πακέτο

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να συμβιβάζεσαι, το θέμα είναι να θέτεις σωστές προτεραιότητες

Σχέση στην οποία παίζει συμβιβασμός πολύ απλά δεν έχει κανένα νόημα


mousatos έγραψε:Ο ανταγωνισμός είναι δεδομένος στην αναζήτηση ιδανικού συντρόφου. Αν δεν είσαι Μπραντ Πιτ πρέπει να το αναπληρώσεις με χρήμα.

Ποιος είναι ο ιδανικός σύντροφος; :hmmm:

Μόνο όμορφη ή μόνο πλούσια; :dizzy:
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 17 Ιούλ 2018, 18:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By elteo
#523852 Youtube-άρετε GOLD DIGGERS και θα απαντηθούν όλα τα θέματά σας. :shifty: :roll:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#523853
QsisVTS έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Φυσικά ισχύει το παραπάνω, αλλά ήμαρτον, υπάρχουν και άλλοι τρόποι. Δεν σημαίνει καθόλου πως αν δεν είμαι Brad και αν δεν έχω φράγκα δεν θα βρω κάποια. Μπορεί να μην βρω μοντέλα, αλλά μια χαρά κοπέλες εκεί έξω δεν θα κοιτάξουν το πορτοφόλι. Απλώς αν κάποιος έχει το πορτοφόλι, η ζωή του είναι πιο εύκολη ΚΑΙ σ' αυτό το θέμα.

Ρε φίλε δεν είναι το θέμα να βρεις μια κοπέλα κι εσύ ο ταλαίπωρος, αλλά να βρεις τη γυναίκα των ονείρων σου.


Τοτε ειδικα ειναι που δεν μετραει τοσο το χρημα, ουτε η εμφανιση!
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#523855
Νίκος Παππάς έγραψε:
QsisVTS έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Φυσικά ισχύει το παραπάνω, αλλά ήμαρτον, υπάρχουν και άλλοι τρόποι. Δεν σημαίνει καθόλου πως αν δεν είμαι Brad και αν δεν έχω φράγκα δεν θα βρω κάποια. Μπορεί να μην βρω μοντέλα, αλλά μια χαρά κοπέλες εκεί έξω δεν θα κοιτάξουν το πορτοφόλι. Απλώς αν κάποιος έχει το πορτοφόλι, η ζωή του είναι πιο εύκολη ΚΑΙ σ' αυτό το θέμα.

Ρε φίλε δεν είναι το θέμα να βρεις μια κοπέλα κι εσύ ο ταλαίπωρος, αλλά να βρεις τη γυναίκα των ονείρων σου.


Τοτε ειδικα ειναι που δεν μετραει τοσο το χρημα, ουτε η εμφανιση!

Τότε ειδικά είναι που δεν μετράει το χρήμα :roll:

Τώρα για την εμφάνιση δε μπορώ να πω μιας και είμαι ομορφόπαιδο :shifty:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#523856
mousatos έγραψε:Ο ανταγωνισμός είναι δεδομένος στην αναζήτηση ιδανικού συντρόφου. Αν δεν είσαι Μπραντ Πιτ πρέπει να το αναπληρώσεις με χρήμα.



:dizzy: :dizzy: :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#523865 Ντριφτηηηηηη τι λενε ρε. :dizzy:
Τα παιδια δε βαζουνε μυαλο τελικα.
Νεα παιδια και Θελουνε λεει χρημα για να βρουν γκομενα.
Βλεπεις otso μου τον κλαρινογαμπρο απο την πρωτευουσα εξω απ'την 'Αγκυρα' στην παραλια με τη boxster και το χερι απ'εξω να κρεμεται και καμαρωνει για τη ξανθια που εχει διπλα του.
Βρε φλουφλη τι καμαρωνεις? Για σενα ηρθε η γκομενα ή για τη πορσε και για τα λεφτα του μπαμπα σου? .
Να βγαλουμε εμεις ετσι γκομενα να πω ναι. Γιατι να ρθουνε τα μωρα? . Για τα νιατα μας ή την ομορφια μας ή για το βλεμμα μας που τις κοιταμε σα λιγουρια?
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#523868 Ο Έρωτας στα χρόνια της χολέρας . Το διάβασε κανείς ;
Αν είσαι φτωχαδάκι οι πρώτοι που σε κάνουν πέρα με τον τρόπο τους είναι οι γονείς. Για να αφήσει κάποιος τη 12χρονη κόρη του να κάνει παρέα με το 12χρονο γιό σου , έχει περάσει μέσα από μικροσκόπιο και την κοινωνική σου θέση και το μέλλον σου. Κι αν δεν του κάνεις , θα τη μαζέψει και δε θα ξαναπαίξουν μαζί.
https://en.wikipedia.org/wiki/Love_in_t ... of_Cholera
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#523870 Μια από τις λίγες φράσεις που δεν έχω ξεχάσει και ταιριάζει σε αυτό που συζητάμε είχα ακούσει στην ταινία "Αλίμονο Στους Νέους"...
"Όταν η φτώχεια μπαίνει από την πόρτα, ο έρωτας βγαίνει από το παράθυρο"...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#523884
ΑΔΜΗΕ: Κανένας λόγος ανησυχίας για την ηλεκτροδότηση της Αττικής από το συμβάν στο Κρυονέρι

Τη διαβεβαίωση ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας εξαιτίας της πυρκαγιάς που εκδηλώθηκε στο Κέντρο Υπερυψηλής Τάσης του Αγίου Στεφάνου Αττικής παρέχει ο ΑΔΜΗΕ.

Οπως αναφέρει ο Διαχειριστής, το συμβάν δεν επηρέασε καθόλου την ομαλή τροφοδότηση των καταναλωτών της Αττικής και δεν σημειώθηκε η παραμικρή διακοπή ηλεκτροδότησης εξαιτίας αυτού, πράγμα που αντανακλά τις ισχυρές αντοχές του συστήματος. Επίσης τονίζει ότι:

-H πυρκαγιά σβήστηκε ταχύτατα με τη συνδρομή της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας.
-Ηδη, συνεργεία του ΑΔΜΗΕ έχουν ξεκινήσει τις εργασίες αποκατάστασης των ζημιών στον εξοπλισμό που υπέστη βλάβη λόγω της πυρκαγιάς. Οι βλάβες έχουν αρχίσει να αποκαθίστανται σταδιακά και αναμένεται η πλήρης αποκατάστασή τους εντός των επόμενων 24 ωρών.
-Εχουν ληφθεί όλα τα απαραίτητα μέτρα για την ασφαλή λειτουργία του συστήματος και την απροσκόπτη ηλεκτροδότηση της Αττικής.


Εικόνα
To είδα ξαπλωμένος στον καναπέ και έσπαγα το κεφάλι μου να καταλάβω τί ήταν, σαν καταιγίδα στο αθόρυβο ήταν.
Μιλάμε για πολύ φως, ήχος μέχρι το σπίτι μου δεν ακούστηκε, βέβαια πρόκειται για άνετα 7 χλμ. απόσταση εάν δεν είμαι λάθος.

Πρέπει να ήταν εντελώς χέσιμο για τους κατοίκους. :lipsealed: :lipsealed: :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#523895 Αντε ρε. Χτες κατα τις 11 μιση? Καθομουν αραχτος στον κηπο και
το ειδα πισω απο την κορυφη της Πεντελης, ενα τεραστιο φως σχεδον λευκο (οχι κοκκινο της φωτιας) που φωτισε τον ουρανο σα μερα. Για κανα δυο λεπτα η ιστορια. Αφου σηκωθηκα ορθιος και το χαζευα.
Νομιζα οτι ειχαν καποια εκδηλωση με πολυ δυνατα εφε.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#523898 Γιεπ, εκείνη την ώρα. Πολύ φως όμως. 'Ηταν τέτοια η φωτεινότητα που μόνο με ηλεκτρική καταιγίδα μπορούσα να το συγκρίνω, προβολείς και τέτοια δεν έπαιζε.

Η διάρκεια ήταν κάπου εκεί, 1' με 2'.